II Włodawskie Spotkanie Biznesowe

Made in Powiat Włodawski – jestem głęboko przekonany, ze właśnie ten znak graficzny to dobry pomysł na promocję tego, co produkujecie i wytwarzacie; tego, co przez wiele lat jest Waszym zajęciem, pasją i życiem – mówił Andrzej Romańczuk, starosta włodawski w Małej Synagodze Muzeum podczas otwarcia II Włodawskiego Spotkania Biznesowego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Włodawie. Gościem specjalnym był eurodeputowany Krzysztof Hetman.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej włodawskich przedsiębiorców oraz określenie najważniejszych problemów lokalnego biznesu w powiecie włodawskim. Była to również doskonała okazja do zapoznania się z nowymi możliwościami sięgania po środki unijne przeznaczone dla przedsiębiorców.

Naprawdę przed nami są ogromne pieniądze do wzięcia – mówił K. Hetman. – I to z bardzo wielu programów. Jeżdżę do Brukseli co tydzień, dlatego też bardzo mnie cieszy fakt, że powiat włodawski nie tylko będzie mógł również skorzystać z tych pieniędzy, ale także będę mógł zawieźć tam produkty made in powiat włodawski.

Z kolei starosta mówił o wadze wszystkich podmiotów działających w powiecie, tak lokalnych przedsiębiorców, jak i samorządów. To właśnie Wasza przedsiębiorczość, Wasza pomysłowość, determinacja prowadzi do tego, że Wasze wyroby i produkty trafiają do konsumentów polskich, europejskich, ale tez i światowych. To właśnie produkty spożywcze tu we Włodawie wytwarzane znajdują konsumentów poza granicami powiatu; to jakość dostarczanych usług szeroko rozumianych znajduje uznanie i staje się pożądane poza granicami naszego powiatu; to Wasze przedsięwzięcia realizowane właśnie tu w powiecie włodawskim służą naukowcom z najlepszych polskich uczelni – mówił A. Romańczuk.

Wśród kilku prezentacji jako pierwszy o nowy programowaniu unijnym na lata 2014-20 jako szansy dla biznesu mówiła Joanna Pastuszuk z Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Z kolei o mechanizmach współpracy w zakresie wspierania inwestorów i eksporterów przez Samorząd Województwa Lubelskiego – inicjatywa Biznes Lubelskie mówił Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. O Izbach Gospodarczych mówił natomiast Wiesław Michałowski, Prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej, zaś o edukacji dla lokalnego biznesu Anna Jańczak i Mariusz Dyduch z ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. Na koniec o internetowym oknie na świat czyli Wirtualnych Powiatach jako przyszłości Lubelszczyzny  mówiła Małgorzata Kolary-Woźniak, prezes zarządu spółki Wirtualne Powiaty.

II Włodawskie Spotkanie Biznesowe było także doskonałą okazją do wręczenia nagród gospodarczych i odznaczeń. W imieniu zarządu województwa odznaczenia Zasłużony dla Lubelszczyzny otrzymali: Janusz Sławiński, Ryszard Drob, Wiesław Blicharski, Krzysztof Łojewski i Krzysztof Wójcik. „swoje” nagrody wręczył również gospodarz – starosta włodawski. Otrzymali je: Agnieszka Rogalska, Krzysztof Szydłowski, Józef Kedzierawski i Daria Wysocka-Zajul. Specjalna nagrodę- statuetkę za „wyjątkowość” otrzymała z rąk K. Hetmana Bożena Hamziuk. Nagrody wręczane wspólnie przez eurodeputowanego, starostę i radnego sejmiku Adama Rychliczka były pięknym akcentem spotkania.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "II Włodawskie Spotkanie Biznesowe"

 1. Mój pajac może się tylko uczyć od starosty. Szkoda

 2. ciekawski | 15 grudnia 2016 at 16:53 |

  a gdzie był komiwojażer?

 3. Specjalna nagrodę- statuetkę za „wyjątkowość” otrzymała z rąk K. Hetmana Bożena Hamziuk… Dobre, mistrzostwo świata 🙂

 4. PSL ma się dobrze we Włodawie i dlatego jest jak jest

 5. mieszkaniec | 16 grudnia 2016 at 19:57 |

  Biznes to słowo obce tak jak obcy jest starosta powiatu z poza powiatu. W krajach wysoko rozwiniętych szanuje się lokalnych przedsiębiorców tym bardziej im większe wpływy z podatków przynoszą. W krajach trzeciego świata szanuje się lokalnych “biznesmenów” potrafiących żyć fajnie i klepać się po plecach z samorządowcami.

 6. co łatwiej jest krzyczeć tylko na sesjach w niby trosce o wyborców???

 7. Trochę to dziwne, że na takim spotkaniu nie było gospodarza miasta powiatowego ani wchodzących w skład powiatu gmin :/ (A przynajmniej o żadnym nie wspomniano w artykule). Niestety wygląda to tak, jakby “gospodarzowi” Spotkania bardziej zależało na osobistym pokazaniu się, niż na osiągnięciu faktycznych korzyści dla regionu. Fajnie, że pan z PSL zaprosił ciekawych gości, skoro miał taką możliwość, ale na co to wszystko bez ścisłej współpracy z innymi samorządowcami? Małostkowe.. 🙁

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki