Kierował rowerem „na podwójnym gazie” i na zakazie

Mężczyzna, którego zatrzymali włodawscy policjanci miał problemy z utrzymaniem równowagi. 50–latek był pijany, a mimo to jechał rowerem. W jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. Ponieważ miał też sądowy zakaz kierowania rowerami, teraz odpowie nie tylko za wykroczenie, ale też za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu.

W piątek po południu policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie jadąc przez Łomnicę zauważyli rowerzystę, który jechał slalomem. W trakcie kontroli nieodpowiedzialny cyklista miał problemy z utrzymaniem równowagi. 50– latek z gminy Ludwin wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

W trakcie sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że to nie pierwszy jego konflikt z prawem. Mężczyzna był już karany za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości i obowiązuje go sądowy zakaz kierowania rowerami.

Tym razem mężczyzna odpowie, nie tylko za wykroczenie, ale i za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

K.Z.P.
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki