Nadal niewielu zaszczepionych

Niemal połowa mieszkańców Włodawy jest już w pełni zaszczepiona przeciw Covid-19. Miasto przoduje w tej statystyce. Na końcu tabeli znajduje się gmina Urszulin, gdzie jedynie 33 procent mieszkańców zdecydowało się na przyjęcie zastrzyku. A według lekarzy i rządu czwarta fala pandemii zbliża się wielkimi krokami.

Z telewizji, radia, prasy a nawet z kościelnych ambon płyną słowa zachęty do przyjęcia szczepienia przeciw Covid-19. Specjaliści biją na alarm i ostrzegają przed czwartą falą pandemii, której zapobiec może jedynie zdobycie zbiorowej odporności, a tę osiągnąć można jedynie szczepiąc przynajmniej 70 procent populacji kraju. Niestety, przegląd statystyk nie napawa optymizmem. W powiecie włodawskim najwięcej w pełni zaszczepionych mieszka we Włodawie – to ponad 47 procent populacji miasta.

Tylko niewiele gorzej jest w gminie Stary Brus, gdzie zastrzyki przyjęło ponad 45 procent mieszkańców. Sytuacja w pozostałych samorządach jest o wiele gorsza. Będące na kolejnym miejscu Wyryki pochwalić się mogą jedynie 39-procentowym wynikiem, 38 procent zaszczepionych jest w gminie Hańsk, 37 w Woli Uhruskiej i gminie Włodawa. Szczepionki przyjęło niespełna 35 procent mieszkańców gminy Hanna i 33 procent gminy Urszulin.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Nadal niewielu zaszczepionych"

  1. I bardzo dobrze, kto weźmie odpowiedzialność z NOP ?

  2. Miałem ostatnio okazje podróżować po Polsce, jazdę odbyłem pociągiem. Praktycznie nie zakładałem maski ani na dworcach ani w pociągach a w sklepach praktycznie w których kupowałem zero masek. Demony Korona wirusa wróciły kiedy włączyłem media głównego ścieku.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.