Drożyzna. Chleb tylko dla bogatych

Rachunki za gaz wyższe o ponad 800 proc. W oczach drożeją wszystkie surowce potrzebne do wypieku pieczywa. – Obecne ceny to kosmos – przyznaje jeden z lubelskich piekarzy. – Ja dziś nawet nie wiem w jakiej cenie kupię w przyszłym tygodniu mąkę. O ile podniosą mi opłaty? Jedno wielkie wróżenie z fusów – denerwuje się inny.

Gdy rozmawiamy w piątkowe przedpołudnie, Katarzyna Goławska jest już po wywiadach dla Polsat News i TVN 24. – Robię co mogę – przyznaje. – Mam nadzieję, że do kogoś w końcu to dotrze.

Dzwonią z całej Polski

Od czasu, gdy Piekarnia Kuźmiuk z Lublina napisała na Facebooku o swojej nowej taryfie za gaz („podwyżka dla nas 887 proc.”), do Goławskiej i jej męża dzwonią nie tylko dziennikarze, ale i piekarze całej Polski.

– Przed chwilą rozmawiałam z panią z Przeworska, która również prowadzi tradycyjną piekarnię i zatrudnia podobną liczbę pracowników – kilkanaście osób. Podobnie jak my dostała już nowe taryfy z PGNiG i też nie wie, czego się spodziewać – mówi.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 komentarz "Drożyzna. Chleb tylko dla bogatych"

  1. Chleb jest rzeczywiście drogi, ale cena nie idzie w parze z jego jakością. Chodzi mi szczególnie o chleb żytni z cebulką wypiekany w piekarni p. Sławińskiego przy ul. J.P.II. Kupuję ten rodzaj chleba już od dawna i nigdy nie było takich wypieków. Otóż dwa razy przed świętami i w ostatni poniedziałek tj.11.01.2022r. chleb był wadliwie wypieczony – na całej długości odstawała skórka. Należałoby się ze strony kierownictwa udzielić piekarzom właściwego instruktażu i wyegzekwować poprawę w tym zakresie. Dziwne jest, że poprzedni wypiek tego rodzaju chleba tj. z dnia 4.01.2022r był o.k. Szanowny panie Sławiński uprzejmie proszę o zainteresowanie się tym problemem za co z góry serdecznie dziękuję.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.