Koncert na zakończenie Roku „Jastrzębia”

Komitet Inicjatywny Pochówku „Jastrzębia” we Włodawie chce godnie zakończyć rok poświęcony por. Leonowi Taraszkiewiczowi, legendarnemu bohaterowi i dowódcy Żołnierzy Niezłomnych, walczących na terenie Polesia Zachodniego. 6 października organizuje koncert, w którym wystąpi Norbert „Smoła” Smoliński z zespołem Contra Mundum.

Z Komitetem od początku współpracuje Stowarzyszenie Chrześcijańsko Patriotyczne we Włodawie i tamtejsze koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wspólnie udało im się doprowadzić przede wszystkim do ekshumacji szczątków „Jastrzębia” z konspiracyjnej mogiły w Siemieniu i ponownego pochowania ich 16 lipca przy ceremoniale wojskowym w przygotowanym dla niego i jego brata Edwarda, ps. Żelazny”, grobie w wojskowej kwaterze na cmentarzu w ich rodzinnej Włodawie. Uroczystość ta była transmitowana w TVP Lublin i TVP Info.

Data koncertu będącego podsumowaniem projektu „Rok Jastrzębia we Włodawie” nie została wybrana przypadkowo. 6 października to rocznica śmierci „Żelaznego”, młodszego brata „Jastrzębia. Sam koncert rozpocznie się o godz. 18 w sali Włodawskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Koncert na zakończenie Roku „Jastrzębia”"

  1. Kto to ten Jastrząb? Jakiś wokalista czy muzyk?

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki