KOCIE OPOWIEŚCI

Dnia 16 maja dzieci z Przedszkola Integracyjnego – grupa „Słoneczek” – pod opieką pani Anny Zimnickiej odwiedziły naszą bibliotekę. Podczas spotkania w Oddziale dla Dzieci zaprezentowane zostały kocie historie.

Przedszkole Integracyjne we Włodawie, 16.05.16 r.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Kot w butach” i „ O trzech kotkach”. Przedszkolakom bardzo spodobały się zarówno ilustracje jak i niesamowite przygody bohaterów bajek. Następnie każdy z uczestników zajęć, miał za zadanie wybrać bajkę, która najbardziej mu się spodobała. Przedszkolaki miały nie lada dylemat. Co przełożyło się na ostateczny wynik. Różnicą dwóch punktów zwyciężyła bajka „O trzech kotkach”. Jesteśmy bardzo ciekawi czy właśnie ta opowieść powtórzy swój sukces w innych grupach przedszkolnych.

Równie emocjonująca była dyskusja o przygodach głównych bohaterów. Później zwiedziliśmy poszczególne agendy m. in: Czytelnię Internetową, Wypożyczalnię dla Dorosłych. Oglądaliśmy także wystawy towarzyszące na poszczególnych piętrach. W Galerii na Piętrze przedszkolaki mogły podziwiać prace pokonkursowe XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej o tematyce „Moja magiczna biblioteka -w 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie”, s w Galerii na Parterze wystawę fotograficzną „Wraki Lubelszczyzny”.

Serdecznie dziękuję paniom i dzieciom za udział w zajęciach.
Dzieci obiecały odwiedzić nas ponownie do czego zachęcamy:).
Jeśli i Wy chcecie poznać bohaterów kocich opowieści – serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Topolska

www.mbpwlodawa.pl

Zmiana wielkości czcionki