Informacje dot. gali DKW Fight Night

10 lutego w chełmskiej hali  MOSiR odbędzie się debiutancka gala organizacji MMA pod nazwa DKW Fight Night 1 „Dziki Wschód.
W gali weźmie udział czołówka lokalnych zawodników z klubów Fabryka Sportu Chełm, K-1 Lublin oraz BJJ Pankration Włodawa. Walki pół zawodowe odbędą się na dystansie 3×3 min zaś karta główna z walkami zawodowymi odbędzie się na dystansie 3×5 min.

Na gali zobaczymy takich zawodników jak Kamil Mękal, Kamil Woszczyński, Angelika Sobczyk oraz genialnie walczący zawodnik Rafał Kijańczuk. Wszyscy wymienieni na co dzień trenują pod okiem Kamila Mierzwy oraz Marcina Poźniaka w Fabryce Sportu Chełm. Zmierzą się oni z zaodnikami z Zamościa, Krakowa, Katowic, Łodzi oraz Lublina. Na pewno jedną z ciekawszych walk będzie pojedynek chełmianina Grzegorza Stelmasiewicza z Gruzinem Gieorgim Esjawą. Obaj chcą pokazać swoją wyższość w oktagonie i zapewne nie pozostawią weredyku do rozstrzygnięcia sędziom.
Walki wieczoru to pojedynek reprezentanta Włodawy, założyciela i głównego trenera BJJ Pankration Włodawa z Markiem Ostaszem z Zamościa. Marcin powraca do zawodowych pojedynków po czterech latach i nie pozostawia złudzeń, że chce jeszcze nie raz pokazać swoje doświadczenie wygrywając pojedynki.
Główną walką wieczoru będzie starcie Rafała Kijańczuka z Fabryki (rekord amatorski 19-1) z Krakusem- Ireneuszem Strawą. Rafał jest utalentowanym zawodnikiem i twardzo tąpając po ziemi wchodzi na zawodowy rynek mieszanych sportów walki.
Tego wieczoru w Chełmie nie zabraknie emocji i każdy kto interesuje się sportami walki znajdzie dla siebie coś ciekawego w karcie walk.
Bilety są do nabycia we Włodawie w punkcie Epaka oraz Siłowni Krzepa oraz w Chełmie w Fabryce Sportu i Centrumsportu.pl „
Kolejną informacja już stricte dotycząca udziału Marcina jest poniższy tekst:
” Dzięki współpracy DKW Fight Night z Warszawskim Centrum Atletyki oraz przy pomocy Dyrektora sportowego federacji w WCA przygotowują się do swoich walk Rafał Kijańczkuk oraz Marcin Poźniak. Marcin dołączył do Rafała dopiero w poniedziałek 29 stycznia ze względu na obowiązki zawodowe jednak już pierwszego dnia trenował z najlepszymi w Polsce. Panowie mają dość wysoko postawiona poprzeczkę jednak jak mówi trener Robert Jocz „jest w nich potencjał, zaś takie wyjazdy i sparingi z czołówką świata MMA w Polsce dają zawodnikom większą pewność siebie oraz pozwalają podłapać wiele nowych ciekawych technik i na pewno będą tam  jeszcze mile widziani”
Poźniak ma za sobą treningi w klubie Grappling Kraków z takimi zawodnikami jak chociażby Tomasz Drwal ale po przerwie jaką miał przez ostatnie cztery lata musi skupić się na przygotowaniu swojej osoby do zawodowego pojedynku na 100%. Trening na wielu płaszczyznach pod okiem takich trenerów jak Robert Jocz, Anzor Aziev czy Igor Kołacin nie pójdą w las a zawodnicy już chcą rezerwować termin na przyjazdy przygotowawcze do następnych zawodowych występów. Panowie będą się doszkalać w Warszawie do 2 lutego aby na ostatni tydzień przed gala móc spokojnie się wyciszyć i skupić na fizjoterapii jaka jest również ważna przed zawodowymi pojedynkami.
Bilety na starcie jedynego reprezentanta Włodawy do nabycia w punkcie Epaka Włodawa oraz w siłowni Krzepa.
Zmiana wielkości czcionki