Najmłodsi zawodnicy Mks „Mechanik” z medalami w taekwondo

W Sobotę 06.12.2016, w miejscowości Łopiennik odbył sie X Mikołajkowy Puchar w Taekwondo oraz Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Trener Sylwester Protas wybrał czwórkę dziewięcioletnich zawodników spośród dwudziestu kilku dzieci. Wybór trenera okazał się strzałem w dziesiątkę, dwa złote i dwa srebrne medale zdobyła reprezentacja Mks „Mechanik” Włodawa – „Skorpion”. Krzysztof Szostakiewicz jeden z mniejszych wzrostem wśród 20 – kilku startujących, w jego kategorii nie dał szans przeciwnikom 5- walk pięć zwycięstw, w finale z zawodnikiem gospodarzy, tym samym zdobył złoty medal w walkach soft – stick do 140 cm.

Następnie do walk przystąpili  Maksymilian Czaprański oraz Kacper Kędzierawski w kat. ponad 140cm, którzy wygrywając swoje eliminacyjne pojedynki  spotkali się w finale, debiutujący Kacper zwyciężył i zdobył Złoty medal a Maksymilian Srebrny. Ostatni z zawodników Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa przegrał z Krzysztofem Szostakiewiczem w walkach ale została konkurencja wyskoków z kopnięciem w tarczę. Około trzydziestu zawodników stanęło do rywalizacji, zostało dwóch Jakub Suchorab miał dwie próby żeby wyskoczyć kopnąć w tarczę i spaść utrzymując się na nogach i to co nie udało się za pierwszym razem udało się za drugim. Jakub kopnął na 182 cmm co dało mu srebrny medal. W sumie na czterech startujących, czterech wróciło z medalami – dwa złote, dwa srebrne. Na zakonczenie zawodnicy otrzymali paczki od mikołaja a trener z okazji 15 – lecia klubu w Łopienniku, pamiątkowy zegarek. Wyjazd SPONSOROWAŁA FIRMA HANDBUD, PAN WIESŁAW BLICHARSKI.