Żelazny triathlon odwołany

Zapisy ruszyły w lutym i wystarczyło kilka dni, by lista zapełniła się. Niestety, zagrożenie koronawirusem zmusiło organizatora, czyli włodawskie starostwo, do odwołania cieszącego się coraz większą popularnością Żelaznego Triathlonu, który planowany był na 6 czerwca w Okunince.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Burzliwa sesja

(29 maja) Kłótnią zaczęła się piątkowa sesja Rady Powiatu we Włodawie. Potem było jednak znacznie spokojniej. Sesja online trwała ponad 3 godziny, było kilkanaście podjętych uchwał oraz dwadzieścia informacji i sprawozdań.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Drą koty o koty

O dyskryminację pracownika i brak empatii oskarża nadleśniczego Nadleśnictwa Sobibór jeden z jego podwładnych. Wszystko przez decyzję zwierzchnika o usunięciu z budynków kilkunastu bezdomnych kotów, którymi opiekował się pracownik gospodarczy.

Spora gromadka bezpańskich kotów znalazła schronienie w pomieszczeniu gospodarczym nadleśnictwa, które służy za magazyn Straży Leśnej. Dokarmiane przez pracownika gospodarczego zwierzaki zadomowiły się w garażu i zaczęły się w nim rozmnażać. – Od jakiegoś czasu pan Andrzej coraz częściej nie dopełniał swoich obowiązków – opowiada nadleśniczy Dariusz Filipczak.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Czytaj dalej i komentuj

Na Starosiele? W prawo

W lewo na Lublin, w prawo na Starosiele, a prosto do Śródmieścia – taki znak stanął tuż przed rondem we Włodawie. Niby nic nadzwyczajnego, tyle że mało kto z mieszkańców Miasta Trzech Kultur wie, co to Starosiele.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Inwestują w kulturę

W Muzeum – Zespole Synagogalnym nie siedzą z założonymi rękami i nie czekają na powrót zwiedzających tylko składają wnioski. W ostatnich dniach placówka dostała 600 tys. zł ministerialnej dotacji, a na rostrzygnięcie czekają kolejne projekty opiewające na 17 milionów.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Kalendarium Ziemi Włodawskiej 1-7 czerwca

– 1 czerwca 1974 roku decyzją Kuratorium Okręgu Szkolnego w Lublinie Dom Kultury Dzieci i Młodzieży (DKDiM) we Włodawie uzyskał rangę Młodzieżowego Domu Kultury (MDK).


– 1 czerwca 2000 roku, w dwa miesiące po zlikwidowaniu przez PKP ruchu pasażerskiego na trasie Chełm-Włodawa, dzięki staraniom lokalnej społeczności, uruchomiono ponownie połączenie osobowe szynobusem. Nie utrzymało się jednak długo. Zostało zlikwidowane 2 lata później, 12 listopada 2002 roku, z powodu nierentowności.

(więcej…) Czytaj dalej i komentujTrzech poszukiwanych w rękach stróżów prawa

Włodawscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech mieszkańców powiatu ukrywających się przed organami ścigania od kilku miesięcy. Jeden z nich 22-latek z gm. Stary Brus zatrzymany przez kryminalnych spędzi w więzieniu aż 4 lata. Pozostali to 31-latek z gm. Hańsk, który wpadł podczas legitymowania przez dzielnicowych oraz 36-latek z gm. Włodawy zatrzymany przez patrolowców.

(więcej…) Czytaj dalej i komentujPrzesunięcia nie będzie

Coraz większe braki wody doprowadziły do tego, że główny pomost Jeziora Białego na pół stoi w powietrzu, a kąpielisko wypłyciło się do ledwie metra głębokości. Były plany, by konstrukcję przesunąć w głąb jeziora, ale niepewna sytuacja i brak ministerialnych wytycznych sprawiły, że przed sezonem do operacji zapewne nie dojdzie.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj
Enklawa też „wzięta”

Powiat włodawski przez prawie trzy miesiące był zieloną wyspą na mapie województwa lubelskiego, aż do poniedziałku, 25 maja, kiedy służby sanepidu poinformowały o pięciu zakażeniach SARS-CoV-2. Chorzy to: mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat, dwóch mężczyzn z przedziału wiekowego 41-60 lat, kobieta w przedziale wiekowym 41-60 lat oraz kobieta w wieku powyżej 60 lat.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Lubelskie – Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!

Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu IV naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii koronawirusa?

Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Klimatu przygotował wytyczne ws. postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19.

Opracowanie wytycznych związane jest z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zachorowań na COVID-19.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki