Policja zbiera baty za nietrzeźwych na plaży

Gdzie są policjanci i dlaczego tak wielu pijanych wczasowiczów przebywa na plaży? – dopytywali radni podczas ostatniej sesji. – W Okunince funkcjonuje posterunek sezonowy. Są też funkcjonariusze kryminalni, natomiast kwestię alkoholu reguluje prawo miejscowe uchwalane przez samorząd oraz ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi – ripostuje nadkom. Bożena Szymańska z włodawskiej policji.

(więcej…) Czytaj dalej i komentujZnalezione rzeczy czekają na właścicieli

Policjanci każdego dnia otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących utraty różnych przedmiotów oraz zdarzeń, w których doszło do jakiejkolwiek innej szkody. Często też na Policję zgłaszają się uczciwi znalazcy, którzy dostarczają odnalezione przedmioty, które wracają do swoich właścicieli. Aktualnie na właściciela czeka rower, który ktoś zostawił na jednej z ulic we Włodawie oraz portfel i okulary zostawione w Okunince nad Jez. Białym.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Awanturnik z kradzionym telefonem

Zatrzymany podczas interwencji 34-latek z Włodawy posiadał telefon komórkowy, pochodzący z przestępstwa do którego doszło na terenie Warszawy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie doprowadzony do Prokuratory. Zgodnie z kodeksem karnym za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 34-latek odpowie też za popełnione wykroczenia.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Zaproszenie – MONSTER TRUCK SHOW we Włodawie

Najlepsi europejscy kaskaderzy i ich wielkie maszyny już 18 lipca we Włodawie!
Nasz pokaz to połączenie elementów pirotechnicznych, świetlnych oraz muzycznych w oprawie z najlepszymi kaskaderami.
W programie Extreme Cascaders Team 2019 między innymi:

  • przejazd przez ścianę ognia z człowiekiem na masce pojazdu;
  • drift, czyli technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu;
  • palenie gumy;
  • przebijan…ie głową płonącej ściany, będąc jednocześnie na masce BMW;
  • jazda samochodem na dwóch kołach;
  • kontrolowane wypadki;
  • kaskaderzy jeżdżący na bocznych kołach samochodów osobowych, quadów
    oraz wiele, wiele innych popisów, mrożących krew w żyłach !

Uwaga! Pokaz kończą zawsze ogromne Monster Trucki!
TYLKO U NAS NIEPOWTARZALNA MOŻLIWOŚĆ PRZEJAŻDŻKI PRAWDZIWYM MONSTER TRUCKIEM!
UWAGA ! Bilety do nabycia w naszych kasach, bezpośrednio przed danym programem !!!
WŁODAWA
18.07 CZWARTEK GODZ. 20:00
TARGOWISKO
UL. LUBELSKA
Tego nie można przegapić !
Zapraszamy !

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

18-latkowi grozi dożywotnie więzienie

Brawura jazda i potrącenie człowieka stało się przyczyną prawdziwych kłopotów 18-latka z Chełma. Usłyszał on trzy zarzuty, w tym zarzut usiłowania zabójstwa. Po pościgu został zatrzymany na terenie powiatu chełmskiego. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za usiłowanie zabójstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Mętnieje perła Lubelszczyzny

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo Jezioro Białe w Okunince może zostać wyłączone z użytkowania turystycznego. Powodem jest pogarszająca się w zastraszającym tempie jakość wody.

Te niepokojące informacje znalazły się w raporcie o stanie gminy. Radny Andrzej Lis pytał wójta Dariusza Semeniuka, co zamierza uczynić, aby uratować jezioro, które bądź co bądź przynosi gminie spore dochody do budżetu, a poza tym promuje powiat włodawski.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

OSP z wyróżnieniem i nowym sprzętem

Włodawska Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała kolejne wsparcie. Tym razem strażacy otrzymali zestaw ratowniczy PSP R1, który ułatwi niesienie pomocy potrzebującym. Sprzęt zakupiono ze środków transgranicznych PL-BY-UA w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału OSP w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego” do którego przystąpiła Gmina Miejska Włodawa. Przekazanie wyposażenia strażakom odbyło się w sobotę 29 czerwca podczas Dni Włodawy.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Współpraca z Politechniką Lubelska kwitnie

W Urzędzie Miejskim we Włodawie można oglądać koncepcje zagospodarowania wybranych obszarów Włodawy. Projekty przygotowali studenci kierunku architektura Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.Współpraca miasta z Politechniką Lubelską rozpoczęła się trzy lata temu. Wtedy to studenci po raz pierwszy odwiedzili Włodawę.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki