Kto zgubił telefon?

Od października na właściciela czeka odnaleziony we Włodawie telefon. Uczciwy znalazca przyniósł urządzenie na dyżurkę włodawskiej komendy – telefon jest zablokowany i nie figuruje jako utracony.

Wśród ustawowych zadań policji znajduje się m.in. wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców. Często zgłoszenia do dyżurnego dotyczą utraconych przedmiotów, ale na szczęście zdarzają się uczciwi znalazcy, którzy znalezione na ulicy przedmioty przynoszą na włodawską komendę. Systematycznie trafiają tu portfele, dokumenty, telefony, rowery i inne przedmioty. Przez pewien czas rzeczy te znajdują się na włodawskiej komendzie a następnie trafiają do Biura Rzeczy Znalezionych a dokumenty trafiają do ich wystawców.

Od października na właściciela czeka odnaleziony we Włodawie telefon. Uczciwy znalazca przyniósł urządzenie na dyżurkę – telefon jest zablokowany i nie figuruje jako utracony.

Osoby, które zgubiły, lub utraciły w ostatnim czasie niewyjaśnionych okolicznościach różne przedmioty i nie zgłosiły tego faktu na policję proszone są o zgłoszenie się do dyżurnego KPP we Włodawie w celu ustalenia czy ich zguba nie została zwrócona przez uczciwego znalazcę na Policję. W celu potwierdzenia ich własności należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz dokument potwierdzający fakt posiadania rzeczy ( dowód zakupu, albo choćby zdjęcie przedmiotu). Przypominamy również, że za przywłaszczenie znalezionej cudzej rzeczy grozi odpowiedzialność karna.

KPP Włodawa

3 komentarzy "Kto zgubił telefon?"

  1. Od października czeka telefon na właściciela !!!! Czyli od października nie było czasu by sprawdzić połączenia wychodzące i przychodzące na ten telefon by w ten sposób ustalić właściciela telefonu? Oj coś tu myszką trąca 🙂

  2. Miś Uszatek | 31 stycznia 2019 at 10:35 |

    Nic prostszego wystarczy wyjąć kartę SIM , uaktywnić ją w telefonie służbowym i zatelefonować na jakiś numer z którego było dzwonione na znaleziony telefon i grzecznie zapytać się czyj to numer :)a jak nie to ustalić właściciela numeru abonenckiego w bazach danych operatorów sieci gdyż jest obowiązek podadnia danych osobowych przy aktywacji numeru abonenta . Kto wie może w znalezionym telefonie są zapisane jakieś informacje dotyczące planowanych napadów bądź jakiegoś gigantycznego przemytu narkotyków tego nie można wykluczyć i w ten sposób udaremniłoby się przestępczy proceder 🙂 i dostało za to order lub gigantyczną premie czy awans .Mniemam ,że ustalenie właściciela w ten sposób zajęłoby mniej czasu jak pisanie tego artykułu

  3. Na szczęście pracownicy lokali w Okunince działają bardziej sprawnie. Jak kiedyś zgubiłem telefon jeszcze tego samego wieczoru dzwonili po ludziach z listy zapisanych numerów i rano odebrałem zgubę.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki