IX sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej we Włodawie

Na podstawie art. 20 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym 
(Dz. U. z 2018 r., poz. 994 z późn. zm.) oraz § 18 Statutu Gminy Miejskiej Włodawa  zwołuję w dniu 17 maja 2019 r. o godz. 14:00 – IX sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej we Włodawie. Obrady sesji odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego,  Aleja Józefa Piłsudskiego 41.

1. Otwarcie obrad sesji.

2.   Podjęcie uchwały w sprawie

      2.1. zmian w budżecie miasta.

3. Zakończenie obrad sesji.

Czytaj dalej i komentuj

IV Włodawskie Spotkanie Biznesowe

8 maja w Małej Synagodze Muzeum miało miejsce IV Włodawskie Spotkanie Biznesowe, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Włodawie.

(8 maja) – Wielką szansą dla naszego powiatu jest na pewno turystyka, która to branża jest przewodnim tematem dzisiejszego IV już Włodawskiego Spotkania Biznesowego. Udało nam się na nie zaprosić przede wszystkim ludzi kompetentnych, którzy o biznesie w tej wymagającej dziedzinie działalności gospodarczej wiedzą bardzo wiele. I bardzo chętnie tą wiedzą się podzielą. Turystyka jest bowiem w dzisiejszych czasach, zwłaszcza dla idealnie do tego stworzonego powiatu włodawskiego, wielkim wyzwaniem. Niestety, często jeszcze nie w pełni wykorzystanym – mówił Andrzej Romańczuk, starosta włodawski w Małej Synagodze Muzeum, otwierając IV Włodawskie Spotkanie Biznesowe, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Włodawie.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

Prawdziwą ucztą dla duszy było spotkanie z pisarką Olgą Rudnicką. Autorka odwiedziła nas we wtorek 14 maja o godz. 16.00. Gospodarzem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych „Pasja”, który działa przy naszej bibliotece już od wielu lat.

 DSC0216

Spotkanie autorskie odbywa się w ramach narodowego programu promocja czytelnictwa Dyskusyjne Kluby Książki a sponsorowane jest ze środków Instytutu Książki.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Warsztaty Kamishibai w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie

W wyjątkowo słoneczne sobotnie przedpołudnie (11maja), spotkaliśmy się liczną grupą podczas VI edycji akcji pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W tym roku świętujemy także 15 -lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

 DSC0229

Podczas pierwszej części spotkania przeprowadzono turniej wiedzy o tematyce podróżniczej. Rodziny biorące udział w zajęciach, świetnie ze sobą współpracowały, wykazując się rozległą wiedzą na temat podróży po całym świecie.
Po prezentacji bajki w teatrzyku kamishibai o niezwykłym podróżniku pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima, przystąpiliśmy do realizacji dalszej części projektu, czyli tworzenia plansz do teatrzyku obrazkowego.
Na podstawie przeczytanej prze ze mnie książeczki pt. „Listy od Feliksa”, każda z rodzin miała za zadanie wykonać ilustracje do teatrzyku. Efekty twórczej pracy uczestników przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. W związku z wyrównanym poziomem wiedzy i umiejętności plastycznych uczestników, postanowiliśmy drogą głosowania wyłonić zwycięską drużynę. Liderów należycie uhonorowaliśmy wręczając koszulki z logo akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Wszyscy biorący udział w zabawie dodatkowo obdarowani zostali drobnymi upominkami ufundowanymi przez MBP we Włodawie. Ponadto w trakcie pracy panowała tak radosna i rodzinna atmosfera, że całkowicie straciliśmy rachubę czasu i zapomnieliśmy o pięknej pogodzie na dworze. Aż żal było się rozstawać!
Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do częstych odwiedzin naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

MBP Włodawa

Fot. Anna Topolska

Czytaj dalej i komentuj

Zasłyszane w szumie Bugu… Finał XIX Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej

W środę, 8 maja 2019 r. odbył się finał XIX Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Zasłyszane w szumie Bugu… – w 205 rocznicę urodzin Oskara Kolberga” zorganizowany we współpracy ze Starostwem Powiatowym we Włodawie i Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział we Włodawie oraz w roli sponsora: Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. we Włodawie.

 DSC0085

Patronat nad finałem Festiwalu objęli: Starosta Włodawski Andrzej Romańczuk i Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „#biblioteka”.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj


Rada wbrew interesom radnego?

(30 kwietnia) Podczas VIII sesji Rady Miejskiej we Włodawie podjęto siedem uchwał, zgłoszono trochę interpelacji i wzajemnych uwag oraz dano do zrozumienia, że być może trzeba będzie wygasić mandat radnemu.

Sesja zaczęła się od uwagi Krzysztofa Flisa, który uznał za niewłaściwe krytykowanie jego wyjścia przed zakończeniem poprzedniej sesji przez przewodniczącą rady.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Maraton Fitness

W miniony wtorek 7 maja halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie zapełniły Panie, które zdecydowały się spróbować swoich sił w trwającym trzy godziny Maratonie Fitness.

Pod okiem instruktorek z Klubu Sportowego „Strefa Kobiet” we Włodawie około 100 osób brało aktywny udział w ćwiczeniach kształtujących i przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej oraz w popularnej obecnie formie ruchu czyli tańcu Latino. Impreza była niepowtarzalną okazją do grupowego treningu całego ciała oraz do wspólnych rozmów i konsultacji z trenerkami fitness.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Bronią Polesia przed kopalnią

Przeciwnicy wydobycia węgla kamiennego robią wszystko, aby uniemożliwić budowę kopalni w sąsiedztwie Poleskiego Parku Narodowego. Podczas długiego majowego weekendu przekonywali mieszkańców i turystów, aby nie dopuścili do inwestycji.

Około 20-osobowa grupa wolontariuszy i miłośników przyrody prowadziła przez kilka dni akcję, której celem było uświadomienie mieszkańcom i turystom jak złe konsekwencje dla środowiska i zdrowia ludzi może mieć uruchomienie kolejnych kopalni węgla kamiennego w naszym regionie.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Włamywacze zatrzymani

Włodawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 47 i 51 lat, którzy przed kilkoma dniami włamali się do lokalu gastronomicznego w Okunince. Łupem sprawców padło 40 butelek piwa. Z kolei z automatu do gier dla dzieci ukradli bilon o wartości 400 zł. Jak ustalili mundurowi, ci sami mężczyźni kilka miesięcy temu skradli elektronarzędzia o wartości 500 zł.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

„Wiem, co podpisuję!” Zaproszenie na ważne spotkanie w ramach kampanii

Zapraszamy Seniorów do wzięcia udziału w akcji edukacyjno-informacyjnej, prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej pod hasłem „Wiem co podpisuję”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

11 czerwca o 9:00 w sali Sezam WDK odbędzie się spotkanie, na którym pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie, w ramach kampanii „Wiem, co podpisuję”, doradzą, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę w domu, kiedy możemy od niej odstąpić, jak dochodzić roszczeń. Zajęcia mają formę wykładu, podczas którego w przystępny sposób zostaną przedstawione typowe praktyki nieuczciwych sprzedawców. Pracownicy UKE pokażą także jak się przed nimi bronić.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Interaktywny test wiedzy o Włodawie

Z jakiego okresu pochodzą najstarsze wzmianki o Włodawie? Jakie atrybuty posiada rycerz przedstawiony na herbie Włodawy? Na te i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy Interaktywnego Testu Wiedzy o Włodawie zorganizowanego z okazji 485. rocznicy nadania praw miejskich Włodawie. W poniedziałek 13 maja uczniowie włodawskich szkół podstawowych mieli okazję wykazać się wiedzą na temat naszego miasta. Każdy z 25 uczestników otrzymał urządzenie za pomocą którego udzielał odpowiedzi na pytania wyświetlane na kinowym ekranie. Dzięki oprawie muzycznej i grze świateł uczestnicy i dopingująca ich publiczność mogli poczuć się jak w teleturnieju.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki