Miała być awantura, a była nielegalna amunicja

Zgłoszenie o awanturze w jednym z domów otrzymali w niedzielę włodawscy policjanci. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali trzech nietrzeźwych mężczyzn, a na poduszce leżącą amunicję. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia 38-letniemu właścicielowi grozi kara do 8 lat więzienia.

W niedzielę w nocy dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze w domu mieszkańca Włodawy. Policjanci na miejscu zastali 3 mężczyzn pod widocznym działaniem alkoholu, a na poduszce leżącą amunicję. Mundurowi zatrzymali wszystkich uczestników imprezy i  zabezpieczyli  8 sztuk amunicji różnego rodzaju.

Kolejnego dnia śledczy 38-letniemu mieszkańcowi Włodawy przedstawił zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia, natomiast dwóch pozostałych zatrzymanych zostało przesłuchanych w charakterze świadka i zwolnionych.

Wczoraj mężczyzna był doprowadzany do Prokuratury gdzie zdecydowano o zastosowaniu wobec niego dozoru Policji. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa