Miasto rozszerza pakiet pomocy dla przedsiębiorców

Na XXXVIII sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zaproponowany przez Burmistrza Włodawy projekt uchwały w sprawie zwolnienia przedsiębiorców z opłaty za sprzedaż alkoholu. To już kolejne wsparcie lokalnych firm przygotowane przez włodawski ratusz.

Branża gastronomiczna jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię COVID-19. To właśnie z myślą o osobach prowadzących lokale gastronomiczne przygotowano kolejny projekt uchwały pomocowej. Zakłada ona zwolnienie restauratorów z opłaty za sprzedaż alkoholu.

-Właściciele restauracji, barów i innych punktów gastronomicznych należą do grupy najbardziej poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. Ponieważ nie mogą obsługiwać gości w swoich lokalach postanowiliśmy zwolnić ich z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu – wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Zwolnienie z opłat dotyczy całego 2021 roku a restauratorzy, którzy uiścili już wspomnianą opłatę otrzymają jej zwrot. Pamiętać należy jednak o tym, że ulga dotyczy lokali, które serwują alkohol na miejscu.

Warto wspomnieć, że już wcześniej miasto wprowadziło kilka innych ulg dla włodawskich przedsiębiorców. Zniesiona została min. opłata targowa. Ponadto właściciele mikro i małych przedsiębiorstw prowadzących handel detaliczny w budynkach o powierzchni poniżej 200 metrów kwadratowych korzystają ze zwolnienia z podatku od nieruchomości. Nie muszą go również płacić osoby prowadzące działalność usługową związaną z poprawą kondycji fizycznej, fryzjerstwem, i usługami kosmetycznymi, hotelarstwem, przygotowaniem posiłków oraz handlem detalicznym.

-Dziękuję radnym za przyjęcie przygotowywanych przez nas uchwał. Wszystkim nam zależy, aby nasi lokalni przedsiębiorcy przetrwali ten trudny czas. Ich działalność to nie tylko podatki do budżetu miasta. To przede wszystkim miejsca pracy dla wielu mieszkańców Włodawy – dodaje W. Muszyński.

Wniosek o zwrot opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za 2021 rok.

UM Włodawa