Kto torpeduje Wielką Orkiestrę?

– Gramy nie na przekór obostrzeniom, nie z pobudek politycznych, gramy z potrzeby serca. Skoro służba zdrowia jest na skraju wyczerpania, mamy pandemię, to jeszcze bardziej potrzebujemy waszej pomocy. Zachowamy wszelkie środki ostrożności, aby nasze wydarzenie nie przyczyniło się do rozprzestrzenienia koronawirusa – zapewnia Łukasz Zdolski, dyrektor Włodawskiego Domu Kultury w oświadczeniu przesłanym do redakcji.

Włodawski sztab WOŚP ma w tym roku pod górkę. Nie dość, że pandemia utrudnia organizację, to ktoś pozrywał wszystkie plakaty informujące o wydarzeniu. Ponadto wśród włodawian rozpowszechniane są informacje, żeby ludzie nie wychodzili z domów, aby wesprzeć akcję, bo mogą się zarazić koronawirusem.

– Przykre jest to, co się dzieje wokół tego wydarzenia. Nawet nie możemy nic zrobić w sprawie zrywania plakatów. Nie zgłaszaliśmy tego policji, bo i tak uzna to za małą szkodliwość czynu – tłumaczy Łukasz Zdolski.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia. Rozpocznie się tradycyjną odprawą o godzinie 8. – Spotkamy się w sali kinowej. Grupę 30 wolontariuszy jesteśmy w stanie rozmieścić na co dziesiątym fotelu, bez tworzenia zbędnego zgromadzenia. Później każdy z wolontariuszy będzie kontaktował się z organizatorami w wyznaczonych specjalnie dla niego godzinach. Posiłki dla wolontariuszy będą wydawane wyłącznie na wynos. Przygotujemy namioty, w których pojedynczo coś zjedzą i napiją się ciepłej herbaty – dodaje.

Zbiórka do puszek potrwa do godziny 16. Może jednak zdarzyć się, że ktoś nie dostrzeże wolontariuszy, ale jest i na to sposób. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Kto torpeduje Wielką Orkiestrę?"

 1. dziwne że zarażą się koronawirusem na ulicy ale juz w kosciele jest bezpiecznie, a tam jest większe skupisko ludzi, zbieranie na tacę przechodząc miedzy ludźmi, podchodzenie do komunii bez przestrzegania dystansu ,

 2. zrywanie plakatów to zwykły wandalizm i dziecinada, komu to przeszkadza , WOŚP wielka wspaniała akcja, straszenie ludzi żeby nie wychodzić z domu by wesprzeć akcję to głupota, złośliwość, dlaczego nikt nie przestrzega przed wyjściem do kościołów tam jest skupisko ludzi niekontrolowane, a na ulicy zakażenie bzdura, żeby nie było jestem wierzący ale takie podejście absurdalne

 3. zrywanie plakatów to wandalizm i dziecinada, WOŚP zrobił tak dużo dobrego ale do wielu to nie dociera, straszenie ludzi zarażeniem sie na ulicy i nie wychodzić z domu głupota, a w kościołach jakie skupisko i nikt nie przestrzega, żeby nie było jestem wierzący ale takie podejście do WOŚP to bezmyślne i złośliwe

 4. zatroskany | 27 stycznia 2021 at 12:09 |

  Wara od kościoła nie chcesz iść nie musisz-nikt cię tam nie ciągnie.

 5. Przecież wiadomo kto to robi, chłopaki od mazurkowej i sasina.

 6. Zamieszczono pięć komentarzy w czterech pada słowo kościół a w piątym ktoś próbuje mamrotać o polityce- totalna katastrofa tak nisko upadliśmy.
  Nie zgadzam się z Owsiakiem bo zaczął być politykiem a przestał być ideowcem, pozostawiając daleko za sobą wzniosłe cele, które były na początku orkiestry. Hasła “róbta co chceta” mają się nijak do pedagogicznego podejścia w szczególności do młodzieży.
  Czy należy wspomóc Orkiestrę jakimś datkiem? Zdecydowanie TAK nasze dobro wróci do nas ze zdwojoną siłą. Pamiętajmy jednak, że Pan Jurek reprezentuje wartości, których z pewnością nie chcielibyśmy przekazać naszym dzieciom.

  • Szanowna Pani a jakie wartości ma Owsiak z jednej strony wspiera strajk qwiszonow a z drugiej kaze dzieciom zbierac na chore dzieci

   • Kurwiszonów to szukaj w rodzinie swojej jak nie wiesz o co walczą strajkujące kobiety to nie zabieraj głosu ciemnogrodzie pisoski

 7. W********ć | 29 stycznia 2021 at 18:43 |

  A pisanie : jebać pis jest dobre? Na ul Czerwonego Krzyża, na drewnianym domu/ruinie jak wszyscy antypisowcy napisał ktoś, pewnie ze strajku osób z macicami.

 8. bob budowniczy | 30 stycznia 2021 at 14:28 |

  Ciekawe czyidioci będą podłączeni do 230V bo będzie bieg z błyskawicami.

 9. ***** **ŚP

 10. Kurwiszonów to szukaj w rodzinie swojej jak nie wiesz o co walczą strajkujące kobiety to nie zabieraj głosu ciemnogrodzie pisoski

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki