DOMINIKA JAGIEŁŁOWICZ MISTRZYNIĄ POLSKI KICKBOXINGU, MONIKA WICE MISTRZYNIĄ

W dniach 5-7 maja 2017 r. koło Leszna w m. Rydzyna odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Kadetów Młodszych i Starszych w Kickboxingu Light Contact i Point Fighting oraz Mistrzostwa Polski Seniorów Point Fighting. Włodawska sekcja kickboxingu „Skorpion” działająca przy MKS „Mechanik” Włodawa nie zwalnia tępa, po Polish Fighter kids w Szczecinie zawodnicy wystąpili w Mistrzostwach Polski. Dominika Jagiełłowicz potwierdziła że jest czołową kickboxerką w Polsce jak nie najlepszą, po wyczerpującym turnieju Mistrzostw Polski full-contact w Piotrkowie Trybunalskim i zdobyciu tytułu wicemistrzyni Polski tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium i zdobyła Mistrzostwo Polski juniorek w kat 60 kg. Dominika w pierwszej walce spotkała się ze starą znajomą, którą pokonała już w Piotrkowie Trybunalskim, Julią Blatkiewicz (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski), która po trzech rundach pokonała zdecydowanie na punkty. W drugiej walce na Jagiełłowicz czekała Katarzyna Iwanowska(KKT Bałtyk Koszalin), którą zastopowała w pierwszej rundzie. W finale Dominika Jagiełłowicz spotkała się z zawodniczką trenera Kadry Narodowej, Julią Zając (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) i zwyciężyła wyraźnie na punkty, zbierając gromkie brawa i zdobywając swój trzeci tytuł w karierze. Dominika zdobywając Mistrzostwo Polski otworzyła sobie drogę do Reprezentacji i startu w Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów WAKO w Skopje w Macedoni.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Wiadomości z SMS Włodawa

3 złote medale Szymona Zguczyńskiego w Mistrzostwach Młodzików Młodszych

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy SMS Włodawa: Szymon Zguczyński i Szymon Grzywna w rozegranych 13.05.2017 r. w Kocudzy Mistrzostwach Województwa Młodzików Młodszych w tenisie stołowym. W grach indywidualnych zwyciężył Szymon Zguczyński a Szymon Grzywna zajął miejsce szóste. W grach podwójnych złoty medal zdobył Szymon Zguczyński w parze z Janem Plisem (Fala Piotrawin), a Szymon Grzywna z parze z Kamilem Płachtą (KS Sygnał Lublin) zajął miejsce piąte. W grze mieszanej kolejny złoty medal Szymona Zguczyńskiego w parze z Zuzanną Pawelec (KS Sygnał Lublin). Gratulujemy świetnego występu!

b_300_200_16777215_00_images_poj1.jpg (więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Cykliści pięknie rozpoczęli sezon

W niedzielę, 14 maja o godzinie 12.00 uroczystym startem przy włodawskim Czworoboku rozpoczęła się Rodzinna Parada Rowerowa. Ponad 250 małych i dużych fanów dwóch przejechało z placu przy Czworoboku we Włodawie na plażę główną nad J. Białym w Okunince. Paradzie przewodzili wspólnie Sławomir Sosnowski – marszałek województwa lubelskiego i Andrzej Romańczuk – starosta włodawski.

10-kilometrowa trasa poprowadziła cyklistów z Włodawy do Okuninki, gdzie na plaży głównej przewidziano liczne atrakcje, m.in. gorący posiłek, konkursy ze specjalnymi nagrodami oraz moc wspaniałej zabawy dla wszystkich. Od godziny 10 do 14 na plaży w Okunince swoje radiowe studio miała ogólnopolska stacja Radio Zet, która nadawała na żywo relację z pierwszej wypełnionej gośćmi majówki nad jeziorem.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Relacja z turnieju bocci

W dniu 10.05.2017 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie odbył się II Integracyjny Turniej w Bocci. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „SOSW-Włodawa” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Ks. J. Twardowskiego we Włodawie. W turnieju brały udział zespoły z Warsztatów Terapii Zajęciowej we Włodawie, Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Chełmie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie, Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie oraz gospodarze turnieju uczniowie SOSW we Włodawie.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Noc muzeów- 20 maja 2017

Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie serdecznie zaprasza 20 maja 2017 r. na obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów.

W programie m.in
17.30 – 18.00 – Prezentacja wystawy „Miasto i oczy” – fotografie Manachema Kipnisa
18.00 – 19.30 – Koncert klezmerski w wykonaniu zespołu ANASHIM
19.30 – Deptak kultury – Potańcówka w stylu retro z zespołem Maciejowa Kapel
Inne atrakcje: nocne zwiedzanie Muzeum, tańce kotylionowe, konkurs na przebranie i wiele innych…

Czytaj dalej i komentuj

Jezioro Białe bez motorówek

Tego lata po Jeziorze Białym będą pływać wyłącznie łodzie motorowe służb uprzywilejowanych. Żaden przedsiębiorca ani inna prywatna osoba nie dostanie zgody na użycie takiego sprzętu. Tak zdecydowali radni podczas czwartkowej sesji. Przedsiębiorcy są tym faktem zbulwersowani.

Przed piętnastoma laty każdy mógł pływać łodzią z napędem motorowym po Jeziorze Białym w Okunince. Fascynatów tego rodzaju atrakcji było wielu, więc zaczęli stwarzać zagrożenie dla letników zażywających wodnych kąpieli. W 2014 roku postanowiono wprowadzić ograniczenia w użytkowaniu motorówek i skuterów. Pozwolenie wydawano każdego roku około 7-8 przedsiębiorcom, zwykle tym samym, a chętnych było dwa razy tyle. Nikt jednak nie skarżył się, aż do ubiegłego roku.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Rodzinna Parada Rowerowa

W niedzielę, 14 maja o godzinie 12.00 uroczystym startem przy włodawskim Czworoboku rozpocznie się Rodzinna Parada Rowerowa. 10-km trasa wiedzie do Okuninki, gdzie na plaży głównej przewidziane są liczne atrakcje. Na miejscu będzie gorący posiłek, konkursy dla małych i dużych ze specjalnymi nagrodami oraz moc wspaniałej zabawy dla wszystkich.

Zapisy przy pomniku obok Czworoboku od godz. 11.00. Dla pierwszych 200 uczestników specjalne pakiety startowe (m.in. koszulki i gadżety).

Żadnego wpisowego. Tylko rower i chęć.

W paradzie mile widziane są również rowerowe grupy zorganizowane, jak i indywidualni cykliści.

Organizatorzy: Lubelskie „Smakuj życie”, Starostwo Powiatowe we Włodawie.

Czytaj dalej i komentuj

Zaproszenie na Finał XVII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
zaprasza na

Finał XVII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej
„Błękitu przestrzenie”

pod Patronatem
Starosty Włodawskiego Andrzeja Romańczuka i Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego

XVII Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej, finał 10.05.17 r.

środa 10 maja 2017 r., godz. 11.00
Galeria Na Piętrze MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
Starostwo Powiatowe we Włodawie
Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło Miejskie we Włodawie

Sponsor:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. we Włodawie

Czytaj dalej i komentuj


Złoty medal Drużyny SMS Włodawa w Mistrzostwach Województwa Żaków

b_300_200_16777215_00_images_20170430_124142.jpg

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy SMS Włodawa w rozegranych 30.04.2017 r. w Rykach Drużynowych Mistrzostwach Województwa w kategorii Żaków. Drużyna w składzie: Szymon Zguczyński i Bartosz Zawadewicz zdobyła złoty medal, pokonując w finale AZS UMCS Lublin 3:2. Gratulujemy! Słowa podziękowania należą się również Jakubowi Zguczyńkiemu, który przez dwa dni mocno wspierał dopingiem i dobrymi radami udzielanymi podczas meczów naszych zawodników. To był bardzo pracowity i udany weekend naszych zawodników.

SMS Włodawa

Czytaj dalej i komentuj

Trzy złote medale Mistrzostwach Województwa Żaków i awans do MP Młodzików

b_300_200_16777215_00_images_joomgallery_originals_mw_akaw_ucka_i_dmw_ryki_56_mw_akaw_ucka_i_dmw_ryki_7_20170501_2014382151.jpg

W dniu 29.04.2017 r. w Łucce k. Lubartowa rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Żaków w tenisie stołowym. Jednoczesnie w tym samym miejscu rozgrywane były eliminacje do Mistrzostw Polski w kategorii Młodzików. W obu turniejach wystąpili zawodnicy SMS Włodawa: Szymon Zguczyński Szymon Grzywna i Bartosz Zawadewicz. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Zguczyński zdobywając 3 złote medale Mistrzostw Województwa i wygrywając turniej eliminacyjny do MP Młodzków. W rozgrywkach indywidualnych MW pewnie pokonał swoich przeciwników nie tracąc nawet seta w drodze po zwycięstwo. W grach podwójnych w parze z Kamilem Plachtą (KS Sygnał Lublin) również nie dali szans swoim rywalom. Również gry mieszane to bardzo dobra i zwycięstwo gra pary Zuzanna Pawelec (KS Sygnał Lublin) i Szymon Zguczyński. Dużo trudniejsze zadanie do wykonania miał Szymon Zguczyński w eliminacjach do MP. Wywiązał się z niego znakomicie po emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku w finale pokonał Rafała Pawłowskiego (Lewart Lubartów) i osiągnął awans do Mistrzostw Polski Młodzików które zostaną rozegrane w Krośnie.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki