Dziennik Wschodni: Zabrakło pieniędzy na pensje dla nauczycieli. “Niedoszacowanie kosztów pracowniczych”

Nauczyciele ze szkół podległych staroście włodawskiemu nie otrzymali pełnych poborów. Aby rozwiązać problem w przyszłym tygodniu ma być zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu.

Zamiast pełnych poborów otrzymałem jedynie podstawowe – napisał do nas jeden z nauczycieli włodawskiego Zespołu Szkół Zawodowych i II LO. – Powinienem otrzymać 2890 zł, a na moim koncie pojawiło się tylko 2 tys. Taką niespodziankę zgotowano nam przed świętami.

Pensja naszego Czytelnika została okrojona o dodatki z tytułu wysługi lat i przepracowanych godzin nadliczbowych.

– Zapewniam, że przed świętami, już w przyszłym tygodniu brakujące pieniądze zostaną przelane na szkolne konta, po czym na konta nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. Zwołujemy sesję nadzwyczajną aby przyspieszyć procedury związane z przyjęciem uchwały w sprawie przesunięć środków budżetowych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Dziennik Wschodni: Zabrakło pieniędzy na pensje dla nauczycieli. “Niedoszacowanie kosztów pracowniczych”"

  1. Ciekawe dlaczego akurat nauczycielom zabrakło pieniędzy na wynagrodzenia a nie pracownikom starostwa?

  2. Również anonim | 11 grudnia 2018 at 08:25 |

    Witaj Nauczycielu.Tylko nauczyciel nie rozumie co to jest budżet i dyscyplina budżetowa.

    • Zapewniam Ciebie że rozumie doskonale, ale nie rozumie jak można zaniedbać tego. Proste pytanie – odsetki będą? Błąd Starostwa jest tu oczywisty i nie ma co się spierać.

      • Typowa składnia i ortografia absolwenta włodawskiego systemu edukacji. Zaorać, zamknąć i zapomnieć a dzieci wysyłać do Chełma, Białej czy Lublina.

  3. Czy Pan nauczyciel szef lokalnych struktur PiS i jak sądzę jeden z najbardziej się tu udzielających komentatorów w tym temacie nadrobił już zaległości i brak wiedzy, którą wykazał się na ostatniej sesji w temacie interpelacji? Widocznie nie tylko do Włodawy nie dochodzą smsy z instrukcjami. Nawet posłowie się gubią. Wczoraj skarżyli się na spotkaniu prezesowi. Ten zamiast sprawdzić zasięg zapowiedział że politycy partii rządzącej będą oceniani w specjalnych dzienniczkach. Wyborcy już ocenili lokalnych działaczy. Teraz dzienniczek będzie w rękach Pani Beaty Mazurek. Nie wydaje mi się żeby wystawiła laurkę Wiesiulkowi, Maniusiowi i reszcie towarzystwa. Bardziej spodziewam się gruntownych zmian w lokalnych strukturach i liczę że Pani Marszałęk nie będzie brała jeńców.

  4. nauczyciel | 11 grudnia 2018 at 15:37 |

    zobaczcie ile nauczyciele zarabiają w szkołach w Hannie a ile Wójt

  5. tak , gmina Hanna jest dobrym przykładem realizacji budżetu na rzecz mieszkańców, którzy nie są utożsamiani z interesem nauczycieli. Nauczyciele jak inni pracownicy pracują 40 godz.tygodniowo a za to gmina realizuje wiele inwestycji z drogami gminnymi włącznie. Niestety najgorsze wykorzystanie budżetu na rzecz inwestycji jest w samorządach gdzie króluje karta nauczyciela a w szkołach pełno dyplomowanych (co nie znaczy dobrych) nauczycieli. Wójt Hanny za odwagę i wizję zasługuje na najwyższe wynagrodzenie.Pamiętajmy że to była dyrektor szkoły

  6. Edukację licealną we Włodawie powinno się wygaszać. I tak jej poziom woła o pomstę do nieba. Przedszkole, podstawówka, szkoła zawodowa na miejscu a licealiści niech jeżdżą się kształcić do innych miast. Tutaj niestety stracą szansę. Poziom nauczania leci na łeb i szyję. Ukraińścy uczniowie trzymają poziom no ale oni są zdeterminowani. Licea we Włodawie mają swoją świetność za sobą. Nauczyciele są coraz starsi, coraz mniej ogarniają otaczającą ich rzeczywistość, zdolniejsi i lepiej syutowani licealiści uczą się w Chełmie czy Lublinie. Powiat powinien myśleć o wygaszaniu tych placówek, które generują tylko koszty. Kasę można przeznaczyć na dofinansowanie dojazdów/ burs/ stancji. Niestety ale z tej mąki nie będzie już chleba.

  7. Tak, w Chełmie i Lublinie to nauczyciele ogarniają ,,wszystko” nie opowiadaj bajek!A,że włodawskich bogaczu stać na wysyłanie do lublina na ,,nauki” to już inna sprawa. We Włodawie jak ktoś chce się uczyć, to też może to robić, jest wiele przykładów, ale niestety RODO!

  8. Najlepiej pozamykajcie wszystko, co jeszcze istnieje we Włodawie!

  9. Proszę nie obrażażać polskich uczniów włodawskich liceów!

    • Kto obraża “polskich uczniów włodawskih liceów”? Tutaj padła tylko pochwała dla ukraińskich uczniów. To chyba nie jest obrazą dla “polskich”?

  10. Prawda boli | 12 grudnia 2018 at 20:53 |

    Ci “włodawscy bogacze” wysyłają dzieci do Lublina nie bez powodu. Zwyczajnie poziom nauczania we Włodawie leci na łeb z roku na rok. Wystarczy porównać wyniki matur. To, że “komuś” się udało o niczym nie świadczy. Wysoki poziom nauczania to nie tylko promowanie najzdolniejszych ale też otwieranie umysłów tych mniej zdolnych. Dzieciaków ubywa, nauczycieli raczej nie. Samorządy muszą utrzymać kilka placówek, które coraz bardziej świecą pustkami. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: utrzymywanie dwóch ogolniaków przy tym trendzie demograficznym to niegospodarność. Narzekacie na dziurawe drogi, drogie media, słabą służbę zdrowia? Czas zacząć oszczędzać i myśleć jak tutaj Włodawę dostosować do miasta zdominowanego przez emerytów a nie budować boiska przy szkołach widmo.

  11. Trzymają poziom! Ciekawe czego?

  12. A tym czasem niektóre zawody od kilku miesięcy uczą sie ,,praktyki” bez praktyki!!!

  13. Ktoś nie dopilnował na czas remontów pracowni zawodowych? Dać Mu nagrodę i duży dodatek!!

  14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content