Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże – Adamczuki 2017

Polsko-ukraińskie przejście graniczne w Zbereżu (gm. Wola Uhruska) coraz bliżej. Po raz kolejny na pięć dni w ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa, które rozpoczną się w piątek (11 sierpnia) i potrwają do świątecznego wtorku (15 sierpnia). Starosta włodawski Andrzej Romańczuk i wójt gminy Wola Uhruska Jan Łukasik – serdecznie zapraszają.

Ci, którzy mają ważny paszport, będą mogli przejść przez most pontonowy w Zbereżu i zobaczyć atrakcje po drugiej stronie Bugu. EDD’17 rozpoczną się w piątek o godz. 9 uroczystym otwarciem mostu pontonowego na Bugu w Zbereżu. Przez pięć dni nie zabraknie atrakcji. Będą kiermasze, festyny, konferencje i liczne zawody sportowe (szczegóły na plakacie). Tym razem Festyn odbędzie się nie w Zbereżu przy przejściu granicznym, lecz w Woli Uhruskiej, na tzw. Pompce (niedziela, 13 sierpnia) . Przez zbudowany przez saperów most pontonowy można będzie przez 5 dni przekraczać granicę. Pieszo lub rowerem.

Warto dodać, że tylko kilkanaście km stamtąd – po ukraińskiej stronie – leży unikatowe, ogromne i piękne jezioro Świtaź (20 razy większe od J. Białego w Okunince) oraz Szacki Park Narodowy. Strona ukraińska zapewnia – publiczny i prywatny – transport do Szacka czy nad J. Świtaź. Rozkład jak poprzednim roku.

Więcej informacji na plakacie i stronie www.przejsciezbereze.pl

 

Zmiana wielkości czcionki