Młodzi piłkarze rywalizowali we Włodawie

24 i 25 lutego Włodawa była jednym z czterech miast – gospodarzy V Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Kresy 2018”. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie rywalizowali chłopcy z rocznika 2005. Reprezentowali oni dziesięć drużyn z Polski i Ukrainy min. z Chełma, Zamościa i Łucka. Gospodarzy reprezentował MLKS „Włodawianka” Włodawa.
– Bardzo się cieszę, że mogliśmy być jednym z gospodarzy turnieju „Kresy 2018”. Pozwala on bowiem rywalizować młodym piłkarzom z rówieśnikami z kraju i zagranicy. Dodatkowo jest to również doskonała promocja Włodawy – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który objął zawody honorowym patronatem.

W sobotę rozegrano fazę grupową turnieju. Drużyny, które zdobyły najwięcej punktów awansowały do niedzielnej fazy pucharowej. Pierwsze miejsce w całym turnieju zdobyła drużyna UKS ”Niedźwiadek” I Chełm, drugie „Adrenalin ” Łuck, trzecie „Arsenal” Sokala. Miejsce tuż za podium zajął MLKS „Włodawianka”. Nagrody zwycięzcom i uczestnikom turnieju wręczali min. Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik , Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz radny miejski Piotr Erazm Meniów. Organizatorem turnieju był ChOZPN.

Zmiana wielkości czcionki