Maseczki – kolejne zmiany w przepisach

Ponownie zwracamy uwagę na zmianę w przepisach dotyczących używania maseczek w miejscu pracy. Poprzednie rozporządzenie obowiązywało 4 dni i zostało zakwestionowane ze względu na… zagrożenia dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników.

Najważniejsza z punktu widzenia pracodawców jest obecnie informacja, że według aktualnie obowiązujących przepisów mogą oni zwolnić pracowników w obowiązku noszenia maseczki we własnym biurze.

Rozporządzenie tej treści weszło w życie drugiego grudnia (rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) i zostało ogłoszone dzień wcześniej.

Po protestach branży BHP w nowym rozporządzeniu usunięto błędy z poprzedniej regulacji. Przypomnijmy, że rozporządzenie z 26 listopada 2020 r. wprowadzało bezwzględny obowiązek zakrywania nosa i ust w zakładach pracy w razie przebywania w pomieszczeniu przez więcej niż 1 osobę.

Aktualne rozporządzenie:

https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2020.250.0002132,rozporzadzenie-rady-ministrow-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii.html

źródło – isportal.pl

4 komentarzy "Maseczki – kolejne zmiany w przepisach"

  1. Wiem ze znów zasieje Burzę i dostane mnóstwo obelg.W moim otoczeniu juz sporo osób zachorowało jak ja to nazywam Korona -świrus i dalej uważam ze ta PLANDEMIA jest oparta na zastraszaniu.Nie twierdze ze jestem odporny na ten wirus ale jestem pewien. PACHOŁKI na usługach KONCERNACH FIRM FARMAKOLOGICZNYCH NIE SĄ W STANIE MNIE ZASTRASZYĆ

  2. Humor żydowski
    – Mosze, jak sądzisz, kiedy zniosą obowiązek noszenia maseczek?
    – Abram, ja cię błagam, poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze! Jak zarobią swoje to zniosą.

    • I tak 70 % społeczeństwa nie kuma o co chodzi w tej całej PLANDEMI i nie kumają tego dowcipu

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki