Mieszkańcy województwa lubelskiego chętni do pomocy- Podziel się Dobrym Posiłkiem

Mieszkańcy województwa lubelskiego chętni do pomocy!
Milion posiłków przekazanych dla potrzebujących dzieci!

Polacy po raz kolejny hojnie wsparli znaną akcję pomocy niedożywionym dzieciom. Dzięki produktom zebranym w ramach ogólnopolskiej zbiórki Podziel się Dobrym Posiłkiem w sklepach w całym kraju, poprzez serwisy charytatywni.allegro.pl i frisco.pl oraz żywności przekazanej przez firmę Danone, potrzebujące dzieci otrzymają milion dobrych posiłków, w tym także podopieczni lubelskich świetlic środowiskowych. Dwie lubelskie placówki wezmą udział w dalszym etapie programu Podziel się Dobrym Posiłkiem i zostaną objęte programem edukacyjnym.

Polacy dzielą się z potrzebującymi

Podczas tegorocznej zbiórki Podziel się Dobrym Posiłkiem udało się zebrać ponad 343 tony żywności, a dzięki hojności internautów kupujących paczki żywnościowe przez serwisy charytatywni.allegro.pl oraz frisco.pl oraz produktom przekazanym bezpośrednio przez firmę Danone, łącznie możliwe będzie przygotowanie aż miliona posiłków dla potrzebujących dzieci. W trakcie trwania zbiórki tysiące Polaków w całym kraju, włączyło się do akcji i przekazywało produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Inicjatywę Podziel się Dobrym Posiłkiem wsparła także Paulina Krupińska, która sama podczas prywatnych zakupów w jednym z centrów handlowych, włożyła do zbiórkowego kosza bardzo dużo produktów żywnościowych. Aktywnie zachęcała także wszystkich klientów do dzielenia się z potrzebującymi.

W promocję zbiórki włączyli się także internetowi influencerzy, m.in. 5 sposobów na…, Szymon Czerwiński, Skutecznie.tv, Ewa Niespodziana, Miskejt i The Happy Bun, którzy w tygodniach ją poprzedzających przeszli na tajemniczą Dietę Sebastiana. Jej jadłospis, ku zdumieniu osób obserwujących, zawierał bardzo ubogie posiłki: kajzerkę, ziemniaki z koperkiem oraz kromkę chleba z margaryną. W filmie wyjaśniającym cel akcji (https://youtu.be/dI6GYSvQQvg) okazało się, kim jest Sebastian – to niedożywione dziecko, takie dla jakich stworzony został program.

– Cieszymy się, że Polacy kolejny raz wsparli naszą zbiórkę, kupując trochę więcej niż potrzebują i przekazując wolontariuszom – mówi Ewa Gayny, dyrektor ds. relacji zewnętrznych, Danone. – To ważne, bo problem niedożywienia dzieci w Polsce jest wciąż bardzo powszechny, choć zmienia się jego oblicze – dziś często mamy do czynienia z niedożywieniem jakościowym. Co oznacza, że dzieci nie otrzymuję w posiłkach wszystkich składników odżywczych, niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.

Zbiórka żywności, organizowana co roku, w ostatni weekend września, przez Polską Federację Banków Żywności, to jeden z ważniejszych elementów znanego programu społecznego Podziel się Dobrym Posiłkiem. Od 14 lat głównym celem inicjatywy, prowadzonej przez firmę Danone, jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce oraz rzetelna edukacja żywieniowa najmłodszych. Nowa odsłona programu, pod nazwą „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, to odpowiedź na zmieniające się realia, w tym zauważalną zmianę występującego niedożywienia: z ilościowego na jakościowe.

Zebrane podczas zbiórki produkty żywnościowe trafią do wybranych świetlic środowiskowych, a dzięki kolejnym działaniom prowadzonym w ramach programu Podziel się Dobrym Posiłkiem, podopieczni dwóch lubelskich placówek zostaną objęci programem edukacyjnym opartym na grywalizacji. Działania te mają za zadanie uczyć, jak ważne jest spożywanie pełnowartościowych posiłków i codzienne dostarczanie organizmowi wszystkich składników odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego rozwijania się organizmu.

 

Zmiana wielkości czcionki