Dyskutują, co zrobić, aby żyło się lepiej

Orchówek, Okuninka, Stawki i Wołczyny zostały zakwalifikowane do tzw. programu rewitalizacji. Pierwsze zebrania już się odbyły. Mieszkańcy mają wskazać propozycje, które w przyszłości powinny poprawić jakość życia w ich miejscowościach.

Dlaczego tylko cztery sołectwa zostaną objęte rewitalizacją? Co spowodowało, że w tym gronie znalazły się Orchówek i Okuninka a nie inne, biedniejsze tereny gminy?

Wójt Tadeusz Sawicki tłumaczy, że całej gminy nie mógł objąć jednym programem rewitalizacji z wielu powodów. Natomiast wyłonienie miejscowości nastąpiło na podstawie analizy różnych czynników. Pod uwagę brano m.in. liczbę osób korzystających ze świadczeń socjalnych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i liczbę dokonywanych przestępstw na danym terenie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Dyskutują, co zrobić, aby żyło się lepiej"

  1. wójt Sawicki tłumaczył ale nie wytłumaczył były podstawowe dwa kryteria czyli liczba ludności 30% populacji gminy i 30% powierzchni gminy. Dlatego projektem można objąć tylko niektóre miejscowości a które to o tym zadecydowały inne wskaźniki i tu powinno być wymienione jakie…dziękuję za uwagę

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki