Jesteś kurierem? Nie zapominaj o ubezpieczeniu

Ubezpieczenie idealne to takie, które jest skrojone na miarę naszych potrzeb. Jeśli jesteś kurierem, możesz już skorzystać z polisy przygotowanej specjalnie dla ciebie.

Wysokie ryzyko jest wpisane w pracę kuriera. Długie godziny spędzone za kółkiem, zmęczenie i pośpiech zwiększają prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Doręczenie przesyłki to jednak tylko jeden z elementów tego zawodu – jako kurier możesz być również odpowiedzialny np. za wystawianie faktur i rozliczanie się z klientami. Na szczęście przedstawiciele niektórych firm ubezpieczeniowych wiedzą, w jakich sytuacjach możesz znaleźć się w czasie wykonywania obowiązków.

 

Idealne ubezpieczenie dla kuriera

 Hasło Courier insurance robi w anglojęzycznym Internecie coraz większą karierę. Stopniowo zaczyna wzbudzać zainteresowanie także w Polsce. Polisa dla kuriera może obejmować między innymi ubezpieczenie przewożonego towaru, dostawy i pojazdu. Ze szczegółową listą zakresu ubezpieczenia możesz zapoznać się na stronach internetowych poszczególnych firm. Jedna z nich, Insurance Factory, przygotowała prosty formularz, którego wypełnienie zdecydowanie ułatwia klientom znalezienie odpowiednej polisy. Warto pamiętać, że pełne ubezpieczenie dla kuriera powinno zapewniać ochronę kierowcy, przewożonym paczkom i pojazdowi, którym się porusza. Formularz dostępny jest na stronie https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance/courier-insurance.

 Wysokość stawki

 Wysokość stawki zależy między innymi od typu pojazdu, którym dostarczasz paczki – w niektórych firmach oprócz ciężarówki lub vana ubezpieczyć można także skuter czy rower. Nie bez znaczenia jest również rok produkcji i wartość pojazdu. Przedstawiciel ubezpieczalni z pewnością zapyta cię również o firmę, na rzecz której świadczysz usługi, liczbę klientów oraz rodzaj towarów, które zazwyczaj przewozisz. Wysokość stawki będzie różniła się także w zależności od tego, czy jesteś czyimś pracownikiem, czy przewozisz towary w ramach własnej działalności. W poszukiwaniach najkorzystniejszej stawki pomagają internetowe porównywarki cen.

 Ubezpieczenie dla kurierów stworzono z myślą o codziennym ryzyku, z jakim musisz mierzyć się na co dzień podczas wykonywania obowiązków. Świadomość, że zapewniłeś sobie odpowiednią ochronę w postaci polisy może sprawić, że poczujesz się w swojej pracy znacznie pewniej.

Warto wspomnieć o innej usłudze oferowanej przez Insurance Factory – https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance.

 

Zmiana wielkości czcionki