Inwestycyjny maraton we Włodawie

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński ogłosił cztery przetargi na realizację ważnych dla miasta inwestycji. Ich łączna wartość to ponad 1.200.000 zł. Pierwszego z wykonawców udało się już wyłonić, dzięki czemu prace będą mogły się rozpocząć jak tylko pozwoli na to pogoda. Do pozostałych przetargów można jeszcze składać oferty. Po ich rozstrzygnięciu ogłoszone zostaną kolejne. Włodawski maraton inwestycyjny wkracza w decydującą fazę. – Zakończyliśmy etap przygotowania ważnych dla mieszkańców Włodawy inwestycji, na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne . Teraz poszukujemy wykonawców by prace mogły ruszyć jak tylko pozwoli na to pogoda. Zachęcam przedsiębiorców do udziału w przetargu – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Wykonawcę pierwszej inwestycji udało się już wyłonić. Mowa o firmie Drogtom z Włodawy, która wybuduje ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Sierpińskiego i ścieżkę rowerową na ulicy Mostowej. Do trzech pozostałych przetargów można jeszcze przystąpić. W poniedziałek 19 lutego mija termin składania ofert na realizację projektu „Przebudowa drogi gminnej ul. Spokojna we Włodawie wraz z infrastruktura”. Zakłada on gruntowny remont ulicy o który mieszkańcy zabiegali od wielu lat. Prawdopodobnie do końca lutego poznamy z kolei firmę, która wybuduje budynek rekreacyjny na Stadionie Miejskim im. Edmunda Świtki. Znajdować się w nim będą min. siłownia fitness i szatnie dla piłkarzy. W ramach projektu poprawiony zostanie również wjazd na stadion od ulicy Szkolnej.
Natomiast na początku marca zakończy się przetarg na prace remontowe ulic Wokulskiego i Łęckiej. Równolegle przygotowywane są kolejne przetargi, które dotyczyć będą min. budowy dwóch nowych budynków przeznaczonych na lokale socjalne, wymiany oświetlenia w mieście oraz montażu solarów. Szczegółowe informacje o przetargach dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

1 Komentarz do "Inwestycyjny maraton we Włodawie"

 1. przewodniczący jest oderwany od rzeczywistość skoro uważa to za wielkie osiągniecie. To co mają powiedzieć mieszkańcy Krasnegostawu: “…rok będzie obfitował w inwestycje – zapowiada Hanna Mazurkiewicz, burmistrz Krasnegostawu. – W projekcie budżetu przewidzieliśmy na nie ponad 17,6 mln zł…Mazurkiewicz zapowiada również montaż kolektorów słonecznych na domach prywatnych. Wartość tego dofinansowanego ze środków unijnych zadania to ponad 3,3 mln zł.”, co mają powiedzieć mieszkańcy Parczewa: “…W obecności burmistrza Parczewa Pawła Kędrackiego, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Parczewie Marek Perliński podpisał z przedstawicielami konsorcjum firm Instalbud sp. z o.o. i Fambud sp z o.o. umowę na wykonanie największej inwestycji w historii Parczewa.
  Projekt pod nazwą “Kompleksowe rozwiązanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Parczew” kosztować będzie prawie 26 mln zł.Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec listopada 2018 r…”?

  • Dlaczego nie jest ujęta w planie ul. B.Prusa, na której spacerowicze łamią obcasy.
   I jeszcze jedna sprawa a mianowicie podłączenie do ciepłowni miejskiej uzyskało tylko kilka rodzin mieszkających na początku ulicy B. Prusa.Pozostali mieszkańcy są bardzo rozczarowani zaistniałą sytuacją.

   • Padło pytanie na temat podłączenia sieci ciepłowniczej na ul.Prusa otóż zakładane ona była w początku lat osiemdziesiątych i na własny koszt zainteresowanych ul Prusa w tych latach nie była jeszcze tak zabudowana jak obecnie.Ci mieszkańcy którzy już mieszkali siecią ciepłowniczą nie byli zainteresowani.

 2. Muchy działania w porównaniu do inwestycji w Kraśniku, Łęcznej, Parczewie czy Krasnymstawie to pikuś inwestycyjny. Liczy się jednak socjotechnika. Ten maraton w porównaniu do innych to bieg na 60 metrów.

 3. Drugi raz wyborcy nie dadzą się oszukać !

 4. Samson Miodek | 17 lutego 2018 at 21:53 |

  Maraton inwestycyjny to był za Września. Orliki, basen, most na włodawce, ścieżka rowerowa do Okuninki.. długo by wymieniać… Teraz jaramy się kilkoma ulicami i prysznicem na stadionie, z którego dzięki Zańce i Ryszardowi N. co najwyżej skorzystają chłopi z Suchawy, po tym jak po żniwach skopią Włodawiance tyłki. O ile Włodawianka do żniw dożyje na co prognozy są raczej marne… bardzo marne…. SEPTEMBER WRÓĆ!!

 5. Żałosne te komentarze. Trafia co niektórych. Czytaj że zrozumieniem jeden z drugim, to dowiesz się, że to są obecnie ogłoszone przetargi, plan na pierwsze miesiące tego roku. Kiedyś był artykuł, że miasto planuje wydać na inwestycje ponad 10 mln zł w tym roku. Ale nie ma to jak przywołać dane Parczewa, Krasnegostawu, a Włodawy to już nie znają, tacy patrioci.

 6. Wieczni krytykanci i malkontenci. Aż chciałoby się powiedzieć, że przegrani, którzy do tej pory nie mogą pogodzić się z wyborczą porażką i “koledzy” pana burmistrza wylewają swoje żale i frustracje na tym forum. Oczywiście, że zawsze można więcej, zawsze lepiej ale; pamiętajmy, że wyżej …. nie podskoczysz. Nigdy, nie staniemy się metropolią i nie mamy co liczyć na jakieś wielkie inwestycje (drogi!). Trzeba więc robić wszystko by nasze życie stało się w miare normalne i wygodne. I zamiast przeszkadzać i krytykować wspierajmy tych, którzy coś robią. Przecież i im, i nam “stąd nogi wyrosły” (jak mawiali przodkowie).

 7. Jak widać towarzysze wypełniają wytyczne ostatniego spotkania SLD i bronią swojego przewodniczącego obrażając innych, bo wiedzą, że już w następnym roku nie będą mieli tych ciepłych posadek. Przewodniczący idzie starym wytartym schematem franczeska, dużo się pokazywać, udzielać się w różnych imprezach, przez 3 lata nic nie robić,a w ostatnim roku ściemniać jakie to wielkie inwestycje zostaną wykonane w mieście i oczywiście najważniejsze to inwestorzy, u franka były szklarnie, a u przewodniczącego podstrefa ekonomiczna, bo ciemny lud wszystko kupi.

 8. Pamiętam jak donFranchesko ogłosił, że w mieście powstanie wielka inwestycja Szklarnie, a wyszło jak zwykle, teraz wodzirej ogłasza maraton inwestycyjny i Strefę Ekonomiczną. Co do inwestycji, to gminna Hanna więcej inwestuje niż miasto Włodawa, co do Strefy Ekonomicznej, to następna wydmuszka.

 9. Nieudolność wodzireja ma konkretne przełożenie nawet na zdrowie każdego mieszkańca. Wystarczy wspomnieć wyłożony projekt OZE a to jakość powietrza w mieście… Te śmieszne inwestycje które teraz mają udawać kiełbasę wyborczą powodują efekt odwrotny bo raczej płakać się chce nad ich rozmachem.

 10. Coś niewiele tych pieniędzy dla Włodawy ,całe województwo 300 mln dostało.Marny podział.

 11. Jak na trzy lata pisania wniosków, to wujek niewiele tych pieniędzy zdobył wodzirejowi.

 12. Psy szczekają a karawana jedzie dalej.Tak samo było 4 lata temu , a po ogłoszeniu wyników wyborów Panowie Zańko i Holaczuk prawie się pobili a płakali rzewnymi łzami.

 13. nie “karawana jedzie dalej” tylko “imprezka trwa dalej”.

 14. No tak, karawana jedzie dalej a więc do roboty!
  Opracowujcie własny program wyborczy, piszcie projekty (choćby na razie do szuflady) na pozyskanie środków i startujcie w wyborach. I pamiętajcie, na wypadek wygranej, o tych “gruchach’, “wodzirejach”, “septembrach”: oni też potrafią krytykować, chociaż na pewno nie na tak wysokim, merytorycznym poziomie.

 15. A wy pamiętajcie od czego tam jesteście i za co bierzecie publiczne pieniądze! Koń jaki jest każdy widzi.

 16. czy kiedyś będzie remontowana ul. Nadstawna bo jest zw znacznie gorszym stanie niż Spokojna… i bliżej wizytówki centrum Miasta ( zwłaszcza pięknego Pomnika) o ile pamiętam przez ostatnie 40 lat nie była ruszana ( inne już po kilka razy Kraszewskiego, Mielczarskiego…) czy tam inne podatki obowiązują…No i co najważniejsze co z kanalizacja …czy wciąż czekamy aż stanie się nieszczęście zatruje dziecko czy starsza osoba oparami ze studzienek mieszkańcy robią co mogą silikonem uszczelniają studzienki…worki na śmieci zakładają bo nie można wyjść i posiedzieć w lecie na posesji ( a w łazienkach w domach nie da się uszczelnić). Tyle komisji…badań przekraczających dopuszczalne normy…a efekt ….bz czyli brak efektów.

 17. Gdzie jest Krzyś? Gdzie jest Krzyś? Gdzie jest Krzyś?

 18. do krytyków | 21 lutego 2018 at 08:59 |

  Dlaczego cała krytyka jest kierowana do burmistrza? A gdzie i jaka jest odpowiedzialność Rady Miejskiej? Przecież to są prawie ci sami ludzie od wielu kadencji.Bez względu na to kto jest burmistrzem ONI w większości są po jego stronie,ich praca sprowadza się do tego, że ponarzekają na drogi, sport, oświatę raz na miesiąc albo rzadziej( na sesji) i to wszystko. A gdzie ich inicjatywa? Gdzie ich wpływ na to co dzieje się w mieście? Pewnie niedługo się obudzą i się zacznie: chodzenie po mieszkaniach po prośbie- niech Pan/Pani na mnie zagłosuje.

 19. No tak. Za całe zło odpowiada burmistrz i radni. A może i my wszyscy (wyborcy) też? Czy kiedykolwiek spotykaliśmy się z wybranymi przez siebie radnymi?, czy zgłaszaliśmy jakiekolwiek propozycje czy uwagi?, czy tylko potrafimy na forach anonimowo pisać komentarze w stylu: ale ten wczoraj zabalował, ale ten brylował na salonach, dlaczego na mojej ulicy nie ma chodnika. I najważniejsze pytanie: czy taki kiedykolwiek się urodził, który by wszystkim dogodził?

 20. maksymilian | 21 lutego 2018 at 12:18 |

  Jedna z tych “inwestycji” to wielki parking (i centrum przesiadkowe-łoł:-) na dawnym tartaku – wizytówka Włodawy! Burmistrz trafnie przewiduje przyszłość Włodawy – przesiadka i postój na parkingu a potem to już tylko cmentarz…

 21. Maraton… ale chyba do koryta. Uważajcie aby wam się tylko nogi nie zaplątały po drodze.

 22. Włodawa jeśli chodzi o pozyskane środki unijne dla miast powiatowych raczej na końcu tej listy

 23. Nie ma potrzeby mówić o tym co było 38 lat wstecz mimo to potwierdzam, że jest prawdą stwierdzenie, że obecnie ul. B. Prusa jest bardziej zaludniona i prawie wszyscy jej mieszkańcy są zainteresowani podłączeniem do miejskiej ciepłowni a mimo to w ubiegłym roku mogło podłączyć się tylko kilka rodzin. Pytamy: co z pozostałymi mieszkańcami? Co z naprawą ulicy, która była robiona 40 lat temu przez samych mieszkańców? Na ulicy płytki są powybijane , brak chodnika.Czekamy na skuteczne decyzje władz samorządowych i PAMIĘTAMY!

  • Jeszcze raż wyjaśniam sieć ciepłowniczą przy ul.Prusa była założona jak ABC wyliczył 38 lat temu a w ubiegłym roku była zmodernizowana.

 24. I pomyśleć, że te wszystkie WIELKIE WŁODAWSKIE INWESTYCJE, ten Maraton Inwestycyjny, to zasługa wielkiego wodzireja, jego wybrańców zasiadających w Radzie Miejskiej i oczywiście wujka. Ależ się będzie działo,

 25. Zadyszka Wodzireja

 26. A co z Rynkiem, kiedy rusza remont ?

 27. a w Hannie remontują kościół za 8 mil. i dla Pis-u z Hanny jest złe ludziom jest trudno dogodzić
  tym którzy nic nie robią jest zawsze coś nie tak.
  Pozdrowienia z Włodawy dla Wójt Grarzyny Kowlik

 28. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki