Ludzie z żelaza opanowali Okuninkę – rekord po d każdym względem

199 zawodników i zawodniczek ukończyło morderczy Żelazny Triathlon VII. To rekord. Najlepszy czas (59 min 30 s.) osiągnął zawodnik Przemysław Szymanowski ze Starachowic. To również rekord.

Zawody przygotowane po raz kolejny perfekcyjnie przez włodawskie starostwo, wraz z gminą Włodawa i stowarzyszeniem Leniwce.pl zgromadziły rekordową liczbę 200 zawodników. Chętnych było tak wielu, że listę trzeba było zamknąć pod koniec marca.

Byli tacy nieliczni, którzy do Okuninki przyjechali po raz siódmy, najwięcej jednak było nowicjuszy, zwabionych atrakcyjnością miejsca oraz doskonałą opinią przygotowania poprzednich zawodów. Warto dodać, że połowa uczestników pochodziła spoza województwa lubelskiego.

Pogoda sprzyjała triatlonistom, nie było gorąco, a woda było wystarczająco ciepła jak na tę porę roku. Kibiców też nie brakowało, choć przeważali ci, którzy dopingowali „swoich”.

Rewelacją tegorocznego Żelaznego Triathlonu okazał się Przemysław Szymanowski – 33-latek z miejscowości Końskie (Szymanowski Triathlon Team Starachowice). Prowadził od początku pływania i z każdą konkurencją tylko powiększał swoją przewagę. Ostatecznie dobiegł do mety z rezultatem poniżej 1 godziny, co jeszcze nigdy się na tych zawodach nie zdarzyło.

Żelazny Triathlon zaliczany jest to tzw. sprintu, co znaczy, że zawodnicy najpierw pokonują 750 m w wodzie, potem jadą 20 km rowerem, a na koniec biegną 5 km.

Kierownikiem zawodów był Adam Panasiuk. Medale, puchary i nagrody wręczali wspólnie – starosta Andrzej Romańczuk, wójt gminy Włodawa – Dariusz Semeniuk, kpt. Edmund Brożek oraz dyrektor ZK we Włodawie – ppłk Jacek Sankowski.

Wyniki:

Mężczyźni: 1. – P. Szymanowski (59,30), 2. Robert Mrożek – Lublin (1,02,46), 3. Piotr Saniawa – Lublin (1,02,58), 4. Paweł Młodzikowski – Adamów (1,03,30), 5. Maciej Bodnar – Borne Sulimowo (1,04,09).

Kobiety: 1. Maria Pytel –Starachowice (1,04,11), 2. Ola Kurulczuk – Bałtów (1,14,22), 3. Karolina Zygo – Lublin (1,16,03), 4. Iwona Panas – Chełm (1,17,09), 5. Karolina Kochaniec-Matuszak – Lublin (1,20,16).

Najlepszym zawodnikiem z powiatu włodawskiego był Jacek Winiarczyk – Włodawa (1,12,50). Najlepszym triatlonistą – funkcjonariuszem służby więziennej był Szymon Zakrzewski z ZK w Inowrocławiu (1,08,51).

Wyniki na stronie www.zelaznytriathlon.eu w zakładce wyniki 2019.

1 Komentarz do "Ludzie z żelaza opanowali Okuninkę – rekord po d każdym względem"

  1. A Włodawianka opanowali nieudacznicy z przerośniętym ego hucznie nazywający się zarządem. Kibice Wlodawianki podejrzewają że to właśnie dlatego drużyna która była pewniakiem do zajęcia mocnego miejsca co najmniej w środku stawki posypała się zupełnie i tylko dzięki dobrej wiośnie utrzymała się w 4lidze. Oceniam że tak słabego zarządu nie było od lat. Ciągłe klutniey i walka o stołki w imię chorej ambicji doprowadziły klub niemal na dno. Nawet trener po kolejnej porażce 7 do jaja nie wypowiadał się już w mediach. Podobno był pomysł aby w końcówce kto inny prowadził zespół ale najlepszy trener nad Bugiem się nie zgodził bo przecież on ma wszelkie kwity na nieomylnośc i bajduzenie. Ciekawe co zrobi zarząd i trener przed następnym sezonem. Pewne jest to że kilku czołowych zawodników odejdzie i lks stanie się czerwona latarnię i dostarczycielem łatwych punktów. Wtedy zapewne rządzący z tylniego fotela łysy znowu zdecyduje o wycofaniu się z rozgrywek narażając Włodawe na pośmiewisko!

  2. Pierwszy raz przegapiłem zawody .Coś w tym roku brakło informacji o dacie.

  3. Czy w ramach zawodów odbywało się terroryzowanie ludności chłopskiej i polowanie na ukrywającego się Żyda? To były ulubione aktywności bandyty Żelaznego więc powinno się je uwzględnić

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki