Monika Konieczna i Anna Schweisser na najwyższym podium prestiżowego Polish Fighter Cup w Szczecinie !!!

Po niedawnym sukcesie Dominiki Jagiełłowicz w walkach full-contact kolejny sukces włodawskich kickboxerów.

W dniu 22.04.2017 w Szczecinie odbył się Ogólnopolski, a nawet Międzynarodowy silnie obsadzony turniej dla dzieci i kadetów pod nazwą Polish Fighter Kids 2 -konfrontacja sztuk walki w stójce.

W zawodach oprócz kickboxerów wzięli udział przedstawiciele karate, taekwondo, muay thay, itp. Po raz pierwszy w turnieju startowali zawodnicy i zawodniczki Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa sekcja „Skorpion” prowadzona przez niegdyś utytułowanego zawodnika Sylwestra Protas. W kategorii kadetek starszych 55kg niepokonana Monika Konieczna, która u trenerki kadry narodowej ma przydomek pit bull, wygrała wszystkie walki przed czasem i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Złoty medal i wielki puchar w górę wzniosła również Anna Schweisser w kategorii dziewczynek 9 -11 lat, wygrywając cztery pojedynki kalaki, a dziewięcioletnia Urszula Korybska wygrywając trzy walki zdobyła brązowy medal. Dobrze zaprezentował się również debiutant w kategorii 74 plus kadetów starszych Alex Rybczyński, zwyciężając pierwszą walkę przed czasem, drugą na punkty, lecz do finału nie wyszedł i zdobył srebrny medal.

Bartosz Linkiewicz w kat 32 kg młodzików przedarł się do półfinału gdzie dzielnie walczył, lecz przegrał z o głowę wyższym przeciwnikiem i została mu walka o brązowy medal. Bartosz mógł zwyciężyć po jednym z kopnięć, zabrakło doświadczenia i brzydko mówiąc nie dobił przeciwnika…..zajął 4 miejsce. Znakomicie w walkach zaprezentowała się również debiutantka Aleksandra Sokołowska, która dojeżdża na treningi z Zaliszcza, uległa na punkty w eliminacjach w kat 50 kg. Śmiało można powiedzieć że zawody odbyły się w formie full-contact na macie, dozwolone były kopnięcia w uda. Wyjazd był możliwy dzięki gminie Włodawa, Panu Wiesławowi Blicharskiego oraz Ryszardowi Drob, firma Handbud , Hotel i Restauracja Drob Urszulin. Kolejnym turniejem w którym zaprezentują się włodawianie będą Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów i kadetów w maju.