Lubelska będzie jak nowa

Trwa przebudowa ulicy Lubelskiej we Włodawie. Na razie powstają wysepki i parkingi, na koniec arteria zyska nową nawierzchnię. Wartą 1,6 mln zł inwestycję prowadzi konsorcjum trzech firm. Nową nawierzchnią pojedziemy już pod koniec listopada.

– Na ul. Lubelskiej we Włodawie, która jest fragmentem drogi krajowej nr 82, prowadzimy remont mający poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz komfort jazdy – mówi Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. – Ułożona tam zostanie nowa nawierzchnia jezdni, będą wyremontowane chodniki, przebudowane odwodnienie, zjazdy i parkingi.

Dalszą część wiadomości można przeczytać na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Lubelska będzie jak nowa"

 1. Ja bardzo przepraszam cóż za głupoty wypisuje redaktor. Lubelska ulica jest oczywiście remontowana, ale czy to będzie służyło mieszkańcom… zdecydowanie nie! Nigdzie nie było konsultacji tego projektu. Zwężenia drogi, która była dwupasmowa, tak szerokimi wysepkami, jakbyśmy co najmniej byli na dwupasmowej drodze szybkiego ruchu. U nas ani ruchu ani bezpieczeństwa nie będzie. Lewoskręty? Co to jest według projektantów tej drogi. Z Chełmskiej aby skręcić, trzeba ruch wykonać pod kontem prostym. Z Jana Pawła zamiast zrobić rondo, przesunięto pasy, pobudowano wysepkę, więc manewr przejechania tego skrzyżowania, lub lewoskrętu, chodź i tak był ryzykowny, staje się ekstremalny! I to wszystko w imię czego? Wydania pieniędzy które zostały do końca roku. A gdzie rozsądek? Robi się remont takiej drogi bez jakiegokolwiek ograniczenia ruchu. Jedzie sobie pojazd budowy w czasie ruchu nagle skręca, cofa, blokuje przejazd? Chyba można było zablokować jedną część drogi, zrobić ją a później drugą. A asfalt będą lać, a my po nim na świeżo będziemy jeździć? Koszmar i bzdura. Brak szacunku do nas kierowców!!!!!

 2. Debile. Szeroką ulicę zwężono wysepkami po co? Panie Nalewajko nie ośmieszaj się Pan.

 3. Popieram przedmówców. Było miejsce na rondo,a teraz???Nikt jak widać z tych, co projektowali tą drogę nie musi pokonywać tego skrzyżowania. Żenada!

 4. Niech ktoś mądry wytłumaczy czemu ma służyć ta zmiana którą widzimy bo ja nie potrafię za cholerę.

 5. Uprzednio bardzo dużo mówiło się o bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu ul Lubelskiej z Al. Piłsudskiego.Czy tych środków finansowych nie można było przeznaczyć na światła kierujące ruchem lub rondo, miast robić bzdetne, nikomu nie potrzebne wysepki, w miejscu gdzie było ok.

 6. Kierowca z Włodawy | 4 listopada 2016 at 20:09 |

  Lubelska z Jana Pawła i Lubelska z Piłsudskiego tam powinne być ronda i to takie żeby CIĘŻARÓWKI SIĘ ZMIEŚCIŁY! Koło stokrotki też rondo by nie zaszkodziło. To co robią teraz to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 7. Nalewajko zostałeś moim bohaterem,całe życie marzyłem o takiej gównianej drodze,teraz dopiero stanie się niebezpieczna.Brawo,brawo,brawo !!!!!!!!!!!!!!

 8. Nigdy więcej | 5 listopada 2016 at 16:48 |

  “mający poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz komfort jazdy” – to nie było założeniem 100%. Mam nadzieję, że ten cymbał co to projektował choć raz przejedzie się tą drogą. Ludzie już jeżdżą sąsiednimi drogami żeby nie wpadać na tą chorą wizję drogi.

 9. Jestem zdumiony bałaganem organizacji ruchu. Brak znaków informacyjnych o zamkniętych przejazdach, o zmianie pasa ruchu gdy świeci zielone. Wjechałem prawidłowo na prawy pas ale przybiegł przedstawiciel wykonawcy i powiedział, że stojący jego pojazd na światłach awaryjnych oznacza, że mam zmienić pas (pod prąd). Totalny bałagan i ignorancja. Apeluję do “drogówki” – sprawdźcie prawidłowość oznakowania tej zakichanej budowy zanim dojdzie do tragicznych wydarzeń,

 10. Nie wiem jak to było możliwe, że na etapie projektowania przebudowy tej drogi na wysokości cmentarza parafialnego (ul. Lubelska)nie zaprojektowano zatoki parkingowej. Zabytkowy cmentarz nie posiada żadnego parkingu. Gratulacje dla inwestora i władz miasta.

 11. przyjaciel | 8 listopada 2016 at 00:03 |

  Debilizm – jak wyżej w komentarzach przebudowa Lubelskiej
  Inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  Podlegająca – Minister Infrastruktury z PiS
  PiS – bez mózgu, bez sensu

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki