Festiwal zachwycił w trójnasób!

(22-25 września) Podczas tego weekendu Włodawa była na ustach nie tylko województwa, ale i kraju. A to za sprawą Festiwalu Trzech Kultur, który od lat jest na tyle ważnym wydarzeniem na Lubelszczyźnie, że co najmniej kilka ogólnopolskich stacji telewizyjnych relacjonowało wydarzenia. Rangę imprezy podnieśli dodatkowo wyjątkowi artyści: Anna Jurksztowicz, Sława Przybylska, Hanna Śleszyńska, bohaterowie „Rancza” czy grupa Zakopower.

Tegorocznym motywem festiwalu był film, dlatego m.in. zaczął się on inscenizacją Sienkiewiczowskiego pojedynku Bohuna z Wołodyjowskim na dziedzińcu włodawskiego czworoboku. W powszechnej ocenie Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie (główny organizator Festiwalu), znów podniosło artystyczną poprzeczkę.
Po rocznej przerwie, spowodowanej brakiem „kasy”, znów do Włodawy zawitał Festiwal Trzech Kultur, który przeobraził to miasto w sposób niepowtarzalny. Włodawa stała się polską stolicą trzech kultur: katolickiej, prawosławnej i żydowskiej. Wypełniła się wernisażami, projekcjami filmów, warsztatami teatralnymi i plastycznymi oraz koncertami i spotkaniami z udziałem gwiazd pierwszego formatu. Całość imprezy zgrabnie prowadziła przez pierwsze dwa dni rozchwytywana telewizyjna gwiazda Anna Popek, zaś trzeciego dnia również aktorka Katarzyna Żak.

Dalszy ciąg wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

2 komentarzy "Festiwal zachwycił w trójnasób!"

  1. jacy bohaterowie “Rancza”

  2. co jak co ale walka Bohuna z Wołodyjowskim zachwyciła szczególnie. Pomachali dwie minuty szabelką dwa razy strzelili z armaty i koniec. Spodziewałem się trochę więcej po tym punkcie festiwalu. Impreza wydawała się nieco skromniejsza – z wiadomych względów – niż rok temu tym bardziej szkoda kasy na tego typu pseudo pokazy. Na szczęście właściwa część FTK trzymała poziom. gdzieś słyszałem plotki ze Zakopałer był z taśmy? to prawda? ktoś był blisko sceny i może to potwierdzić lub zdementować? tak czy inaczej mi się podobało!
    p.s “Po rocznej przerwie, spowodowanej brakiem „kasy”, znów do Włodawy zawitał Festiwal Trzech Kultur, który przeobraził to miasto w sposób niepowtarzalny.” – to może autor tekstu po rocznej przerwie zawitał do Włodawy na festiwal, bo ja w tamtym roku też się fajnie bawiłem przez cały weekend.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki