„Nie bądź żyła, oddaj krew”

Dnia 21 sierpnia 2016 roku niedziela w czasie Podlaskich Dożynek w Hannie będzie można oddać krew. Organizatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi w Hannie i Oddział Terenowy we Włodawie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Lublin.

Zapraszamy w godzinach 11:30-15:00 do ambulansu na parkingu przy Kościele.

13906841_264577700601934_3575091925863359942_n

Czytaj dalej i komentuj

Atrakcyjna Okuninka. Jezioro Białe coraz bardziej popularne, „zaskakujący wzrost”

Wirtualna Polska opublikowała raport serwisu nocowanie.pl, który zbadał trendy w turystyce krajowej. Wynika z niego, że niezmiennie od lat wśród turystów popularne są Zakopane, Władysławowi i Mikołajki. Autorzy raportu zwrócili też uwagę, że sporo mniejszych miejscowości zyskało w tym roku na popularności. Wśród nich w ramach ścisłej czołówki pod względem popularności wymienili Okuninkę nad Jeziorem Białym.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Policjantka na urlopie zatrzymała pijanego kierowcę

policja_wlodawa

Ponad 2 promile miał 40-letni mieszkaniec gm. Rybczewice, który podróżował swoim audi dzisiejszej nocy po ulicach Włodawy. Miał jednak pecha, bo jego jazdę zauważyła policjantka z Warszawy, która będąc na urlopie powiadomiła włodawską komendę oraz podjęła interwencję wobec mężczyzny uniemożliwiając mu tym samym dalszą podróż. Teraz 40-latek odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”, za którą grozi mu nawet do 2 lat więzienia. Dzisiaj tuż po północy dyżurny włodawskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego treści wynikało że z jednej z włodawskich stacji benzynowych wyjechał właśnie kierujący, który najprawdopodobniej znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Według relacji zgłaszającej, która cały czas jechała za pojazdem, kierowca audi A4 jechał tzw. wężykiem, co chwila włączał kierunkowskazy, światła awaryjne oraz omal nie wjechał do rowu.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Zaproszenie na III Nadbużański Festiwal Organowy

W dniach 20-21 sierpnia odbędzie III Nadbużański Festiwal Organowy. Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 12.30 prelekcją na temat muzyki organowej. Następnie zaplanowano warsztaty wokalne, które poprowadzi Nazar Lozynskyy z Ukrainy. Zajęcia są bezpłatne i mają charakter otwarty. Efekt y kilkugodzinnej pracy uczestników warsztatów będzie można podziwiać w trakcie wieczornej mszy świętej. Na godzinę 19 zaplanowano koncert duetu: Naza Lozynskyy (tenor) i Robert Grudzień (organy). W niedzielny wieczór organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Exodus 15. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie.

NFO_2016

Czytaj dalej i komentuj

Autobusem nad Świtaź

Otwarcie kilkudniowego przejścia granicznego w Zbereżu (gm. Wola Uhruska) zawsze powoduje duże zainteresowanie komunikacją po drugiej stronie Bugu. Wielu Polaków chce bowiem zwiedzić Szack, czy piękne jezioro Świtaź. W tym roku będzie to możliwe, bowiem strona ukraińska zapewni tymczasowe połączenie autobusowe na trasie Adamczuki – Szack, a przystankiem pośrednim będzie Świtaź.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Standy reklamują włodawskie

Kilkanaście standów (stalowych stojaków) stanęło we Włodawie i w Okunince. Już wzbudzają powszechne zainteresowanie i dobrze, bo ich główną rolą jest reklamowanie wydarzeń kulturalnych organizowanych w powiecie. – Jest na co popatrzeć – mówi Katarzyna, turystka z Radomia. – U nas takich nie ma. Tylko pozazdrościć.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Płatność kartą w ET-MEDIA

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że uruchomiliśmy możliwość płatności kartą w siedzibie naszej firmy.

Dotyczy to zarówno zakupów artykułów biurowych, podzespołów komputerowych itp jak także ABONAMENTU za usługę DOSTĘPU DO SIECI INTERNET.

Przypominamy także, że uiszczając abonament za DOSTĘP DO SIECI INTERNET w siedzibie naszej firmy nie ponoszą Państwo z tego tytułu ŻADNYCH DODATKOWYCH opłat manipulacyjnych (prowizji itp).

Serdecznie zapraszamy

Czytaj dalej i komentuj

Scalenia w powiecie włodawskim

Prace scaleniowe w powiecie włodawskim w ramach PROW 2007-2013 zostały co prawda zakończone w zeszłym roku, jednak nie zakończyło to problemów władz powiatu z wykonaną na tych obiektach infrastrukturą drogową.

– Zeszły rok był dla nas wyjątkowo trudny. Kończyliśmy zagospodarowanie poscaleniowe na 5 obiektach, ale w tym samym czasie do starostwa spływało wiele skarg na poczynione w ramach scaleń inwestycje, wykonanych jeszcze za poprzednich władz. Postanowiliśmy dokonać przeglądu gwarancyjnego na wszystkich obiektach. W większości usterki usuwane były na bieżąco. Najtrudniejsza była sytuacja na obiekcie Lubowierz i Dominiczyn oraz w Holeszowie. W pierwszym przypadku do wymiany była górna warstwa drogi wybudowanej z kamienia, łączącej Lubowierz z drogą krajową 82. Natomiast w Holeszowie nad niektórymi przepustami zapadał się nasyp w koronie drogi – mówi wicestarosta Adam Panasiuk.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Autobusem do Szacka ze Zbereża

Otwarcie kilkudniowego przejścia polsko-ukraińskiego granicznego Zbereże – Adamczuki powoduje duże zainteresowanie komunikacją po drugiej stronie Bugu. Strona ukraińska uruchomi w tych dniach trzy kursy z Szacka do Adamczuków i z powrotem. Podajemy zatem rozkład ruchu autobusów na trasie Adamczuki-Zbereże w ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa 11-15 sierpnia 2016 r. Wyjazd z Szacka do Adamaczuków – godz. 8.00. Przyjazd godz. 9.00. Droga powrotna – wyjazd 9.00, przyjazd 10.00. Następne kursy: Szack – Adamczuki – godz. 12.00 i godz. 18.00. Powrót: godz. 13.00 i godz. 19.00. Więcej informacji na stronie www.przejsciezbereze.pl

Czytaj dalej i komentuj