Monika Konieczna Mistrzynią Polski w kickboxingu, Dominika z brązowym medalem

_DSC7879

W dniach od 06 do 08 w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów i Kadetów w których brało udział około 500 zawodników i zawodniczek, nie zabrakło zawodniczek Międzyszkolnego Klubu Sportowego “Mechanik” Włodawa. W kategorii do 50 kg kadetek starszych złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Monika Konieczna deklasując swoje rywalki, wygrywając pierwszy pojedynek przed czasem z zawodniczką z Częstochowy, natomiast w finale pokonując wysoko na punkty zawodniczkę Nikole Drzyzgę z Nowodworskiego Klubu Sportów Walki Bastion. Tym samym Monika Konieczna która większość walk ma wygranych przed czasem zostanie powołana do Kadry Narodowej i tym samym otworzyła sobie drogę do startu w Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów które odbędą się w 27.08.2016 – 03.09.2016 w Irlandii w mieście Dublin. Warto dodać że Monika do dziś jest niepokonana.

_DSC7889

W Kategorii do 55 kg po kontrowersyjnym wyniku w półfinale nasza ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Dominika Jagiełłowicz uległa na punkty 2:1 zawodniczce Karolinie Piotrowskiej z Łukowa, wynik jednak nie odzwierciedlał walki a zdaniem obserwatorów Dominika była lepsza. W efekcie Piotrowska została Mistrzynią Polski a Jagiełłowicz która przechodzi już do wyższej kategorii wiekowej – (Junior) zdobyła brązowy medal. Zawodniczki do startu przygotował Sylwester Protas. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Włodawa, Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz prywatnym sponsorom. Podziękowania dla Pana Wiesława Blicharskiego oraz Pana Janusza Jagiełłowicza za serdeczną pomoc.