Dziewczyny które zwojują Świat – Dominika i Monika

W dniach 04 – 06.11.2016 w miejscowości Dwikozy/koło Sandomierza odbył się Puchar Polski w kickboxingu Seniorów, Juniorów i kadetów, w wersjach pointfighting, light-contact oraz kick-light, ( pierwsza jest to walka przerywana na punkty za pomocą rąk i nóg, ligh -contact jest to walka ciągła na macie od pasa w górę, można zadawać ciosy rękoma i nogami, natomiast w walce kick-light dochodzą ciosy w uda).

Z włodawskiego klubu „Skorpion” MKS „Mechanik” Włodawa w zawodach brało udział trzy zawodniczki oraz jeden zawodnik. W kategorii Juniorek – 60 kg Dominika Jagiełłowicz (kapitan drużyny) debiutowała w walkach z kopnięciami w uda i spisała się bardzo dobrze wygrywając pierwszą walkę wysoko na punkty, walcząc od połowy z kontuzją, (zdziwienie sędziów wzbudziły spodenki Dominiki na których widniał napis „Zadra”). Drugi pojedynek jak się okazało z późniejszą Mistrzynią Polski, kadrowiczką, Sylwią Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN), Dominika mimo kontuzji rozpoczęła również bardzo dobrze, niestety po jednej z akcji kontuzja piszczela i stopy dała o sobie znać i trener podjął decyzje o przerwaniu pojedynku.

W efekcie Dominika Jagiełłowicz zdobyła brązowy medal wśród juniorów, (Dominika już jest utytułowaną zawodniczką posiadającą również tytuł Mistrzyni Polski oraz start na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii, ma za sobą także debiut w walkach full-kontakt gdzie również zdobyła medal.) Drugą zawodniczką która wystartowała była bezkonkurencyjna Monika Koniecznapitt bull” „ terminator” a dla kolegów i koleżanek z klubu „Koniczynka”. Obecna Mistrzyni Polski która nie dawno wróciła z Mistrzostw Świata z Irlandii nie dała szans rywalkom i w finale w kat 55kg, bezlitośnie pokonała zawodniczkę Natalia Piętkę (KO Team Otwock) dorzucając do Mistrzostwa Polski, Puchar Polski i pozostając ciągle niepokonaną zawodniczka w kraju.

Przypomnijmy że Monika w tym roku brała udział w Mistrzostwach Świata w Dublinie gdzie spotkała się z zawodniczka gospodarzy, zdaniem wielu ekspertów nie powinna przegrać pojedynku z Irlandką, sama wypowiadała się że zabrakło trenera klubowego. Dwa medale bo srebrny w walkach pointfighting i brązowy w walce ciągłej zdobyła w kat 47kg plus kadetek młodszych Amelia Olszewska, która na treningi dojeżdża z miejscowości Hańsk już od 5 lat. Był to debiut Amelii w tak dużej imprezie organizowanej przez Polski Związek Kickboxingu. Kolejnym zawodnikiem, debiutantem i zarazem rodzynkiem, był najmłodszy w ekipie Bartosz Linkiewicz, który startował w kat. -32 kg kadetów młodszych. Bartek niestety przegrał na punkty w pierwszej walce pozostawiając jednak po sobie dobre wrażenie z debiutu. „ niewątpliwie Dominika i Monika są to następczynie Beaty Rusieckiej i Małgorzaty „Zadry” Chomy, cieszę się że praca nie tylko moja nie idzie na marne, myślę że Dominika i Monika zawojują Świat tym bardziej że Urząd Miejski jak i Starostwo zauważyli sukcesy tych dziewcząt no i mamy dwóch sponsorów na których możemy liczyć, Pana Wiesława Blicharskiego „Handbud” i od niedawna Ryszarda i Marię Drob z Urszulina” Hotel DROB” – powiedział trener włodawskich zawodników Sylwester Protas. Podczas Pucharu Polski swą obecnością zaszczycił Łukasz Jurkowski „ Juras ” pierwszy mistrz KSW.

Karierę jako komentator sportowy rozpoczął jeszcze, gdy walczył czynnie w MMA. Najczęściej występował w duecie z Andrzejem Janiszem wspólnie z którym komentował gale KSW, również gale UFC dla telewizji . Prowadzi także samodzielnie “Magazyn Sportów Walki” dla Orange Sport. Popularny Juras prowadził Galę Zawodową Mistrzów Sportów Walki – Angels of Glory na której nie zabrakło trenera, zawodników jak i kibiców z Włodawy. Gala odbyła się w Sobotę 5 Listopada i wystąpili w niej Mistrzowie Świata i Europy. Podziękowania Państwu Linkiewicz oraz Olszewskim. Na zdjęciu od lewej Bartosz Linkiewicz, Monika Konieczna, Ameliaa Olszewska, Dominika Jagiełłowicz, Sylwester Protas.

„Skorpion” MKS „Mechanik”

Zmiana wielkości czcionki