Im mniej drzew, tym gorsze powietrze

Zdaniem radnej Joanny Szczepańskiej przed laty we Włodawie rosło tak dużo drzew i krzewów, że inne miasta w Polsce zazdrościły włodawianom. – Dziś patrzymy na rzeź drzew, a miejsca zielone utwardza się i wykłada kostką brukową – mówiła podczas ostatniej sesji.

Zdaniem radnej od listopada ubiegłego roku we Włodawie dokonano ogromnych zniszczeń w drzewostanie. Najbardziej ją bulwersuje, że odbywa się to wszystko pod płaszczykiem pielęgnacji.

– Cóż to za pielęgnacja, kiedy drzewa ogołaca się niemal całkowicie z korony. Wierzba może wypuści nowe gałęzie, ale inne gatunki już nie. Niszczy się drzewa, które wiele lat temu sadzili i pielęgnowali nasi przodkowie. Naukowcy udowodnili, że 100 drzew usuwa z powietrza aż 454 kg zanieczyszczeń rocznie. Wiązy i lipy są najskuteczniejsze w walce ze smogiem. Jednak, aby mogły pochłaniać zanieczyszczenia z powietrza, muszą mieć przynajmniej 70 cm w obwodzie. Takimi kikutami, jakie sadzimy przy naszych ulicach, nie oczyścimy powietrza – argumentowała radna Szczepańska.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

22 komentarzy "Im mniej drzew, tym gorsze powietrze"

 1. Święta racja. Można sadzić inne drzewa np. jarzębinę, świerki srebrzyste itp.Ile robactwa zjadają ptaszyska karmiąc młode – na to się nie patrzy.

 2. ZygmuntJ | 30 marca 2018 at 16:56 |

  Wybory się zbliżają, bo radna przemówiła. A tak z czystej ciekawości, to którą kadencję radna jest w Urzędzie? I co nie widziała prze te kilkanaście lat, że drzewa we Włodawie się wycina, to po co taka bezradna zasiada jak nie potrafi tak prostego tematu załatwić?

 3. Jak każdy z radnych 😀 i co sesja to kiedy ten płac będzie posprzątany żenada

 4. I pomyśleć, że tacy radni są wybierani już od kilku kadencji, a “wzorem” radnego jest Tomaszek wiecznie uśmiechnięty. Żenada, ale takich kandydatów na radnych dobrał sobie komiwojażer w czasie wyborów i dzisiaj mamy super przewodniczącego i super radnych, których jedynym tematem jest dziękowanie na każdej sesji wodzirejowi. Tylko za co?!

 5. Pani radna ma rację – takie miasta jak Puławy czy Białystok to piękne połączenie życia miejskiego w zgodzie z przyrodą. Stajemy się betonowym zagłębiem

 6. Ależ ta pani już jest kilkanaście lat radną, to co dopiero się obudziła i zobaczyła,że drzew ubywa we Włodawie? To tylko świadczy o braku kompetencji do zajmowania tak ważnego stanowiska, ponieważ zamiast bić pianę na sesji, by zrobić szum, powinna takie sprawy załatwiać na komisji z pracownikami odpowiedzialnymi w mieście za zieleń.

 7. a gdzie we Włodawie jest pomiar zanieczyszczeń smogu ;-O??

 8. Bo to jest ksysio cysio duża gófka największe troliskoSlD a ciemna strona miasta to robota kulafego marco do boju towarzysze

 9. WODZIREJ NA FB ogłasza że może teraz też pojedzie na wycieczkę do Dubaju z koleżanką partyjną z MOSIR…. dodam zostań tam…tam mają dużo kasy to będziesz mógł robić jeszcze większe bale.

  • usmiechniety | 31 marca 2018 at 12:01 |

   Cóż za piękny świąteczny komentarz. Bije z niego radość z odkrywania tajemnicy zmartwychwstałego Pana. Miło jest patrzeć jak ten wyjątkowy czas jest okazja do wyciszania sporów i pojednania. Wzruszyłem sie

 10. Włodawianka | 31 marca 2018 at 19:54 |

  Radna Szczepańska już nie pierwszy raz upomina się o zieleń we Włodawie. Kilka lat temu, kiedy wycinano drzewa przy cmentarzu, to też broniła przyrody. Nie można niszczyć starych i pięknych drzew i sadzić w to miejsce młodych(które wkrótce zostaną zniszczone przez nieznanych osobników).Słyszałam, że ktoś chce wyciąć piękne stare kasztanowce przy ulicy Spokojnej, przy okazji remontu tej ulicy. Dlaczego we Włodawie nie dba się o to co jest piękne? W innych miastach walczy się ze szrotówkiem, aby zachować stare drzewa a u nas chce walczy się z drzewami.

  • Włodawiak | 3 kwietnia 2018 at 10:22 |

   Czyli Radna Szczepańska jest nieskuteczna w swych działaniach, bądź tylko zadaje pytania by zabłysnąć na sesji.

 11. komentarze jak zwykle nie na temat ktośs tu ma problemy

 12. Jeszcze tak złej rady to nie było w dziejach Miasta, zero jakiś pomysłów na rozwój miasta, zajmują się na sesji wronami, drzewami, i dziurami w ulicach i innymi pierdołami, które powinni omawiać na komisjach z kierownikami referatów odpowiedzialnych za te sprawy i na sesji przedstawiać gotowe wnioski podjęte przez komisje. Ale nie, oni muszą lansować się na sesji, by tylko coś powiedzieć, bo moze zacytują w gazecie ich “mądrości” i oczywiście wejść w d..pę wodzirejowi cukrząc mu jaki to on wspaniały i jak on działa. Bo co, bo może dostaną podwyżkę diety, albo znajdzie się praca komuś z rodziny??

 13. czy radna nie wie dlaczego w ten sposób pielęgnuje się drzewa , proszę przyjść do parku latem z wnuczkami i posiedzieć na ławeczce ze dwie godziny lub zamieszkać przy ulicy gdzie przesiadują ptaszyska to z pewnością znajdzie odpowiedz na swoje pytanie.
  Otóż tak właśnie wygląda pielęgnacja miasta ze zdechłych wron i g…n ptasich
  i okropnego ptasiego hałasu i takich mamy radnych, bezradnych .

 14. władymir | 8 kwietnia 2018 at 12:31 |

  Ptaki (są pożyteczne) ale srają – wycinamy drzewa – ptaków nie ma, ale za to przybywa robali wpierda*anych przez owe ptaki.
  Robale (są pożyteczne) – popryskamy – OK. Zdechną. Ale kwiatuszki nie urosną no i pieski jak poliżą trawę to najmniej dostaną sraczki.
  I tak beznadziejne myślenie kwitnie u powyższych komentatorów.
  Przypominam że Powiatowy Zarząd Dróg “ogolił” 50 drzew na wniosek Radnego Marcina Zańki i Wiesława Holaczuka (nagranie z sesji powiatu jest dostępne powszechnie)

 15. mieszkaniec Reymonta | 8 kwietnia 2018 at 12:34 |

  Z wnukami proszę Pani/Pana to się chodzi na plac zabaw a nie do parku.
  Parku który jest żydowskim cmentarzem !!!!!!!!
  Trupy w ziemi Pani/Panu nie przeszkadzają !!!!!!!!
  Poj*bana dewota !!!!!!!!

 16. Ludziom nic nie pasuje drzewa piesek kot wszystko zneutralizować a później lamentowac ze drzew nie ma sami jesteście sobie winni !!!

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki