Dwunastoletnia Ania z Włodawy zdobywa PUCHAR EUROPY !!!

W dniach 30.11, 01.12- 2018 odbył się Puchar Europy w podwarszawskim Tarczynie, nie zabrakło tam kickboxerów z Włodawy, którzy ciągle starają się rozsławiać małe miasteczko nad rzeką Bug.

Dzięki dofinansowaniu w Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz sponsorom takim jak Pan Wiesław Blicharski oraz Państwo Drob z Urszulina, na tak wielkich zawodach wystąpili Anna Schweisser – 12 lat, Bartek Linkiewicz- 13 lat, Karolina Bruchacka- 8 lat, Lidia Kachniarz – 8 lat. Do zawodów grupę przygotowała Małgorzata Choma, brązowa medalistka Mistrzostw Świata full-kontakt, i to ona również tam sekundowała.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Były sekretarz do zakładu

Nową sekretarz gminy Włodawa jest od 1 grudnia Marta Wawryszuk – dotychczasowa kierownik referatu. Wieloletni sekretarz Andrzej Kratiuk otrzymał propozycję nie do odrzucenia – pracy u boku wójta jako specjalista ds. polityki gospodarki odpadami.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

ZSCKR w Korolówce – Osadzie na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich szkoła brała udział w Narodowej Wystawie Rolniczej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do zaprezentowania swojego dorobku zostały zaproszone szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród nich ZSCKR w Korolówce – Osadzie. Ambasadorami szkoły byli: dyrektor Leszek Młynarczyk, kierownik praktycznej nauki zawodu Krzysztof Horszczaruk, nauczyciele Agnieszka Jaszczuk, Diana Łubkowska, Ewa Krzywania, Adam Orenczuk, Agnieszka Wodnicka, Małgorzata Żakowska oraz Zbigniew Mojski i Tomasz Przygocki.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Spotkanie Opłatkowe

Wzorem lat ubiegłych w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie będzie miało miejsce Spotkanie Opłatkowego dla mieszkańców Włodawy i okolic.
Odbędzie się ono 23 grudnia w budynek dawnej kaplicy, rozpoczęcie godz. 1600.

Czytaj dalej i komentuj

Fundusze z PROW 2014-2020 zmieniają na lepsze lokalną rzeczywistość

Lokalna Grupa Działania (LGD) Stowarzyszenie „Poleska Dolina Bugu” od 10 lat wspiera rozwój obszarów wiejskich gmin Włodawa, Wola Uhruska, Hańsk, Ruda-Huta, Hanna, Wyryki, Stary Brus, a od 2015 roku także miasta Włodawa. Rozwój ten odbywa się dzięki inicjatywie LEADER, funkcjonującej w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej od 2008 roku Stowarzyszenie rozdysponowało blisko 9 mln zł na wsparcie przedsiębiorców, samorządów oraz stowarzyszeń. Poniżej prezentujemy efekty 33 projektów, dofinansowanych na przestrzeni minionych 2 lat ze środków Unii Europejskiej w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia, realizowanej za pośrednictwem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020:

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Nowy Tydzień: PiS zbojkotował prace komisji

Na II sesji Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji znowu zabrakło kompromisu. Radni opozycyjni – z nieformalnego klubu PiS – zastosowali obstrukcję i nie zgłosili swoich kandydatów do dwóch najważniejszych komisji – rewizyjnej oraz skarg, wniosków i petycji, choć Tadeusz Rudko pod niebiosa wychwalał swoje umiejętności i predyspozycje do pracy w komisji rewizyjnej.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

8. Gala Piłkarska CHOZPN

W piątek 7 grudnia 2018 r. odbyła się 8. Gala Piłkarska Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, podczas której burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński otrzymał tytuł Samorządowiec Roku 2018.

Jak co roku na Gali poznaliśmy też najlepszych zawodników wszystkich klas rozgrywkowych i na poszczególnych pozycjach. W śród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło przedstawicieli MLKS „Włodawianka” Włodawa.
W kategorii Najlepszy Obrońca IV Ligi 2018 wyróżnienie otrzymał Artur Nielipiuk, w kategorii Najlepszy Trener IV Ligi 2018 wyróżniony został Marek Drob. Tytuł Najlepszego Bramkarza otrzymał Daniel Polak. Wojciech Więcaszek został wybrany najlepszym napastnikiem oraz najlepszym zawodnikiem IV ligi mijającego roku.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej i komentuj


Jechał bez uprawnień, wyprzedzał we mgle. Cztery osoby trafiły do szpitala

Cztery osoby trafiły dziś rano do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów na Dk-82 w m. Kolonia Wytyczno. Jak ustalili wstępnie policjanci, kierujący skodą felicją 20-latek podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z busem. Wyprzedzana przez niego skoda octavia również nie uniknęła zderzenia. Policjanci ustalili, że 20-latek nie miał uprawnień do kierowania.

Dziś rano po godz. 7 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kol. Wytyczno. Z wstępnych informacji wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i busa.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Trwa nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale SG

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie, w trybie ciągłym prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W 2019 roku planuje się przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy.

Czytaj dalej i komentuj

Papierosy z przemytu nie odjechały znad Buga

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 120 tys. zł.

W niedzielę (9 grudnia br.), funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości ponad 120 tys. zł. Papierosy w ilości 180 tys. szt., spakowane w pakiety i owinięte tkaniną  maskującą, zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug. Pozostawiona na brzegu rzeki kontrabanda czekała na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar został jednak ujawniony i zabezpieczony przez Straż Graniczną.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki