Hity turystyczne woj. lubelskiego. Okuninka przebiła Kazimierz Dolny

Więcej osób szukało noclegu nad Jez. Białym niż w Kazimierzu Dolnym – wynika z tegorocznych statystyk serwisu Nocowanie.pl. Hitem ostatniego sezonu okazał się też nowy aquapark w Chełmie.

Nocowanie.pl to baza kontaktów do obiektów noclegowych z ich zdjęciami i opiniami turystów. Pracownicy ogólnopolskiego serwisu dokładnie analizują ruch internautów na swojej stronie. Z tegorocznych obserwacji wynika, że najczęściej turyści szukali kwater w województwie pomorskim (33,08 proc.), zachodniopomorskim (22,56 proc.), małopolskim (15,87 proc.), dolnośląskim (9,07 proc.) i podkarpackim (5,67 proc.). Lubelszczyzna w sezonie wakacyjnym uplasowała się na szóstym miejscu (3,57 proc.) w całym kraju. Ale licząc od stycznia b.r. odnotowano ponad dwa razy zapytań o noclegi w województwie lubelskim niż to miało miejsce w roku ubiegłym.

– W regionie mamy naprawdę piękne miejsca. Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, które jest chętnie odwiedzane szczególnie w upalne dni, malowniczy Kazimierz czy Lublin z uroczym Starym Miastem – wylicza Kamila Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR Nocowanie.pl.

W tym roku użytkownicy serwisu najczęściej interesowali się Okuninką nad Jeziorem Białym (42,12 proc.), Kazimierzem Dolnym nad Wisłą (26,78 proc.), Lublinem (6,02 proc.), Zwierzyńcem (5,62 proc.), Krasnobrodem (5,01 proc.), Nałęczowem (4,83 proc.), Zamośćciem (3,11 proc.), Suścem (2,45 proc.), Puławami (0,59 proc.) oraz Firlejem (0,44 proc.).

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 komentarz "Hity turystyczne woj. lubelskiego. Okuninka przebiła Kazimierz Dolny"

  1. W Kazimierzu nikt nie nocuję bo to miasto na kilka godzi i powrót.Na Białe jedzie się na kilka dni.I cała tajemnica sukcesu.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki