Na Sobótki i nie tylko

Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie należy do placówek, które zdobywają na swoją działalność spore fundusze zewnętrzne. Teraz Muzeum uzyskało grant wartości 240 tys. zł na najbliższe trzy lata na organizację m.in. Sobótek Poleskich.

– To są na pewno dobre wieści – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor muzeum. – Otrzymaliśmy dofinansowanie w trybie 3-letnim na projekt „Poleski Wóz Tradycji” w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa i Sportu na łączną kwotę 240 000 zł. Dzięki dofinansowaniu możemy zrealizować szereg działań badawczych, edukacyjnych, popularyzujących poleską kulturę tradycyjną, a przede wszystkim zorganizować Sobótki Poleskie!

Wydarzenie zdobyło uznanie komisji konkursowej w rozbiciu na najbliższe trzy lata. W tym roku Muzeum otrzyma 75 tys. zł, w przyszłym 80 tys. zł, zaś w 2023 r. 85 tys. zł.

W tym roku Muzeum otrzymało pieniądze także na dwa inne projekty. Pierwszy to „XXII Festiwal Trzech Kultur”, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska. Muzeum otrzymało na tegoroczny festiwal 105 tys. zł. Ich projekt uzyskał jeden z najlepszych wyników w tym konkursie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.