Informacja firmy ET-Media

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach odwiedziliśmy kilku mieszkańców w nowym bloku przy ul. Chełmska 21a (ale także i w innych lokalizacjach) i zauważyliśmy,  że robiąc remont/wykończenie mieszkania nie ma kompletnie żadnej instalacji sieci komputerowej. Chcieliśmy bardziej zwrócić uwagę na ten problem.

Do czego potrzebna jest taka instalacja?

Kabel komputerowy (popularnie nazywany “skrętką”) służy do przesyłania danych z prędkością do 1024mb/s. Średnia prędkość połączenia WiFi przy routerach od roku 2015 wynosi około 60mb/s przy czym BARDZO istotną rzeczą jest ilość sieci bezprzewodowych w pobliżu. Im większa ilość routerów (sąsiadów) tym gorzej i prędkość te mogą drastycznie spadać. Instalacja kablowa, nawet położona w pobliżu kabli elektrycznych bez większych problemów przepuści 500mb/s co daje nam olbrzymi zapas na przyszłość.

Nowoczesna telewizja kablowa IPTV

Drugą istotną sprawą jest nowa technologia telewizji kablowych – IPTV. Do tej pory czy to przy telewizji satelitarnej czy przy “starych” kablówkach potrzebowaliśmy kabla “telewizyjnego”, telewizja kablowa IPTV potrzebuje połączenia takiego samego jak w przypadku sieci komputerowej (“skrętka”).

Netflix, Schowmax i Youtube 4k

Ostatnio zauważyliśmy znaczny wzrost zainteresowania usługami VOD w naszej sieci. Proszę mieć na uwadze, że z serwisów Netflix, Schowmax czy Youtube 4k da się korzystać na telewizorach poprzez WiFi ale ta technologia jest bardzo podatna na zakłócenia przez co na TV mogą i pojawiają się zacięcia (właśnie ze względu na WiFi). W ostatnich miesiącach mieliśmy sporo zgłoszeń z tymi problemami i w każdym przypadku rozwiązaniem okazało się podłączenie telewizora do routera za pomocą kabla komputerowego.

Koszty

Cena kabla komputerowego (“skrętki”) oscyluje w okolicy 1.2zł za metr. Przy założeniu, że od routera do pokoju potrzebujemy 15m daje nam to wydatek rzędu 18zł (do kupienia w wielu sklepach we Włodawie) i eliminuje to w przyszłości konieczność robienia małego remontu aby taki kabel poprowadzić. Położenie teraz kabla to znikoma część wydatków jakie trzeba będzie ponieść w przyszłości jak mieszkanie będzie już “po remoncie”.

Nie znam się, potrzebuję pomocy

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą, doradztwo w tym zakresie jest BEZPŁATNE, nasi technicy przyjdą do Państwa i podpowiedzą co zrobić aby nie martwić się przez najbliższe lata o działanie telewizji kablowej oraz dostępu do sieci Internet. Metoda ta jest przez nas sprawdzona, w ostatnich miesiącach doradziliśmy (bezpłatnie) kilkunastu mieszkańcom w tym zakresie.

Zespół ET-Media

AL. JANA PAWŁA II 5,

22-200 WŁODAWA
TEL. MOBILNY +48 691 516 446
TEL. MOBILNY +48 601 437 303

Zmiana wielkości czcionki