MONIKA KONIECZNA zdobyła brązowy medal w debiucie full contact

W Kaliszu 06-07.04.2018r odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów i Juniorów Młodszych w formule Full-contact. Turniej w Kaliszu rozgrywany był pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego. Współorganizatorami byli Polski Związek Kickboxingu oraz klub Ziętek Team. Na starcie zameldowało się 126 zawodników z 42 klubów.

W zawodach nie zabrakło debiutującej w formule full-kontakt świeżo upieczonej Vice Mistrzyni Polski juniorek młodszych w K -1 Moniki Koniecznej w kat. 60 kg, z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa. Monika niestety miała pecha w losowaniu, ale mimo to udało się zwyciężyć z silną zawodniczką z Łukowa, cała walka stała na równym poziomie a zadecydowała 3 runda. W półfinale Monice przyszło się mierzyć z późniejszą Mistrzynią Polski kadrowiczka kickboxingu mającą duże doświadczenie w boksie, najstarszą zawodniczką turnieju juniorek młodszych Natalią Dulian.

Zawodniczka z Włodawy nie „sprzedała” tanio skóry a walka trzymała do końca w napięciu, w końcówce trzeciej rundy jednak Dulian odskoczyła na kartach punktowych i to ona znalazła się w finale, w którym zwyciężyła ponownie zostając Mistrzynią Polski. W efekcie Monika Konieczna zdobyła brązowy medal i może zaliczyć występ do udanych, po raz kolejny z Mistrzostw Polski w ringu wraca z medalem. W tym roku odbędą się Mistrzostwa Świata we Włoszech więc duże prawdopodobieństwo, że zawodniczka z Włodawy na nie pojedzie, ponieważ już została powołana do Kadry Narodowej K-1.

Trener młodej utalentowanej zawodniczki Sylwester Protas : „Występy Moniki w ringu w Mistrzostwach Polski pokazały, że mamy szanse bardzo wysoko zajść i że długa ku temu jeszcze droga, cieszy fakt, że z walki na walkę poprawiamy błędy i jest coraz lepiej, zwycięskie walki w debiutach cieszą ”.
Występ w mistrzostwach był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Włodawa, Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz sponsorom Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy F.H.U HANDBUD mieszczącej się we Włodawie oraz Pani i Panu Marii i Ryszardowi Drob z Urszulina HOTEL DROB.

Zmiana wielkości czcionki