Krwiodawcy zapraszają na spotkanie

W piątek 2 września o godzinie 15.45 odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie zebranie członków włodawskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.– Chcemy się spotkać po wakacyjnej przerwie by wspólnie zastanowić się na działaniami, które możemy podjąć w celu popularyzacji krwiodawstwa w naszym mieście. Będzie to również okazja do wzajemnego poznania się, bo w między czasie dołączyły do nas nowe osoby.– wyjaśnia prezes Tomasz Orzeszko.

Jednym z priorytetów działalności włodawskich krwiodawców jest dotarcie do uczniów włodawskich szkół średnich. Bowiem jak twierdzą im wcześniej uda się „zaszczepić” nawyk dzielenia się krwią tym lepiej. Członkowie klubu chcą również informować mieszkańców o wymiernych korzyściach związanych z oddawaniem krwi. Na Facebooku prowadzą specjalny profil, na którym umieszczają informacje na temat donacji i nie tylko.

Włodawski Klub Honorowych Krwiodawców powstał kilka miesięcy temu przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża we Włodawie. Przed wakacjami wybrano władze. Członkiem Klubu może zostać każda pełnoletnia osoba chcąca pomagać innym. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 2 września w sali nr 26 Urzędu Miejskiego we Włodawie (pierwsze piętro) będzie również okazją do wypełnienia deklaracji członkowskiej.

źródło – Wlodawa.eu

Zmiana wielkości czcionki