Materace  do spania dla singli – jaka szerokość będzie właściwa?

Wybór odpowiedniego materaca zawsze powinien być uzasadniony czynnikami, które pozwolą na zwiększenie komfortu płynącego ze spania. Choć na pierwszy rzut oka wydawać się to może prostą sprawą, to zawsze warto rozważyć wszystkie opcje w taki sposób, by materac spełniał wszystkie niezbędne funkcje, w tym odciążał kręgosłup i pozwalał na odpoczynek poszczególnym mięśniom. A co z rozmiarem materaca? Jak dobrać model w oparciu o szerokość i długość? Sprawdź, jak znaleźć właściwy rozmiar materaca.

Materace  do spania dla singli – jaka szerokość będzie właściwa?

Czym powinien charakteryzować się materac dla singli?

Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele rodzajów materacy – w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane wyróżnić można materace piankowe, lateksowe, sprężynowe i hybrydowe, łączące w sobie wszystkie poprzednie technologię. W wyborze materaca dla singli warto się przede wszystkim kierować wygodą pojedynczego użytkownika. Dzięki temu, że ma on całe łóżko dla siebie, nie potrzebuje modelu, który będzie tłumił drgania lub w jakichś sposób uwzględniał potrzeby drugiej osoby. Stąd możliwość wyboru materaca węższego o standardowych rozmiarach.

Dzięki temu będzie on lepiej dostępny, tak jak w przypadku materaca do spania 80×200 marki Curem, którego głównym atutem są trzy rodzaje pianki połączone w jednej konstrukcji. Zapewnia to wyjątkowo skuteczne podparcia dla kręgosłupa, co pomaga w leczeniu różnych schorzeń na tym tle i zmniejsza ryzyko powstawania nowych.

Osoby szczególnie wrażliwe powinny sprawdzić również materac lateksowy Hilding Melody, który dzięki specjalnej wkładce wykonanej z naturalnego materiału, zapobiega powstawaniu bakterii i jest przyjazny dla alergików. Dostępne są również modele dla singli, jak choćby materace do spania 90×200.

Szeroki materac dla singli – czy warto?

Materace dla singli charakteryzują się zazwyczaj mniejszą szerokością – jedna osoba potrzebuje znacznie mniej miejsca, a do tego jeśli materac można rolować, to zwiększa się jego kompaktowość. Jest to szczególnie pożądana cecha w pokojach z ograniczoną przestrzenią lub w mieszkaniach w blokach, gdzie miejsca również jest nie wiele. Czasem jednak materace o większej szerokości również są wybierane przez osoby mieszkające same, które poszukują wyjątkowo komfortowego rozwiązania.

Opcja, która przy okazji sprawdzić się też w przypadku łóżek rehabilitacyjnych to materac do spania 120×200 marki Sleepmed. Użytkownik sam może zdecydować, jaki konkretnie rodzaj wybrać, jednak jeśli chodzi o zastosowania specjalistyczne, warto wybrać materac piankowy z grubszym poszyciem, które zapobiega powstawaniu uszkodzeń.

Szeroki materac dla singli – czy warto?

Co jeszcze warto wiedzieć o materacach dla singli?

Decydując się na konkretny model materaca warto wziąć też pod uwagę to, do łóżka o jak szerokiej ramie trafi. W przypadku łóżek dla singli, ramy są znacznie węższe, jednak warto pamiętać też o tym, żeby zostawić kilka luźnych centymetrów (np. na grubsze poszycie i obszycia na rogach), bo w przeciwnym razie materac nie będzie pasował. Modele o standardowej szerokości, jakie obecnie można znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych mają wymiary 70, 80, 90, 100 i 120 cm z kolei ich długość to 200 cm.

Zmiana wielkości czcionki