Krwiodawcy wybrali prezesa

W poniedziałek 11 lipca odbyło się drugie spotkanie Klubu Honorowego Dawcy Krwi we Włodawie. Celem spotkania był wybór zarządu Klubu. Krwiodawcy na prezesa wybrali Tomasza Orzeszko, jego zastępcą została Beata Szachoń, a członkiem zarządu został Zenon Łysak. Jakie cele stawiają sobie członkowie Klubu?

 

-Przede wszystkim chcemy zachęcać mieszkańców Włodawy do pomocy innym poprzez regularne oddawanie krwi. Będziemy też obalać mity dotyczące krwiodawstwa i pokazywać korzyści z niego płynące. – wyjaśnia T. Orzeszko Kluby Honorowego Dawcy Krwi działają w wielu miastach w całej Polsce. Ten włodawski liczy na razie 17 osób, ale jest otwarty na nowych członków. Jednym z nich jest nawet burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

– Chcemy nieco zintegrować społeczność włodawskich krwiodawców. W naszym mieście jest wiele osób regularnie oddających krew, które serdecznie zapraszamy do zapisania się do Klubu Honorowego Dawcy Krwi. – dodaje T. Orzeszko.

Szczegółowe informacje dotyczące włodawskich krwiodawców można znaleźć na facebookowym profilu Klubu. Dostępny jest tam również formularz zgłoszeniowy i dane kontaktowe dla nowych członków.

PAMIĘTAJ! TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE!

Źródło Polesie24.pl

Zmiana wielkości czcionki