Festiwal Kresowe Smaki we Włodawie 26 sierpnia

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach” i redakcja Super Tygodnia Chełmskiego postanowiły, że pięć kolejnych edycji Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty odbędzie się w innych miastach regionu. Pomysł podchwyciły władze powiatu włodawskiego i miasta Włodawa.

Przez pięć kolejnych lat SUPERgospodynie z całego regionu spotykały się w Chełmie, ale w tym roku Festiwal Kresowe Smaki i Talenty przenosi się do Włodawy. Zapraszamy 26 sierpnia na przysmaki regionalnej kuchni kresowej i wielki piknik rodzinny.

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach” i redakcja Super Tygodnia Chełmskiego postanowiły, że pięć kolejnych edycji Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty odbędzie się w innych miastach regionu. Pomysł podchwyciły władze powiatu włodawskiego i miasta Włodawa.
Organizatorzy już zapraszają do udziału w festiwalu koła gospodyń, stowarzyszenia kobiece, zespoły oraz wystawców i twórców ludowych. Impreza odbędzie się w centrum Włodawy.

Przy Czworoboku rozstawione zostaną stoiska gospodyń, które będą miały okazję zaprezentować nie tylko swoje popisowe dania, ale także talenty artystyczne, ozdabiając stoisko. Przeprowadzimy konkurs kulinarny „Kresowe smaki”, w którym jurorzy ocenią potrawy i przyznają nagrody w kategoriach: nalewki, sałatki, ciasta, pasztety, mięsa, przetwory lata-marynaty. Ponadto jurorzy wyróżnią najpiękniejsze stoisko.

Na scenie będą mogły zaprezentować się nie tylko zespoły zgłoszone do konkursu „Kresowe talenty”, ale także artyści zainteresowani występem na festiwalu. Przewidziany jest także wieczorny koncert gwiazdy, a będzie to zespół RICCO.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Festiwal Kresowe Smaki we Włodawie 26 sierpnia"

 1. Znowu imprezy robi Muszyński gdzie inwestycje i projekty unijne

 2. rumianychłopiec | 22 sierpnia 2017 at 12:05 |

  Są imprezy i imprezy. Muszyński rządzi imprezami bo tak pewnie jest mu łatwiej. Nie wszystkie są udane. Dni Włodawy czyli klasyczna potupaja to porażka, która nie wnosi nic do kultury. To co robi np Lewczuk vel Leoniuk w Muzeum winduje Włodawę bardzo wysoko na kulturalnej mapie Polski. Telepko np, jako dyrektor Muzeum, przejął niezły ale już wytarty schemat FTK po Bemie. Obecna dyrektor natomiast dodatkowo wyszła z cyklicznymi imprezami skierowanymi do mieszkańców. Zaangażowała nielicznych młodych z regionu i jest miło. Anito tak trzymaj.

  • o kulturze miasta nie tylko świadczą imprezy wysokich lotów, a Dni Włodawy potrzebne i nie klasyczna potupaja bo były zespoły bardzo dobre w tym roku jak w latach poprzednich. Co do Muzeum Pani Dyrektor robi bardzo dużo rewelacja.

 3. wszystkich niezadowolonych planowaną imprezą zapraszam serdecznie do Kodnia. zrobimy poprawiny odpustu i festynu z okazji dnia kodnia

 4. Czerwony Baron | 22 sierpnia 2017 at 23:30 |

  Mariusz ty zdrajco ! Widać geny po dziadku Ubeku.

 5. Pomór świń będzie w Kodniu przynajmniej jedna świnia zdechnie. Chociaż niektórzy mówią że to nie świnia tylko gnida (zwana wszą ludzką).
  PS.
  Rzeczywiście nawet gębę ma jakąś taką wszawą.

 6. “sfsf” nie strasz nie strasz, ale jak chcesz prokuratora to dawaj.

 7. nie strasze i nie chcę straszyć. Jedyne co chce to, żeby wchodząc co jakiś czas, pędzony tęsknotą, na portal o moich rodzinnych stronach nie musieć w komentarzach czytać tych zajemnych bluzgów. Serio aż mnie mdli. W artykule o babciach lepiących pierogi wolałbym poczytać komentarze o babciach lepiących pierogi a nie wzajemne wojenki “Wiesiów”, “Holich”, “Zańków”, “Krzysiów” i innych małorozgarniętych ćwierćinteligentów i ich przy u pasów, których życiowym celem jest walka o lokalne korytko. Później i tak wszyscy razem w kolejeczce po wafelek do tego samego plebana stoicie.

 8. Jeżeli Panie gospodynie zechcą sprzedawać swoje nalewki bez akcyzy, to ostatecznie cała impreza może okazać się dla Pań bardzo nieopłacalna. Popularne ostatnio zrobiły się naloty na takie akcje, przykład poniżej:

  https://finanse.wp.pl/mial-byc-festiwal-smaku-jest-niesmak-nalot-skarbowki-na-impreze-kulinarna-6158284251854465a

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.