FERIE Z BIBLIOTEKĄ 2016

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza dzieci do wspólnego spędzenia Ferii Zimowych 2016. Jak co roku w pierwszym tygodniu ferii przygotowaliśmy program dla grup uczestniczących w zimowiskach organizowanych przez miejscowe szkoły podstawowe.

FERIE Z BIBLIOTEKĄ 2016, anons

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Głosujmy na aplikację Gminy Urszulin !!!

Głosujmy na aplikację Gminy Urszulin !!!
Głosy na aplikacje można oddawać do 29.01.2016. Aby zagłosować wystarczy wejść na poniższą stronę i zalogować się za pośrednictwem Facebooka: http://2016.mobiletrends.pl/glosowanie
Wyniki ogłoszone zostaną 18 lutego.

Zagłosuj w konkursie Mobile Trends Awards na najlepsze aplikacje i projekty mobile w 2015 roku! Oddaj głos na najlepszą aplikację, portal, bank mobilny, grę czy kampanię wykorzystującą marketing mobilny.
2016.mobiletrends.pl
Czytaj dalej i komentuj

Prysznic dla potrzebujących i dyskusja o ręcznikach

Dwie publiczne toalety do tej pory zimą były zamykane. Teraz mogą z nich korzystać bezdomni i mieszkańcy, którzy nie mają w swoich domach ciepłej wody – żeby się wykąpać.

– W mieście są dwie takie toalety: przy ul. Przechodniej i Jana Pawła II – mówi Teresa Zaleńska-Sak, kierownik włodawskiego MOSiR. – Obie miasto przekazało nam w administrowanie. Na początek zdecydowaliśmy się udostępnić potrzebującym prysznice w tej pierwszej. Jeśli zajdzie potrzeba otworzymy także drugą toaletę.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Nowe władze we włodawskim wiezieniu

Od poniedziałku dyrektorem Zakładu Karnego we Włodawie jest mjr Ryszard Deczkowski. Na stanowisku zastąpił ppłk Zbigniewa Wysokińskiego, który pełnił tę funkcję przez trzy ostatnie lata.

– Nowego dyrektora podczas poniedziałkowej odprawy kadrze ZK osobiście przedstawił płk Włodzimierz Jacek Głuch, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie – mówi por. Dariusz Demczuk, rzecznik ZK we Włodawie. – Ppłk Wysokiński w tej odprawie nie uczestniczył.
(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Wyjazd na narty do Bobliwa – 30.01.2016 r.

bobliwo512a_1024px

Stok narciarski Bobliwo to kompleks dwóch wyciągów orczykowych położony na Lubelszczyźnie, w niedalekiej odległości od Krasnegostawu. Duży orczyk to najdłuższa (650 m) tego typu instalacja w całym województwie. Zjeżdżać możemy szeroką, oświetloną, naśnieżaną i regularnie ratrakowaną trasą. Jest także ośla łączka dla początkujących. Przy dolnej stacji dużego wyciągu znajdują się gastronomia, szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu i duży parking dla zmotoryzowanych.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Odpady po staremu

Gminny Zakład Komunalny wygrał przetarg na odbiór odpadów z terenu gminy Włodawa, do końca lipca 2016 roku. Ceny dla mieszkańców pozostają bez zmian.

W postępowaniu konkursowym, oprócz GZK, rozpatrywano także ofertę Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Ceny zaproponowane przez pierwszy z podmiotów to 473,04 zł brutto za tonę odpadów segregowanych i 494,64 zł za odpady zmieszane, z kolei MPGK to, odpowiednio: 637,20 zł i 702,00 zł. Umowa z Gminnym Zakładem Komunalnym będzie obowiązywać do 31 lipca 2016 roku. Po tym okresie gmina będzie mogła zlecić odbiór odpadów dla zakładu, w którym ma udział większościowy, czyli dla GZK właśnie, gdzie udziały gminy wynoszą 100 procent. Jeśli po 31 lipca do takiego zlecenia dojdzie będzie to już umowa bezterminowa.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Włodawskie szkoły w ogonie

Miesięcznik „Perspektywy” podał wyniki najnowszej edycji rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 500 sklasyfikowanych liceów w Polsce dopiero na 330. pozycji znalazło się I LO im. T. Kościuszki we Włodawie. Z kolei II LO im. A. Frycza Modrzewskiego nie zostało w ogóle ujęte w zestawieniu. Technikum „Modrzewiaka” zostało sklasyfikowane na 41. miejscu wśród techników w województwie, ale w Polsce jest to bardzo daleka pozycja. Jest zatem „tak sobie”. A były lata, że obie szkoły w tym rankingu były na początku pierwszej dwusetki.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Spotkanie w sprawie gazyfikacji rejonu Włodawy

W czwartek 21 stycznia 2016 r. o godz. 16:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa w sprawie gazyfikacji Włodawy.Program spotkania obejmuje:
1) Omówienie aktualnego stanu gazyfikacji rejonu Włodawy;
2) Sieć gazowa we Włodawie – istniejący projekt, perspektywy rozbudowy sieci;
3) Omówienie procesu przyłączeniowego – etapy, dokumenty;
4) Dyskusja z potencjalnymi Odbiorcami.

Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Źródło UM Włodawa

Czytaj dalej i komentuj

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2016 roku ogólnopolski organizator FUNDACJA WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA oraz Klub Sportowy MKS Mechanik Włodawa po raz drugi organizują projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W imieniu Stowarzyszenia zapraszamy na włodawską edycję imprezy!
Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.
Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

tropem_wilczym_2016 (więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Ankieta

Jak oceniasz nowy wygląd strony?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...