Mistrz Świata Muaythai odwiedził Włodawę

W poniedziałek 16 maja Włodawę odwiedził Interkontynentalny Mistrz Świata w boksie tajskim Rafał Simonides. Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z uczniami włodawskich gimnazjów w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie. Zawodnicy przedstawili krótki film poświęcony prowadzonej przez nich akcji „Muaythai przeciw narkotykom”. Prezentowali swoje osiągnięcia oraz opowiadali o podróżach do Tajlandii gdzie Muay thai jest istotną częścią kultury. Uczniowie mogli również wziąć udział we wspólnym treningu z Rafałem Simonidesem, który ku zadowoleniu zgromadzonych, dał krótki pokaz swoich umiejętności.

mt1z


Drugim punktem wizyty było spotkanie z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej we Włodawie, gdzie Rafał Simonides oprócz umiejętności sportowych popisał się również talentem kulinarnym. Razem z podopiecznymi ośrodka przygotował tradycyjne dania kuchni tajskiej.
Organizatorem wizyty był Oddział Rejonowy PCK we Włodawie, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Burmistrz Włodawy i Gmina Włodawa.
Rafał Simonides w zawodowej karierze stoczył 48 walk. Był Interkontynentalnym Mistrzem Świata WMC, Zdobywcą Diamentowego Pasa WMC, Mistrzem Świata WMC, zwycięzcą licznych turniejów i gal. W swojej karierze walczył przed Palacem Królewskim na gali z okazji urodzin Króla i Królowej Tajlandii. Obecnie jest trenerem Kadry Polski Muaythai, Ambasadorem Kampanii „Muaythai Przeciw Narkotykom” w Polsce. Kampanię tą Polski Związek Muaythai prowadzi od 2004r, kontynuując światową kampanię prowadzoną w ponad 120 państwach. Oprócz promocji zdrowego, wolnego od uzależnień stylu życia, Rafał propaguje wśród młodzieży tajski styl walki – Muaythai. Jak sam mówi to jest walka, a nie przemoc, bo po walce jest przyjaźń.

Zmiana wielkości czcionki