Medale włodawskich kickboxerek

W Świdniku 18-19.10. 2019 odbył się Puchar Polski, Grand Prix w kickboxingu, w wersji pointfighting ( walki przerywana). Z włodawskiego klubu kickboxingu MKS Mechanik – „Skorpion” bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Schweisser debiutująca wśród kadetek starczych w kat 65 + zdobyła brązowy medal, przegrywając nieznacznie, w półfinale ze złotą medalistka z Wołomina. Medal brązowy zdobyła startująca w zawodach po raz pierwszy Dagmara Lewczuk w kat -46 kg kadetek starszych, w tej kategorii po złoto sięgnęła zawodniczka z Piaseczna.

W zawodach debiutowała również 12- letnia Julia Oszust, kadetka młodsza, która zajęła szóste miejsce, przegrywając z późniejszą zwyciężczynią pucharu, z Centrum Tang Soo Do Pionki oraz Krzysztof Szostakiewicz kadet młodszy – -37 kg, który zajął dziewiąte miejsce.

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Świdnika – Waldemar Jakson, organizatorem był Lubelski Klub Sportów Walki „Dan” Świdnik . Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie. Do zawodów przygotował zawodników trener Sylwester Protas.

Klub od wielu lat wspiera Pan Wiesław Blicharski właściciel firmy budowlanej HANDBUD z siedzibą we Włodawie.