Komunikat MLKS Włodawianki

Informujemy, iż w ostatnim okresie dokonano analizy obowiązującego Statutu Klubu w odniesieniu do przepisów znowelizowanej ustawy prawo o stowarzyszeniach, które wejdą w życie 20 maja br. W związku z tym, iż obecny Zarząd nie przewiduje możliwości wynagradzania członków zarządu oraz funkcjonowania oddziałów terenowych i nie będzie wprowadzał zmian w powyższym zakresie uważamy, że obecne zapisy Statutu są zgodne z przepisami prawa, które wejdą w życie w najbliższym czasie. W naszej opinii obecny dokument określający ramy prawne naszej działalności zawiera wszelkie niezbędne elementy, które wynikają z art. 10 ustawy prawo o stowarzyszeniach.

W związku z tym nie ma potrzeby dostosowania statutu pod kątem znowelizowanej ustawy. Nadmieniamy również, iż mamy świadomość, iż warto poprawić niektóre zapisy naszego statutu i będziemy nad tym pracowali. Podkreślamy jednak, iż w hwili obecnej nie ma konieczności aktualizacji pod kątem znowelizowanej ustawy. W związku z tym aktualizacje statutu przesuwamy na późniejszy okres. W naszej opinii w chwili obecnej ważniejszym jest skupienie się na działalności bieżącej w zakresie kształcenia młodzieży oraz rywalizacji w rozgrywkach ligowych.

Informujemy również, iż według obecnego stanu prawnego, nie ma możliwości bezpośredniej „migracji” klubu sportowego figurującego w ewidencji starosty do KRS. Jeżeli klub wpisany do ewidencji zamierza prowadzić działalność gospodarczą, musi z tej ewidencji zostać wykreślony (klub traci zatem swój byt prawny), a następnie należy rozpocząć całą procedurę rejestracyjną do KRS (formalnie powstaje nowy podmiot). Konsekwencją zarejestrowania nowego podmiotu, który by prowadził MLKS Włodawiankę byłoby ograniczenie możliwości pozyskiwania środków finansowych w różnych konkursach, gdyż niektóre instytucje wprowadzają ograniczenie w aplikowaniu dla nowych podmiotów.

Przy zachowaniu obecnej formy prawnej czyli klubu sportowego prowadzonego przez stowarzyszenie intencje możliwość uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego i numeru KRS i z tej procedury Zarząd chciałby skorzystać. Wyjście to jest najbardziej optymalne, Klub będzie nadal mógł startować po dotacje zewnętrzne, będzie nadal w rejestrze starosty a jednocześnie uzyska status OPP i możliwość pozyskiwania 1 % podatku.

Zarząd MLKS Włodawianka

24 komentarzy "Komunikat MLKS Włodawianki"

 1. Ładnie napisana nowomowa. Przekładając na ludzki. Nadal z hajsów się nie rozliczamy…. “hwilo” trwaj. Zańko i Nilipiuk powinni mieć sądowy zakaz zbliżania się do stadionu.

 2. Święta prawda, gdy się ma KRS potrzebna jest pełna księgowość … Zdecydowanie trudniej coś ukręcić.

 3. CMENTARN | 1 maja 2018 at 15:59 |

  Nie będzi KRSu bo nie będziemy się mogli uiegać o pewne środki…. A teraz tyle tych środków pozyskujecie, że w kasie się 84 PLNy ostało… Skok na kasę pazernych cwaniaczków trwa. Teraz Zanio i Kręcina niczym Kaczyński doją klub z tylniego siedzenia. Wrzesień miał racje odcinając was miernoty od koryta.

 4. burmistrz z angli | 1 maja 2018 at 19:19 |

  jag sostane burmisczem zaszondze autyt w klubie. wysle pisma w tej sprawie do pani marszalek i parlamentaszystów \ prosbą o powolanie specjalnego zespołu który uratuje klup. jestem pewien ze tym razem Pan Prezes nam pomosze. z przejciem we wlodawie nie dało raty ale sprawa klubu jest interesem nas wszystkich

 5. Mariusz Zańko na burmistrza!

  • GejŻydMason | 3 maja 2018 at 10:15 |

   Myślisz, że jak się przyspawa do bardziej lukratywnego stołka jego niezaspokojona pazerność i chora ambicja da spokój nieboszczce Włodawiance? Jest w tym jakaś logika.

   • pasterz POwieczek | 3 maja 2018 at 11:53 |

    O glupek sie odezwal a patataj mi kobylo

    • GejŻydMason | 3 maja 2018 at 12:24 |

     Panie elokwentny weź z łaski swojej przetłumacz te przypadkowe onomatopeje na polski.

 6. michał | 4 maja 2018 at 17:49 |

  ciemnota wciskana czytelnikom – “Konsekwencją zarejestrowania nowego podmiotu, który by prowadził MLKS Włodawiankę byłoby ograniczenie możliwości pozyskiwania środków finansowych w różnych konkursach”- nie ma to znaczenia, wystarczy pokazać najstarszy wpis rejetracyjny u starosty.

 7. Nie rozumiem tej nagonki na Pana Mariusza Zańko. Jest młody, przebojowy i kreatywny. A przede wszystkim wyróżnia go cecha która jest tak bardzo potrzebna Naszej Włodawie, czyli kontakty! Dawno nie było i niestety pewnie prędko nie będzie takiej osobowości. Miejmy nadzieję że Mariusz Zańko zdecyduje się na kandydowanie na burmistrza Włodawy.

  • GejŻydMason | 5 maja 2018 at 10:10 |

   Kontakty to on ma takie, że po wygranej PiSu we wyborach do Sejmu nadal pierdzi w stołek w Kodniu. Nawet miernota Telepko dorwał się do koryta w Warszawie. Zańko to paź Holaczuka a Holaczuk ma kosę z Mazurkową i tyle w tym temacie. Co do jego przebojowości to może i bryluje na festynach zbijając piątki z kołami gospodyń wiejskich ale w skali kraju to nadal folklor przaśno buraczany tak samo jak Muszyński.

  • hahahha | 5 maja 2018 at 10:53 |

   Klasa przebojowości: Zenek Martyniuk.

 8. Pan Mariusz wykalkulował na jakie ma szanse.
  Nie będzie startował na Burmistrza bo boi się przegranej.
  Ale będzie kandydował do powiatu licząc na koalicję z PSL i stanowisko Wicestarosty.

 9. Komunikat MLKS Włodawianka to bzdury. Krótko mówiąc nadal wydatki będą nieprzejrzyste i towarzystwo będzie się świetnie bawiło za pieniądze mieszkańców otrzymując dziesiątki tysięcy dotacji z Miasta. A gdzie jest nadzór Starosty?

  • hahahha | 5 maja 2018 at 11:10 |

   Nawet lepiej dla nich, że Włodawianka buja się po kartofliskach. Generuje to mniejsze koszty niż wożenie piłkarzy po całym województwie.

 10. Mariuszek jest przebojowy to fakt. To taki nasz lokalny celebryta. Normalny człowiek wychodzi rano po fajki i nikt nie zwraca na to uwagi. Wystarczyło że Mario raz poszedł do ząbki – kij z tym że to była niedziela wielkanocna w dodatku – i już mu fotek nacykali że musiał prokulature zawiadomić bo nagle wszystkie media o tym pisaly

 11. Nie lubię już Polski | 5 maja 2018 at 14:57 |

  Mam nadzieję, że następny włodarz odetnie od kasy to całe szemrane towarzystwo. Zniszczyli klub to niech się bawią za swoje a nie moich podatków

 12. Jeden merytoryczny komentarz: “wystarczy pokazać najstarszy wpis rejestracyjny u starosty” co na to najmądrzejsi, zwani tymczasowo zarządem ?

 13. michał | 7 maja 2018 at 01:18 |

  ciemnota wciskana czytelnikom NR 2 – cytat:”Klub będzie nadal mógł startować po dotacje zewnętrzne, będzie nadal w rejestrze starosty a jednocześnie uzyska status OPP i możliwość pozyskiwania 1 % podatku”.
  WYJAŚNIAM:
  1) bez KRS dotacje do maksimum 15 tys. z Ministerstwa Sportu i Turystyki i to wszystko co dla takich organizacji jest
  2) bez KRS nie uzyskacie statusu OPP (co oznacza możliwość pozyskiwania 1% podatku) – sam wpis OPP jest dokonywany w KRS, trzeba być najpierw tam wpisanym.
  DODAM ŻE:
  Obecnie w Polsce na ok. 110 tys organizacji 3 sektora (tzw. NGO) tylko ok. 8 tys ma status OPP.
  PRZEPRASZAM ŻE TO NAPISAŁEM, LECZ MIERZI MNIE GDY CZYTAM TAKIE BZDURY JAK TEN KOMUNIKAT ZARZĄDU.

  • Proszę czytać ze zrozumieniem ….Przy zachowaniu obecnej formy prawnej czyli klubu sportowego prowadzonego przez stowarzyszenie intencje możliwość uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego i numeru KRS i z tej procedury Zarząd chciałby skorzystać. Wyjście to jest najbardziej optymalne, Klub będzie nadal mógł startować po dotacje zewnętrzne, będzie nadal w rejestrze starosty a jednocześnie uzyska status OPP i możliwość pozyskiwania 1 % podatku.

   • wy sie tam najpierw nauczcie poprawnie odmieniać nazwę klubu. co to kuźwa jest “WŁODAWIAKI” jakaś sekcja dziurawców? panie członku zarządu zanim obejmiesz role prezesa na któą ślinisz isę jak geslerowa na kiełbase zapamiętaj że klub nazywa się Miejski Ludowy Klub Sportowy WŁODAWIANKA!!!! i tego ostatniego słowa się nie odmienia!

 14. I takie komentarze lubię, jasno, zwięźle i merytorycznie. A wnioski na temat osób z zarządu każdy wyciągnie sobie już sam.

 15. czytam w gazecie i nie wieze…..
  – Na każdy mecz seniorów przychodzi po 200 kibiców, może to niedużo, ale we Włodawie nie ma wiele takich wydarzeń, które by przyciągnęły co tydzień kilkuset widzów. Dlatego warto, aby te mecze były rozgrywane. Ktoś, kto mówi, że Włodawianka nie powinna grać w A klasie, jest po prostu głupi – argumentował były prezes klubu.

  i mówi to facet który swoja autokratyczną nieprzemyślaną decyzją pogrzebała włodawską piłkę. to już zakrawa o mocną kpinę. GŁUPOTĄ TO BYŁO SPUSZCZENIE WŁODAWIANKI DO A KLASY!!! na IV ligę przychodziło dużo więcej osób niż teraz nawet jak były porażki. ale rozumiem że łysy chciał sprawdzić ilu wiernych fanów ma LKS. miała być odbudowa klubu a tu widzę ciągle stara gwadia sie trzyma pazurami i żondzi z drugiego fotela. nie ma krs i sponsorów których miało być przecież tylu jak się co poniekturzy chwalili. jest za to obrzucanie się błotem i jakieś durnowate oświadczenia. zal patrzeć na nieboszczkę Włodawiankę.

 16. pielgrzym | 14 maja 2018 at 12:27 |

  czy zarząd zapisał się już na pielgrzymkę do kodnia organizowaną przez zbawcę Włodawianki? podobno mają być nocne modlitwy i toasty winem z żabki w intencji szybkiego powrotu do IV ligi.

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki