Z Szackiem i Lubomlem po pieniądze

Miasto Włodawa uczestniczy aż w pięciu projektach, które mają szansę na uzyskanie dofinansowania w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. W tej sprawie, we włodawskim ratuszu, podpisane zostały porozumienia z partnerami z Szacka i z Lubomla na Ukrainie.

Pierwszy projekt „Poprawa infrastruktury komunikacyjnej polsko-ukraińskiego pogranicza oraz zastosowanie niskoemisyjnych systemów transportu” realizowany będzie z gminą Szack. Jego celem jest przebudowa dróg lokalnych w Szacku oraz we Włodawie w celu poprawy dostępności komunikacyjnej oraz bezpieczeństwa dla mieszkańców obu gmin. Po stronie polskiej planowana jest przebudowa ulic: Wspólnej, Szpitalnej i Saperów. Prace dotyczyć będą m.in. naprawy nawierzchni i instalacji oświetlenia. Przy ulicy Wspólnej powstanie również ścieżka rowerowa, przy której ustawione zostaną ławeczki i tablice z planem miasta. Planowany jest również zakup elektrobusów. Wartość projektu po stronie polskiej to 1 mln 763 tys. 750 euro.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Okuninka: Przebudują dojście do głównej plaży

Gmina Włodawa chce w tym roku gruntownie przebudować dojście do głównej plaży nad Jeziorem Białym. Gotowa jest przeznaczyć na ten cel 320 tys. zł.

W dotychczasowym stanie najbardziej popularne wśród letników dojście do lustra wody wygląda jak z innej epoki. W żaden sposób nie komponuje się z coraz bardziej wyszukaną architekturą położonych po sąsiedzku lokali i pensjonatów. Nie nawiązuje też do niedawno oddanego do użytku ciągu spacerowego.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Włodawa zagrała na rekord!

W trakcie 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włodawie udało się zebrać rekordową kwotę 22.847,92 zł. W niedzielę 15 stycznia Włodawa ponownie zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Już od rana w sali Sezam Włodawskiego Domu Kultury gromadzili się wolontariusze, którzy po odprawie kwestowali na ulicach naszego miasta. O 15 w sali kina rozpoczął się koncert finałowy. Na początek odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie zasad udzielenia pomocy. Później przyszedł czas na licytacje i muzykę. Na scenie wystąpili uczniowie zajęć wokalnych prowadzonych w WDK przez Natalię Wilk, zespół Springrolls, Deluxe, mProjekt, Workplace oraz „Włodawiacy dla WOŚP”. Nie zabrakło również światełka do nieba. W tym roku zrezygnowano z kosztownych fajerwerków na rzecz przygotowanych przez wolontariusz lampionów, które rozświetliły niebo nad Włodawą. Pełna galeria zdjęć z niedzielnego koncertu już niebawem na stronie wdk.wlodawa.eu

Włodawa.eu

Czytaj dalej i komentuj

Ferie zimowe we Włodawie

W najbliższy poniedziałek 16 stycznia uczniowie z województwa lubelskiego jako jedni z pierwszych  rozpoczną ferie zimowe. Włodawskie szkoły i instytucje tradycyjnie przygotowały ofertę, która pozwoli żakom na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Uczniowie, którzy nie chcą rozstawać się ze swoją szkołą będą mogli spędzić ferie ze swoimi nauczycielami. W Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 3 organizowane będą min. gry i zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne i muzyczne. W specjalnie przygotowanych salach zabaw nikt nie będzie narzekał na nudę. Nie zabraknie również seansów filmowych i innych atrakcji.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Damy minionych epok… czyli postaci kobiece w literaturze światowej

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie z przyjemnością zaprasza na wystawę „Damy minionych epok… czyli postaci kobiece w literaturze światowej”.

Damy minionych epok - ekspozycja 2017

Jest to druga odsłona wspaniałej kolekcji porcelanowych lal, wzbogacona o kolejne okazy. Pani Ludmiła Lukjanienko-Więcaszek właścicielka imponującego zbioru z serii wydawnictwa DeAgostini, ponownie podzieliła się z nami swoją pasją kolekcjonerską.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Program ministerialny

Został ogłoszony Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju.

Strategicznym celem programu jest spieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami, stanowiącymi materialne świadectwo kluczowych wydarzeń z historii Polski oraz wspieranie działać mających na celu trwałe upamiętnienie tych wydarzeń.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Awaria ogrzewania MPGK

Dzisiejszego wieczoru miała miejsce awaria jednego z węzłów MPGK dosyłającego ciepło. Najprawdopodobniej problem wystąpił w pobliżu osiedla przy ul. Wojska Polskiego nie mniej jednak brak ogrzewania i ciepłej wody jest odczuwalny w całym mieście. Jeśli ktoś posiada więcej informacji na ten temat (w tym przewidywany czas naprawy) prosimy o kontakt. W celu poinformowania jak największej ilości mieszkańców.

 

AKTUALIZACJA informacja z facebooka Burmistrza Włodawy – Wiesława Muszyńskiego

Mieszkańców Włodawy, którzy chwilowo marzną w swoich domach, informuję i potwierdzam, że jest awaria sieci ciepłowniczej w całym mieście. Został powołany sztab kryzysowy. W większości miasta awaria jest zażegnana. niedługo zostanie dostawa ciepła wznowiona, nie wiadomo jeszcze jak wygląda sytuacja w północnej części miasta. Służby MPGK działają, póki co stanęły na wysokości zadania. Będę informował na bieżąco.

Czytaj dalej i komentuj

Inauguracja „Roku Jastrzębia” Włodawa 2017

Sejm i Senat RP ogólnopolski rok 2017 ustanowił Rokiem ośmiu patronów: Władysława Biegańskiego, św. Brata Alberta, Josepha Conrada-Korzeniowskiego, Józefa Hallera, Tadeusza Kościuszki, bł. Honorata Koźmińskiego, marszałka Józefa Piłsudskiego i Władysława Raczkiewicza.

Konferancja 03.01.17 r.

Regionalnym patronem wielu wydarzeń patriotycznych w kalendarzu Ziemi Włodawskiej 2017 będzie, z inicjatywy włodawskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Chrześcijańsko-Patriotycznego Ziemi Włodawskiej oraz Powiatowego i Miejskiego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, por. Leon Taraszkiewicz ps. „Jastrząb”. Okazją do przypomnienia dowódcy oddziału WiN stała się przypadająca w 2017 roku 70 rocznica jego śmierci.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Hodowco zgłoś swój drób

W grudniu ubiegłego roku odnotowano na terenie Polski przypadki  wysoce zjadliwej grypy ptaków. 20 grudnia Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał w tej sprawie specjalne rozporządzenie. W związku z tym samorządy lokalne w całym kraju przeprowadzają spis wszelkich miejsc przebywania drobiu hodowlanego. Włodawscy  hodowcy i posiadacze drobiu (kur, gęsi, kaczek, przepiórek, perlic, strusi, bażantów, kuropatw) proszeni są o zgłoszenie się do Urzędu Miejskiego we Włodawie. Zgłoszenia przyjmowane będą w pokoju nr 11 w godz. 7-14. Spis potrwa do 19 stycznia. Zebrane dane zostaną przekazane powiatowemu lekarzowi weterynarii.

UM Włodawa

Czytaj dalej i komentuj


Accessibility
Zamknij