Nadwyżki zamiast deficytów

Niemal wszystkie samorządy zamiast deficytu mają nadwyżki budżetowe. Są one przeznaczane w całości na spłatę kredytów. Miasto Włodawa ma nadwyżkę w wysokości 1 mln 637 tys. zł, gmina Włodawa 1 mln 106 tys. zł, zaś powiat „tylko” 650 tys. zł. Inwestycji najwięcej ma być w powiecie, choć wszędzie pachnie „malizną”. Natomiast w mieście wreszcie znalazły się jakieś pieniądze na promocję. W gminie Włodawa za to na organizację festynów, pikników czy imprez porywających wyda się 70 tys. zł.

Budżet powiatu włodawskiego to 45.935.386,00 zł. Kwota planowanej nadwyżki budżetu powiatu wynosi 650 tys. zł. Nadwyżkę przeznacza się na spłatę kredytów. W budżecie powiatu tworzy się m.in. rezerwę na realizację Festiwalu Trzech Kultur (100 tys. zł; resztę kwoty powiat pozyska z zewnątrz). Z ważniejszych planowanych inwestycji watro wymienić: przebudowa drogi Korolówka – Kol. Różanka (długość odcinka 1,208 km) – łączne nakłady finansowe 619.163 zł, w tym: 393.973 zł PROW, środki gminy Włodawa 112.595 zł, udział powiatu 112.595 zł – ZDP we Włodawie; przebudowa drogi Uhrusk – Łukówek (długość odcinka 2,305 km) – łączne nakłady finansowe 2.239.139 zł, w tym: 1.424.764 zł PROW, środki gminy Wola Uhruska 135.070 zł w 2016 r.(270.000 zł w 2017 r.), udział powiatu 135.070 zł w 2016 r. (274.235 zł w 2017 r.) – ZDP we Włodawie; Wykonanie dokumentacji tech. na przebudowę odcinka drogi kraj. 82 – Urszulin – Hańsk (długość odcinka 16 km), na przebudowę drogi Grabniak – Załucze (długość odcinka 3,6 km), na przebudowę odcinka Kosyń – Stulno – droga woj. 816 (długość odcinka 4,5 km); przystosowanie pomieszczenia na potrzeby archiwum – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy; modernizacja klatki schodowej w Internacie ZSZ nr 1 i II LO. Ponadto starostwo przekaże 10 tys. zł Policji w Lublinie z przeznaczeniem na zabezpieczenie sezonu turystycznego w 2016 r., związanych z pokryciem kosztów zakwaterowania i wyżywienia policjantów skierowanych do Okuninki w sezonie letnim.

Dalsza część wiadomości znajduje się na stronie NowyTydzień

22 komentarzy "Nadwyżki zamiast deficytów"

 1. A wodzirej jeszcze niedawno mówił, że miasto jest zadłużone i wobec tego nic nie da się zrobić:”- Trzeba jasno stwierdzić, że miasto jest zadłużone. Dług wynosi 19,5 mln zł, co stanowi prawie połowę dochodów budżetu miasta. Nie stać nas niestety w tym momencie na większe inwestycje. Stąd m.in. brak możliwości dofinansowania remontu dróg powiatowych Korolowskiej i Tysiąclecia w zaproponowanej przez starostwo kwocie. W związku z tym najbliższe lata będą latami z oszczędnym budżetem, by móc spłacić jak najwięcej kredytów, aby w następnych latach aplikować o środki zewnętrzne.”

 2. Biblioteka jak zwykle dostaje więcej kasy niż WDK, a potem pierniczy się farmazony, że WDK nic nie robi, za to biblioteka taka pełna atrakcji… Żenada.

 3. Oj przewodniczący, może niech księgowa wyjasni jak się “czyta” budżet, bo raz mówisz, że miasto jest zadłużone i nic nie można zrobić, a potem wychodzi, że miasto ma nadwyżkę budżetową.

 4. Wie ktoś może gdzie było udostępnione ze WDK szuka dyrektora??????????

 5. piszecie o jakichś tam groszach a dlaczego nikt nie mówi o setkach tysięcy złotych pompowanych co roku przez nasze samorządy w projekt wirtualne powiaty, który wirtualny pozostanie

 6. Dobrze mówi wodzirej skoro miasto przeznacza na inwestycje tylko 750 tyś. Co to jest w porównaniu z latami poprzednimi i potrzebami. To zdecydowanie za mało. Ale dobrze robi miasto, że czeka z większymi środkami na unijne programy. Tak teraz robi większość samorządów.

 7. O to chodzi, że wodzirej sam nie wie co mówi. Każdego dnia udowadnia, że przydomek nadany mu przez społeczeństwo bardzo do niego pasuje, gdyż potrafi tylko błaznować na scenie, a nie ma żadnego pomysłu na uzdrowenie miasta. Nawet nie potrafił sam wymysleć fantu na licytację od siebie na WOŚP, tylko zerżnął pomysł Biedronia.

 8. Nick jak zwykle jesteś dobrze poinformowany. Czy myślisz, że prócz występów na scenie nic nie robienie przez 3 lata, a w czwartym roku mówienie, że składa się wnioski na dofinansowania da mu następną kadencję?

 9. wodzirej ma plan na przyszla kadencje, w tej porobi imprezki ciemnemu ludowi, bedzie przez trzy lata zwalal na poprzednika, ze zadluzyl miasto i on nic nie moze zrobic, poobniza podatki by przypodobac sie ludziom,a w ostatnim roku kadencji powie ze tyle napisal wnioskow, ze z Wlodawy zrobi drugi Dubai, bo on jest mlody, kompetentny i bezpartyjny i tylko on powinien rzadzic. a jak pokazuje drugi rok siedzenia jego na stolku i wodzirejowania na scenie, procz brania kilkunastu tysiecy miesiecznie i pozatrudniania swoich dzialaczy i ich rodzin, w miescie nic nie zostalo zrobione co pobudzilo by je gospodarczo. dzisiaj mowi, ze specjalnej strefy ekonomicznej nie mozna zrobic, a w czasie wyborow twierdzil, ze to zrobi i sciagnie inwestorow, a nalezy przypomniec, ze przez 4 lata byl radnym i winien znac czy sie da, czy nie, chyba ze klamal tak jak z bezpartyjnoscia, moze niedlugo dowiemy sie tez cos ciekawego o jego studiowaniu w Kijowie?

 10. A wodzirej po co jedzie do Izraela???

 11. Poprowadzić jarmark wiejski i posprzedawać choinki zapachowe.

 12. Ty cwaniaczku co się podpisujesz “oKo | 15 stycznia 2016 at 12:39”, każde dziecko nawet w przedszkolu wie, że ściągnąć do włodawy inwestora to jest nielada wyzwanie, ty myślisz, że co burmistrz pojedzie do przedsiębiorcy da mu w ryj i powie masz postawić zakład produkcyjny we Włodawie ?! – no chyba sobie kpisz głąbie kapuściany, nawet dziecko w przedszkolu wie, że STREFA EKONOMICZNA to nie hop-siup, tylko żmudna procedura przygotowania terenów pod inwestycje itp. Za to ty fajansiarzu jesteś napalony na stołek jak szczerbaty na suchary. We Włodawie o wiele więcej zaczeło się dziać niż się działo – przynajmiej nie ma pie prz onej arogancji PO i PiS. Miasto współpracuje z powiatem i gminą i to widać, ale ty nie widzisz bo nie masz takiej potrzeby ….

 13. czyli twierdzisz, że wodzirej kłamał mówiąc iż, ściągnie inwestorów do Włodawy, bo wiedział, że nie jest to takie proste, oraz kłamał mówiąc, że stworzy Specjalną Strefę Ekonomiczną, gdyż zdawał sobie sprawę, że jest to niemożliwe we włodawskich warunkach. to co gadał takie idiotyzmy, po to by wygrać wybory, nic nie robić i brać pieniądze. a skoro jesteś tak poinformowany to powiedz, po co robi sobie wycieczkę do Izraela za pieniądze mieszkańców??

 14. 16 stycznia 2016 at 19:57 – nie przypisuj mi gumofilcu słów, których nie wypowiedziałam, to po pierwsze gamoniu. Po drugie kaszojadzie glucie sromonosowy z tego co się orientuje, a piszczą ludzie w mieście to coś się dzieje w kwesti ściągnięcia inwestora do miasta. A teraz ty mi odpowiedz, dlaczego ty gumofilcu opowiadasz takie idiotyzmy i trolujesz elbi ? Moja rada idź do okulisty i zbadaj zwrok, słuch też nie zaszkoszi zbadać ….

 15. Jak widać jakiś działacz polityczny SLD bardzo się wkurzył (używa typowego słownictwa dla tej opcji), że wytknięto nieudolność jego przewodniczącego, oraz podano informację o wyjeździe do Izraela na koszt Włodawian.

 16. ared | 17 stycznia 2016 at 10:48 – akurat tak się składa maminsynku, że nie jestem ani z SLD, ani z PO, a tym bardziej z PSL, i w tym momencie złapiesz skrzacie gumowy zdziwko – głosowałem za PIS. Nie do wiary, no nie kartoflaku ? Jeżeli był jakikolwiek wyjazd w celach służbowych – to burmistrz ma do tego całkowite prawo, ale ty człowieczek ze wsi jesteś, który chce żyć na romunską bandę “Pan da, Pan da” i najlepiej jakby państwo do twojej kieszeni wkładało 2 tys. miesięcznie za nic. Pojmij maminsynku, że burmistrzowie i prezydenci wszytskich miast w Polsce jeżdżą w delegacji, kimnisz to prosiaczku czy nie ?

 17. A niech jedzie do Izraela, przynajmniej otworzymy się na świat, bo u nas we Włodawie szambo PO i jeden wielki Pisuar.

 18. To jak chce jechać na wycieczkę to niech sobie wykupi, a kierowniczka z urzędu niech używa kulturalniejszych słów broniąc swojego pryncypała

 19. “Majka” daj spokój co będziesz z ciulami gadał.

 20. Co to za hamski jezyk w wykonaniu tzw. Majki, jestem oburzona poziomem wypowiedzi tej osoby i dziwię sie redakcji, że pozowala na takie słownictwo, chyba że nie czyta tych komentarzy. Jeżeli Pan Burmistrz reprezentuje taki sam poziom jak osoba go wspierająca, to bardzo współczuję nam mieszkańcom.

 21. Hanna | 18 stycznia 2016 at 11:25 – do szkoły marsz, a po drodze proponuje kupić sobie słownik języka POLSKIEGO. Cwaniaczku, ja ciebie rozpoznam wszędzie, nawet jak zmienisz pseudonim z męskiego na żeński czy niejaki. Także tego, proponuję się nie produkować aż tak w komentarzach bo twoja siła przebicia jest poniżej najniższej depresji na świecie.

 22. “Inwestor odwołał wizytę”. Prezydent “miasta w ruinie” tj. Nowa Sól, w którym kwitną strefy ekonomiczne, boi się o przyszłość. Czy wizerunek Polski, jaki wyłonił się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, może spowodować wahania zagranicznych inwestorów? Być może za wcześnie spekulować, być może nic takiego nie będzie miało miejsca. Ale w Nowej Soli, gdzie prężnie działają dwie strefy ekonomiczne, prezydent zauważył pewne niepokojące sygnały… Wadim Tyszkiewicz prezydent Nowej Soli napisał na Facebooku, że od dawna przygotowywał do rozmów z niemieckim inwestorem. I ten inwestor właśnie odwołał wizytę: “No i zaczęło się. Żarty się skończyły. Jazda w dół rozpoczęta. CHF ponad 4.15 PLN. A będzie jeszcze drożej po opodatkowaniu banków. P.S. Tak przy okazji: dzisiaj miałem odbyć spotkanie z dużym niemieckim inwestorem z branży spożywczej, do którego od dawna się przygotowywałem. Inwestor odwołał wizytę. Nie wiem czy jeszcze wrócimy do rozmów.” – Brawo PIS, Brawo andrzejki i Piotrusie to dzięki wam POLSKA POPADA W RUINĘ !!!!

 23. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki