Dużo dobrego jeśli chodzi o drogi

Mimo pandemii rok 2020 gmina Włodawa zaliczy do jednych z najbardziej owocnych pod względem inwestycji drogowych. Bezsprzecznie największym i najbardziej wyczekiwanym przez mieszkańców zadaniem był gruntowny remont tzw. betonówki z Korolówki do Włodawy. Oprócz tego udało się zakończyć kilka mniejszych inwestycji.

Rok 2020 na terenie gminy Włodawa przebiegał pod znakiem inwestycji, które mają olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców i poprawę jakości ich życia. – W kończącym się roku wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich wykonano rozbudowę drogi nr 812 na odcinku Korolówka – Włodawa, ważny dla mieszkańców Korolówki remont 1280 metrów drogi powiatowej w tej miejscowości zrealizowany przez powiat włodawski – wylicza sekretarz Marta Wawryszuk.

– Oprócz wspólnych inwestycji z samorządem Województwa Lubelskiego i powiatu włodawskiego, prowadziliśmy samodzielne inwestycje drogowe. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych oraz środków własnych gminy wykonano rozbudowę ul. Kolejowej w Orchówku, na odcinku ponad pół kilometra wraz z budową chodników. Trwają również prace budowlane na drodze gminnej przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Krokodyl w Okunince.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Dużo dobrego jeśli chodzi o drogi"

 1. czytelniczka | 31 grudnia 2020 at 19:36 |

  Oj macie się czym chwalić. Cała betonówa ma zaledwie ok. 14 km i jeszcze 15 lat zajmie wam ten remont. Wstyd.

 2. Zaraz zaraz coś tutaj nie rozumiem, jaki udział w remoncie tzw. betonówki z Korolówki do Włodawy, raczej odwrotnie, mają władze Włodawy. Z tego co wiem Marszałek Województwa Lubelskiego trochę dzięki naciskom mieszkańców przydrożnych miejscowości, zlitował się i rzutem na taśmę przeznaczył jakąś tam końcówkę puli na te zadania. Władze miasta i powiatu nic nie wskórały, nawet nie potrafiły załatwić zgodnych z przepisami, bezpiecznych zjazdów do sklepów, przecież przyjezdni jadący w kierunku Orlenu nie wiedzą jak zjechać i powodują zagrożenie w ruchu. Ludzie chodzą rowem, brak przejścia dla pieszych i jest kwestią czasu, że coś niebezpiecznego może się wydarzyć.

 3. A ile gmina Włodawa dołożyła do inwestycji na drodze wojewódzkiej 812? Jak zwykle PSL podpina się pod cudze inwestycje. Tak niedawno zrobił starosta podpinając się pod kolej. Żenujące.

 4. Oj nieładnie, nieładnie … PSL podoba się pod każdą drogę

 5. Korolówka | 8 stycznia 2021 at 07:49 |

  Drogę powiatową w Korolówce to załatwił pewien radny powiatowy i wszyscy to wiedzą

 6. Korolówka | 8 stycznia 2021 at 16:40 |

  Róbcie tak dalej to rozliczymy was przy urnie. Bardzo nie ładnie pani sekretarz przyklejac sobie zaslugi marszałka do marnych inwestycji gminy.

 7. Swego czasu pan Romańczuk deklarował, że betonówką przewiezie marszałka województwa i co z tego wyszło? Nadal siedzą na ciepłych posadkach i śmieją się w kułak, a ludzie cierpią i do Wisznic jeżdżą przez Sławatycze. Ta “autostrada” to nie tylko WSTYD, HAŃBA i ŻENADA, ale dużo, dużo więcej. Resztę będą robić po 5 cm i zleci kolejne 50 lat. Pozdrawiam!

 8. Optymistą. | 10 stycznia 2021 at 08:47 |

  A po co zamontowano słupy oświetleniowe przez wieś Korolowka jak nie są używane. Zdemontować bo tworzą zagrożenie w ruchu i rozliczyć zbędnie wydane pieniądze.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki