Do trzech razy sztuka

Po raz trzeci władze miasta szukają wykonawcy na wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe. Tym razem zgłosiły się trzy firmy. Wszystko wskazuje na to, że tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg.

Na wymianę starego, awaryjnego i energochłonnego oświetlenia miasto pozyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Nowoczesne i energooszczędne lampy ledowe miały się pojawić przy włodawskich ulicach już w ubiegłym roku. Zamiast lamp pojawiły się jednak problemy z wyłonieniem wykonawcy. Pierwszy przetarg został unieważniony, gdyż najtańsza oferta była droższa prawie o 400 tys. zł od kwoty zapisanej na inwestycję. Urzędnicy stwierdzili, że nie znajdą w budżecie tak dużej sumy, aby dołożyć.

– W drugim przetargu koszty były zbliżone do kwoty, jaką dysponujemy, natomiast okazało się, że oprawy oferowane przez tę firmę nie posiadały wszystkich dokumentów i certyfikatów. Analizę jakości produktu zleciliśmy specjalistycznej firmie oraz politechnice warszawskiej. Badania wykazały, że te oprawy nie powinny być dopuszczone do użytku – relacjonuje sekretarz urzędu miasta Krzysztof Małecki.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

2 komentarzy "Do trzech razy sztuka"

  1. Brak wykonawcy a ludzie cierpią. Co raz więcej latarń na Lubelskiej i Piłsudskiego nie świeci i to od prawie roku. Miasto wie i nie wymienia żarówek i czeka na cud albo aż… zgasną pozostałe latarnie.

  2. Mam nadzieję, że w “nowym” oświetleniu poprawnie dobierze się barwę światła bo przy obecnej ciężko się poruszać samochodem – wczoraj na przejściu dla pieszych mało osoby nie potrącił samochód jadący wolno i przepisowo bo nie można rozróżnić ciemno ubranej stojącej osoby, która nagle zaczyna się poruszać po przejściu.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki