SZLACHETNA PACZKA 2015

SZP_logo_15lat

W tym roku po raz kolejny we Włodawie i jej okolicy realizowany jest ogólnopolski projekt SZLACHETNA PACZKA skierowany do rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Jego celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.
Dlatego do projektu trafiają tylko te rodziny, dla których kontakt i spotkania
z wolontariuszami oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

Każdy z nas może się włączyć do pomocy .

Chcesz zrobić Szlachetną Paczkę rodzinie z Włodawy bądź okolic,
a nie wiesz jak ??? Oto prosta instrukcja w kilku krokach…

Czytaj dalej i komentuj


Spotkanie w zakładzie karnym

Wczoraj włodawscy policjanci przeprowadzili spotkanie z 11 osadzonymi w Zakładzie Karnym we Włodawie. Pogadanka odbyła się w ramach programu resocjalizacyjnego dla skazanych, którzy odbywają karę za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Podczas spotkania zostały omówione: wpływ alkoholu na organizm człowieka, konsekwencje prawne kierowania w stanie nietrzeźwości oraz  mity na temat spożywania alkoholu a kierowania pojazdem.

Czytaj dalej i komentuj


Konferencja „Cukrzyca epidemią XXI wieku”

cukrzyca

Stowarzyszenie „Łączmy siły” zaprasza na konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Cukrzyca epidemią XXI wieku ” odbędzie się 3 grudnia 2015 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta we Włodawie.

Czytaj dalej i komentuj

Wczoraj małe dzieciaki, a dziś dumne przedszkolaki – pasowanie na przedszkolaka w „Smerfikach”

s2

20.11.2015 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 najmłodsze dzieci z grupy „Smerfiki” były bohaterami uroczystości pasowania na przedszkolaka. Wydarzenie to było zwieńczeniem procesu adaptacyjnego naszych milusińskich. Zgromadzeni licznie rodzice znaleźli się w Krainie Smerfów. Najbliżsi z dumą wypatrywali własne pociechy oraz podziwiali występy małych Smerfów i Smerfetek. Przedszkolaki wspaniale śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze.

Czytaj dalej i komentuj

Podatki i opłaty na 2016 rok

Włodawa Zaledwie kilkanaście minut zajęło radnym przyjęcie jedenastu chwał. Większość dotyczyła ustalenia opłat i podatków na 2016 r.

Pierwszy z projektów dotyczył zmian w budżecie. Oprócz drobnych przesunięć pieniędzy pomiędzy paragrafami trzeba było wygospodarować dodatkowe kilka tysięcy złotych na odprawę emerytalną dla dyrektor Włodawskiego Domu Kultury Lucyny Lipińskiej. Odchodzi z pracy z końcem grudnia. Na pożegnanie otrzyma trzymiesięczną pensję.

Czytaj dalej i komentuj

Jezioro Białe coraz bardziej zanieczyszczone

jezioro_biale

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie alarmuje, że wkrótce woda może stracić pierwszy stopień czystości.

Gmina Włodawa Z powodu intensywnego użytkowania rekreacyjnego Jezioro Białe jest coraz bardziej zanieczyszczone.

Badania wód powierzchniowych prowadzone są w tzw. 6-letnich cyklach planów gospodarowania wodami. Kończą się w tym roku i trwa podsumowanie uzyskanych wyników. Okazuje się, że stan wody w Okunince pogarsza się.

Czytaj dalej i komentuj


Ankieta

Jak oceniasz nowy wygląd strony?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...