Kto w górę, kogo utrącą?

Po wygranej PiS-u w wyborach parlamentarnych zmiany na stanowiskach w agencjach i instytucjach rządowych wydają się nieuchronne. W powiecie włodawskim w pierwszej kolejności zapewne dojdzie do roszad w ARiMR-ze i ANR, a w dalszej kolejności zmiany pewnie nie ominą KRUS-u, a niewykluczone, że i Urzędu Skarbowego.

 

Najgłośniej już mówi się o zmianie na stanowisku kierownika w biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od kilku lat zajmuje je członek PSL – Marek Pawłowski. I choć uznawany jest za niezłego fachowca, zapewne PiS nie pozwoli sobie, by to stanowisko zajmował członek przegranej partii, a do tego konkurującej z nim na wsi. Jako ewentualnego następcę Pawłowskiego wymienia się Wiesława Gryglickiego – byłego kandydata na wójta gminy Włodawa, prowadzącego prywatną firmę doradzającą rolnikom. Wspomina się też o Norbercie Hoeflerze, który w swej biografii ma już krótką przygodę z kierowaniem włodawskim biurem ARiMR.
Inną instytucją, w której może dojść do zmiany kierownictwa, jest Sekcja Zamiejscowa Gospodarowania Zasobem Agencji Nieruchomości Rolnych w Urszulinie, gdzie głównym specjalistą jest Waldemar Stefaniak.
Rządząca partia zapewne w planach ma również wymianę w KRUS, ale tu kierującego placówką od lat Tadeusza Marciochę chroni wiek przedemerytalny.

Dalsza część artykułu znajduje się na stronie Nowego Tygodnia

1 Komentarz do "Kto w górę, kogo utrącą?"

 1. czemu nie widać komentarzy?????????

 2. a byłem pierwszy!

 3. Gdzie nie widac? Przeciez sa.

 4. Zmiana skarbnika w starostwie przydalaby sie coby jego protegowani w koncu znalezli sie tam gdzie ich miejsce a nie odbierali ludziom madrym i z dobrym wyksztalceniem jak i doswiadczeniem miejsca pracy.

 5. Macie Pisocy swój PiS. Pacynka Duda i nieudolna premier która niedługo zostanie zastąpiona przez Jarosława.Macie swój rząd katolickie nieudaczniki rządne władzy.

 6. Brawo Janek…popisałeś się jaki TY UMNY UDACZNIK…..to czego Ciebie nie wybrali? na Premiera.

 7. Blichar dla chłopaków z PSl i ich rodzin dobuduje piętro w starostwie aby mieli pracę. tak się kończy lizanie rowa dla pisowców.

 8. A co wspólnego ma Blichar z PSLem? I jakby był tak łaskawy dla pracowników to może udostępniłby im na mieszkania ten gmach, który leży (przepraszam, stoi) odłogiem nieopodal dworca busów?

 9. zorganizowana grupa przestępcza czyli 5,13% niechaj będzie rozliczona w tym powiecie też!

 10. Może w końcu i Holaczukowi coś skapnie. Wieczny kandydat na wirtualnego premiera doczekał się posady ministra kultury, to może i Wiesiek coś dostanie. Gliński już pokazuje klasę w teatrze, to może i Holaczuk popisze się np. w jakiejś agencji rządowej.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.