Martwe zwierzęta w zasiekach nad Bugiem. Jednak było tajemnicze pismo z ostrzeżeniem

Wcześniej dzik, sarna, teraz kaczka. Pani Anna spod Kodnia widziała na własne oczy martwe zwierzęta zaplątane w zasieki z drutu kolczastego nad Bugiem. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska interweniowała w tej sprawie w Straży Granicznej. Na razie bez skutku.

– Mieszkamy nad samym Bugiem. Kilka dni temu zobaczyliśmy martwą kaczkę zaplątaną w zasiekach. A tydzień temu sąsiad próbował ratować żyjącą jeszcze łanię. Zwierzę męczyło się strasznie, nie przeżyło. Podobny los spotkał też dzika – opowiada pan Tadeusz. I przesyła nam zdjęcie martwej kaczki powieszonej na zasiekach, które zrobiła jego żona Anna.

Wojsko rozpoczęło montowanie koncertiny w grudniu. Miała odstraszać migrantów przed nielegalnym przekroczeniem granicy. Naukowcy alarmowali, że drut żyletkowy jest dla zwierząt śmiertelną pułapką. Nikt ich jednak nie słuchał.

Kilka próśb o pismo

Pod koniec stycznia apel do Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wystosowała też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie. Po kilku naszych prośbach o wgląd w to pismo, w końcu nam je udostępniła.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Martwe zwierzęta w zasiekach nad Bugiem. Jednak było tajemnicze pismo z ostrzeżeniem"

 1. można cyt. ,,znaleźć w internecie” zdjęcia ze skutkami ,,działalności” /tych, przed ktorymi stoją zasieki/ we Francji,Niemczech,Anglii…

 2. Masz na mysli Polakow? Wyjatkowa swolocz ale nie wszyscy. Znam kilku przyzwoitych.

 3. To nie jest prawda. Ostatnio widziano kaczkę na Żoliborzu.

 4. Głupie bydlę po prostu!

 5. Na całej długości Bugu mogło zginąć około 50 szt zwierząt. Ile w tym czasie zastrzelili myśliwi? Cóż jesteśmy w UE jednym wolno innym nie.

 6. Postawili a raczej kazali postawić zasieki ci co nie znają rzeki Bug. W Warszawie wygląda inaczej, gdzie są bulwary po lewej stronie i płaski brzeg po prawej. Jednak nie na bagnach poleskich, gdzie nie tylko rzeka jest nieuregulowana ale jeszcze żyją stada dzikich zwierząt i ptactwa.

 7. Wyjedź na Białoruś jak ci źle z zasiekami

  • A dziękuje znam Białoruś i np. Brześć jest bardzo czystym miastem (nawet w porównaniu np. z Lublinem). Nie znajdziesz tam żadnego papierka ani śmiecia na ulicy.

  • ani nomin | 22 lutego 2022 at 16:23 |

   Dlaczego mam wyjeżdżać? Nie muszę się zgadzać ze wszystkimi decyzjami, używam mózgu i mam prawo mieszkać tam, gdzie chcę.

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.