Zawodnicy SMS Włodawa zagrali na PGE Narodowym

W sobotę 14.10.2017 r. w Warszawie na PGE Narodowym rozegrano największy od lat masowy turniej tenisa  stołowego w Polsce. Wśród ponad 600 uczestników byli zawodnicy SMS Włodawa: Jakub Zguczyński i Szymon Zguczyński. W kategorii Młodzików bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Zguczyński zajmując trzecie miejsce. Jakub Zguczyński startował w kategorii OPEN i po wygraniu pierwszego pojedynku, musiał uznać wyższość Chińczyka Zhu Fengniana reprezentującego 1 ligową drużynę Dekorglass Działdowo, przegrywając po dobrym meczu 1:3. Gratulujemy!

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Znieczulica na ulicach

Mężczyzna, który upadł na ruchliwym przystanku we Włodawie, nie zwrócił niczyjej uwagi. Pewnie poleżałby tak dłużej, gdyby nie zdecydowana reakcja kobiety, która wezwała policję. Przerażająca jest reakcja świadków tego zdarzenia, którzy widzieli, jak mężczyzna upada, ale nikt nawet nie wstał, by mu pomóc.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentujBoisko przy SP 2 oficjalnie otwarte

– Dzisiejsza uroczystość jest wydarzeniem szczególnym w życiu szkoły, ale również całej Włodawy – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podczas oficjalnego otwarcia nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 2. Na uroczystość, która odbyła się w czwartek 12 października przybyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, służb mundurowych, samorządowcy i rodzice uczniów. Witając zgromadzonych gości Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podkreślał jak ważna w życiu szkoły i całego miasta była realizacja tej inwestycji.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Policja podsumowała sezon w Okunince. Cztery razy więcej wykroczeń

Okuninka Włodawscy policjanci podsumowali tegoroczny sezon nad Jeziorem Białym. Charakterystyczne jest to, że tym razem ujawnili 460 wykroczeń, kiedy przed rokiem takich zdarzeń było „tylko” 113

– W minionym sezonie otrzymaliśmy wsparcie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w liczbie 14 funkcjonariuszy, a nie 10 – jak dotychczas – mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik włodawskiej policji. – W sumie powołany przez komendanta powiatowego policji we Włodawie zespół, którego zadaniem było czuwanie nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w Okunince, liczył 24 osoby – razem z naszym dzielnicowym, kryminalnymi, sternikami motorowodnymi i funkcjonariuszami z drogówki. W razie potrzeby zespół ten otrzymywał wsparcie z Włodawy, bądź posterunku w Urszulinie.

To wszystko sprawiło, że niewiele wykroczeń uszło uwadze funkcjonariuszy. Najczęściej mieli do czynienia z przypadkami zakłócania porządku publicznego, sprowadzającego się między innymi do spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, przeklinania, drobnych kradzieży czy wykroczeń w ruchu drogowym.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

Czytaj dalej i komentuj

Sco-Pak na skraju bankructwa

Postępowanie sanacyjne nie pomogło uzdrowić Sco-Paku, który jeszcze niedawno w Orchówku i Chełmie zatrudniał 320 osób. Ludzie są sukcesywnie zwalniani z pracy. – Najgorsze jest to, że nie mam wpływu na to, co się dzieje. Zostałem całkowicie odizolowany od firmy – mówi z żalem Grzegorz Pleskot, właściciel przedsiębiorstwa.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Ankieta dotycząca termomodernizacji obiektów sektora mieszkaniowego w Gminie Miejskiej Włodawa

Burmistrz Włodawy zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych. Konsultacje społeczne mają na celu zebranie wniosków i uwag w sprawie uzgodnienia lokalizacji obiektów i instalacji potencjalnie przewidzianych do termomodernizacji. Uzyskane informacje pozwolą na przygotowanie wniosku aplikacyjnego w odpowiedzi na ogłoszony konkurs nr RPLU.05.03.00-IZ.00-06-001/17, Działanie 5.3 Efektywność energetyczna sektora mieszkaniowego.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki