Handel i wypoczynek będzie tańszy

Nie będzie opłaty targowej od handlujących przy pasażu w Okunince ani płatnych parkingów. Ratownicy pojawią się wtedy, kiedy zajdzie potrzeba. Takie zmiany przygotowały gminne władze na zbliżający się sezon letni, który z powodu epidemii jest bardzo niepewny.

Uchwały dotyczące ustalenia kąpielisk, ułatwiające handel oraz wprowadzające ład i porządek w Okunince były głównym powodem zwołanego w czwartek posiedzenia rady gminy. Ustalono, że podczas zbliżających się wakacji będą funkcjonowały trzy kąpieliska, z czego dwa gminne (przy głównej plaży oraz na odcinku od Instalu do Rusałki) od 27 czerwca do 31 sierpnia oraz jedno prywatne przy ośrodku Astur. Rozpocznie działalność od 1 czerwca. Będą to miejsca strzeżone przez osoby wykwalifikowane do zabezpieczenia plaży i ratowania ludzi, ale nie wiadomo jeszcze, czy po rocznej przerwie do Okuninki wróci Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, czy może, jak przed rokiem, turystów zażywających kąpieli w jeziorze będą pilnować strażacy.

– Jeszcze w maju wystąpimy z zapytaniem ofertowym do firm i wybierzemy najkorzystniejszą ofertę. Ze względu na epidemię w umowie najprawdopodobniej zawrzemy zapis, który będzie umożliwiał nam dokonanie należnej zapłaty ratownikom tylko za czas faktycznie spędzony na kąpieliskach. Nie stać nas na płacenie za gotowość do pilnowania kąpielisk, jeśli okaże się, że z powodu koronawirusa nie będą mogły one funkcjonować – wyjaśnia sekretarz gminy Marta Wawryszuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Zmiana wielkości czcionki