DZIAŁANIA „PASY” W POWIECIE WŁODAWSKIM

16 ujawnionych wykroczeń w ruchu drogowym, 9 mandatów za brak pasów i nietrzeźwy kierujący to efekty przeprowadzonych wczorajszych działań włodawskiej drogówki pod nazwą „Pasy”. Podczas trwania akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowy sposób przewożenia dzieci.

Wczoraj włodawscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Pasy”. Nadrzędnym celem akcji było sprawdzanie czy podróżujący samochodami stosują  się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa  oraz kontrolowanie sposobu przewożenia najmłodszych.


Policjanci podczas przeprowadzonych 21 kontroli drogowych ujawnili 16 wykroczeń popełnianych przez uczestników ruchu drogowego, w tym 9 dotyczących nieprzestrzegania obowiązku korzystania z pasów.  Policjanci w czasie trwania działań ujawnili też inne wykroczenia drogowe takie jak: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i kierowanie bez uprawnień. W ręcę mundurowych wpadł też  wczoraj w m. Hańsk nietrzeźwy kierujący podróżujący pojazdem m-ki Rover. 51-letni mieszkaniec gm. Hańsk zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Pojazd został odholowany, zaś mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Pamiętajmy, że niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Brak pasów u kierującego skutkuje mandatem w wysokości 100 zł oraz 2 pkt karnymi, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 zł i aż 6 pkt karnych. Nie zapominajmy jednak, że zapinanie pasów to przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży. Pasy niejdnokrotnie uchroniły uczestników ruchu  przed poważnym urazem, utratą zdrowia a nawet tragiczną śmiercią podczas wypadku drogowego.

źródło: E.T.

Zmiana wielkości czcionki