Gdzie są flagi?

Pogrzeb Leona Taraszkiewicza, który niewątpliwie był wielką manifestacją patriotyczną, wywołał niepotrzebne spory polityczne między działaczami Prawa i Sprawiedliwości a władzami miasta. A poszło o… flagi.

Podczas uroczystości pogrzebowej ostro skrytykowano władze miasta. Słowa Jarosława Szarka, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej wywołały gromkie brawa przedstawicieli PiS zebranych przy trumnie “Jastrzębia”.

– Władze Włodawy nie wywiesiły ani jednej biało-czerwonej flagi. Dlaczego? Nie bójcie się tej pamięci, bo z tą pamięcią i z tymi bohaterami nie wygracie. Wasi ideowi spadkobiercy próbowali walczyć i na nic to się zdało. Dzisiaj “Jastrząb” wraca tutaj jako bohater – stwierdził  Szarek.

Ta wypowiedź nie spodobała się uczestniczącym w pogrzebie przedstawicielom urzędu. Prawdziwa “wojna o flagi” rozgorzała jednak dopiero po uroczystości. Niektórzy działacze PiS zaczęli zarzucać burmistrzowi Wiesławowi Muszyńskiemu, że nie stanął na wysokości zadania i nie zachował się, jak przystało na samorządowca.

– Źle się stało, że zabrakło flag, mimo iż prosiłem burmistrza, aby je wywiesił. Nie chcę tego wyolbrzymiać, bo nie jest to jakaś duża afera, a jedynie mały błąd. Jednak nadszarpnęło to reputację naszego miasta. W uroczystości uczestniczyli ludzie z całej Polski i niestety informacja o tym, że nie było flag podczas tak doniosłych obchodów, poszła w eter. Mam nadzieję, że burmistrz przedstawi oświadczenie, w którym wyjaśni całe zamieszanie i potwierdzi, że także aktywnie uczestniczył w przygotowaniach do pogrzebu. Nie rozumiem też, dlaczego zabrakło władz miejskich i powiatowych podczas sobotniego przyjęcia szczątków bohatera we Włodawie? Wydaje mi się, że powinny w nich uczestniczyć – tłumaczył Wiesław Holaczuk, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie włodawskim.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Gdzie są flagi?"

 1. FLAGI są

 2. pamietający | 7 sierpnia 2017 at 22:50 |

  to się tylko tak wydaje Panu Holaczukowi, Pan Burmistrz nie ma czego wyjaśniać, wszystko było prawidłowo, a co do bohatera to mamy inne zdanie, a trochę mieszkamy na tym terenie

 3. Czerwony Baron | 8 sierpnia 2017 at 03:22 |

  Panie Holaczuk na Pana politycznym pogrzebie wywieszę flagę wielką jak kibice Legii na Łazienkowskiej. Tak będę świętował koniec PiS.

 4. Koniec raczej POpulistów.

  • Dziecko drogie, jasna sprawa że wspólny wróg konsoliduje, ale PO nie rządzi już dwa lata, w mieście nawet trochę dłużej, a Ty nadal się brandzlujesz do tych populistycznych hasełek. Trochę jak dzieci z ONRu co nadal dzielnie komunę obalają

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki