Młode zawodniczki SKORPIONA debiutują – dwa brązowe medale kickboxerek

W Świdniku 26-27.10.2017 odbył się Otwarty Puchar Polski w kickboxingu, Grand prix pointfighting, ( walki przerywane, szermierka na ręce i nogi).W zawodach wzięło udział 182 zawodników w tym klub z Czech, organizatorem był klub taekwondo Dan Świdnik oraz PZKB. Międzyszkolny Klub Sportowy „Mechanik” Włodawa wystawił do walki siedmioro zawodników w tym kilku debiutantów. W kategorii kadetek młodszych oprócz doświadczonej Amelii Olszewskiej kat. +47 kg debiutowała Wiktoria Suchorab i po raz drugi stanęła do walki Anna Schweisser, niestety wszystkie zawodniczki odpadły w eliminacjach. W kategorii kadetek starszych +65kg bardzo dobrze zaprezentowała się debiutantka Oliwia Ciepołowicz, w prawdzie odpadła również w eliminacjach ale pozostawiła dobre wrażenie. W zawodach wzięła udział Dominika Jagiełowicz Mistrzyni Polski walk ciągłych oraz wicemistrzyni Polski full-contact, dla której były to tylko sparingi i przygotowanie do Pucharu Polski, jak powiedział trener Sylwester Protas. Dominika w turnieju zdobyła brązowy medal. Brązowy medal zdobyła również w kategorii do 69 kg, dojeżdżająca z Zaliszcza Aleksandra Sokołowska.

Dobry pojedynek stoczył również Aleks Rybczyński wśród kadetów starszych w kat. +69 kg niestety kontuzja wpłynęła na wynik walki.

W zawodach nie brała udziału Monika Konieczna która szykowała się do Pucharu Europy full-contact, niestety się nie odbędzie. Monika Konieczna i Dominika Jagiełłowicz na pewno wystąpią w Pucharze Polski walk ciągłych light-contact który odbędzie się w Węgrowie pod Warszawą. Niestety z powodu kontuzji nie wystąpi Aleks Rybczyński. Na Puchar Polski pojadą jeszcze dwie zawodniczki jednak trener do końca zastanawia się nad wyborem.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Włodawa oraz Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi włodawskiej firmy HANDBUD.

Zmiana wielkości czcionki